Szukaj

Talerze białe

Sortuj
48 Produkty
Sortuj

Klasyczna elegancja - białe talerze

Białe talerze kojarzą się z czystością i elegancją. Umiejętnie zaaranżowana kuchnia i jadalnia to miejsce, gdzie wszystkie elementy są przemyślane i tworzą spójną stylistycznie całość. Bardzo ważne miejsce zajmują praktyczne akcesoria i dodatki, w tym sztućce oraz naczynia. Elegancki serwis ceramiczny lub porcelanowy doskonale sprawdza się zarówno na co dzień jak i od święta.

Wśród stołowych barw niezmiennie króluje biel, która stanowi świetny wybór do aranżacji w różnych stylach. Biały talerz – płaski, głęboki, deserowy – zapewnia uniwersalny, szykowny anturaż dla licznych dań. Warto więc przyjrzeć się temu praktycznemu naczyniu, tak by wybrać model spełniający oczekiwania domowników.

Białe talerze - klasyczne czy nowoczesne?

Klasyczny biały talerz to najczęściej model okrągły o gładkich lub subtelnie falujących krawędziach. Śnieżna biel najpiękniej prezentuje się na lśniącej ceramice, a zwłaszcza na najszlachetniejszym jej rodzaju – porcelanie. Producenci ceramiki dokładają wszelkich starań, by sygnowane przez nich naczynia były zarówno piękne, jak i bardzo solidne. Dlatego dostępne są też serwisy, które bez obaw można myć w zmywarce.

Równie ciekawie jak klasyczne naczynia prezentują się te w wersji modern. Biały talerz w stylu nowoczesnym może być zarówno okrągły, jak i kwadratowy czy prostokątny. Ten ostatni sprawdza się na przykład do serwowania sushi. Miłośnicy ciekawych, nietuzinkowych form również znajdą coś dla siebie – powstają talerze o opływowych formach, często asymetrycznych. To prawdziwe designerskie perełki, które na nowo określają charakter aranżacji kuchni.

Białe talerze z ceramiki, porcelany i tworzywa sztucznego

Dobre wzornictwo to jedno – biały talerz musi być też wykonany z materiału wysokiej jakości. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na trzy:

 • Ceramika – znana od tysiącleci, powstaje z gliny wypalanej w bardzo wysokiej temperaturze. Biały talerz ceramiczny wyróżnia się dużą solidnością, często ma lekko kremowy odcień. Popularne rodzaje ceramiki to między innymi kamionka, porcelit, fajans i oczywiście porcelana.
 • Porcelana – najszlachetniejszy gatunek ceramiki. Białe talerze porcelanowe powstają z materiałów najwyższej jakości, czarują elegancją, trwałością, a także śnieżnobiałym odcieniem. Są mniej odporne mechanicznie niż na przykład modele z kamionki, ale odpowiednio pielęgnowane służą przez lata i mogą stać się rodzinnymi pamiątkami.
 • Tworzywa sztuczne – nowoczesna alternatywa dla ceramiki. Talerze białe, które powstają z tworzyw sztucznych, mają jedną ogromną zaletę: nie tłuką się.
 • Współczesne technologie produkcji pozwalają uzyskiwać eleganckie modele łudząco podobne do porcelanowych. Miłośnicy stylu modern powinni zwrócić uwagę na lekkie, solidne talerze z melaminy.

  Biały talerz – gładki czy z motywem?

  Zalety białych talerzy bez motywów i napisów są elegancją samą w sobie: nie tylko podkreślają cichą atmosferę w kuchni, ale także sprawiają, że potrawy serwowane na nich lśnią blaskiem. Istnieje wiele różnych wariantów białych talerzy, które można łączyć ze sobą. Niezależnie od tego, czy są to motywy, czy też jasne i ciemne kontrasty na talerzu, decydujesz sam, szczególnie w połączeniu z podobnymi kolorami, są one szczególnie kojące i stanowią idealne uzupełnienie istniejącej zastawy stołowej.

  Oferta talerzy na Westwing

  Klasyczny czy nowoczesny? To, jaki biały talerz wybrać, jest kwestią indywidualnych upodobań. Nie ma jednak wątpliwości, że biel na stole w każdej postaci czaruje ponadczasową elegancją i doskonale sprawdza się na co dzień. Pamiętaj, że białe talerze nie muszą być nudne! W ofercie Westwing znajdziesz również wzory z ozdobą lamówką, inspirującym napisem lub w organicznym kształcie.