Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
widok z lotu ptaka na dwór sanna

Bądźmy szczerzy – komu nie marzy się odpoczynek w otoczeniu zapierającej dech natury? Dwór Sanna to nie tylko zachwycające architektoniczne widoki oraz miejsce ożywczych spacerów wśród romantycznej zieleni – wszystkie te przyjemności okraszone są akompaniamentem lokalnego, ekologicznego jedzenia czy produkowanego na miejscu wina. Odkryj je razem z nami!

Dwór Sanna – hotel w dworku szlacheckim

Romantyczną duszę Dworu Sanna widać już na pierwszy rzut oka. Nie ma w tym nic dziwnego, bo ten fantazyjny budynek powstał na początku XIX wieku, był więc świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. Dumnie patrzył na przemykających w okolicznych lasach powstańców styczniowych, gościł wiele znamienitych, szlacheckich rodzin czy w końcu z trudem przetrwał ciężkie czasy PRL-u.

Chociaż przywrócenie dworku do jego świetności wymagało nieco pracy, to dzięki wysiłkowi nowych właścicieli i ich rodziny udało się stworzyć miejsce, które przenosi myśli wyszystkich gości na karty romantycznych poematów, proponując im unikatowe doświadczenie z możliwością zatracenia się w naturze.

Warto wspomnieć, że prace konserwatorskie, podczas których zwrócono szczególną uwagę na oryginalny wystrój architektoniczny i wyjątkową bryłę, zostały nagrodzone prestiżowym „Laurem Konserwatorskim”. W ten sposób docenione zostało wierne oddanie historycznych szczegółów, które pomogło stworzyć ten wyjątkowy klimat, którym Dwór Sanna aż kipi.

Dwór Sanna – winnica

Winnica, chociaż teraz zdaje się być integralną częścią dworku, nie zawsze była elementem lokalnego krajobrazu. Powstała w 2012 roku, wywodzącą się bezpośrednio z marzenia właścicieli Elżbiety i Dariusza Nizio o produkcji własnego wina. Dwór Sanna mieści się na Roztoczu, a więc w jednym z najbardziej nasłonecznionych regionów Polski – dzięki temu uprawa może przebiegać bez przeszkód, a lokalne wina zdobywają międzynarodowe nagrody. W smaku aż czuć rodzinną energię i zaangażowanie!

Wina z Dworu Sanna

Czemu wina produkowane w Dworze Sanna cieszą się takim uznaniem? Zawdzięczają to nie tylko ekologicznej uprawie, powiedzenia głośnego: „nie!” jakiejkolwiek chemii, ale przede wszystkim pasji do smaków i pasji do natury. Czuć ją w każdej butelce! W ofercie winnicy znajdziemy wina różnorodnych szczepów – między innymi solaris, muscaris, johaniter czy seyval blanc. Spokojne, musujące czy modne pét-naty: każdy znajdzie coś dla siebie! Których z lokalnych win warto spróbować? Orzeźwiająco-słodki Muscaris zachwyci aromatem tropikalnych owoców, brzoskwinią czy morelą. Mineralny i oleisty Seyval Blanc przełamie kwasowość nutą słodkiego agrestu, a intensywny Solaris przeniesie myślami do kwitnącego, owocowego sadu. Nie można również przegapić nagradzanego Johannitera, którego pikantność doskonale komponuje się z wieloma podawanymi we Dworze daniami.

Dwór Sanna i okolice

Dwór Sanna to nie tylko piękna architektura i wyjątkowe doznania smakowe. To także gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku! Na wszystkich gości czeka dwustuletni park pełen bujnej roślinności, który zachęca do spacerów, joggingu czy porannej jogi.

To za mało? Na zapalonych kolaży czekają trasy rowerowe, amatorów wody ucieszą zaś spływy kajakowe czy znajdujący się w najbliższej okolicy Zalew Janowski – uznawany za jeden z najczystszych w Polsce. Poszukujących spokoju oczarują dwa dostępne dla gości stawy wędkarskie.

Dwór Sanna osadzony jest w samym sercu Roztocza, stanowi więc doskonałą bazę wypadową do Puszczy Solskiej – rezerwatu przyrody, w którym znaleźć można nie tylko wyjątkowe gatunki roślin, ale także spotkać się z wieloma gatunkami zwierząt. To idealny pomysł na wyprawę rowerową! Miłośnikom obiektów historycznych z pewnością spodobają się zabytki poświęcone powstaniu styczniowemu, które odgrywało istotną rolę w historii regionu. Warto zobaczyć chociażby Pomnik Marszałka, Porytowe Wzgórze czy kaplicę św. Antoniego.

Dwór Sanna – podaruj wypoczynek na Roztoczu

Dwór Sanna kusi niepowtarzalnym wypoczynkiem i całą masą atrakcji! Niezapomniany pobyt w tym miejscu, okraszony zwiedzaniem winnicy i niekończącymi się degustacjami to nie tylko fantazyjny pomysł na rocznicę czy weekendowy wyjazd za miasto, ale także doskonały pomysł na prezent.

Podczas zwiedzania dowiesz się, jak wygląda produkcja ekologicznego wina, poznasz cały proces jego tworzenia oraz staniesz się winiarskim ekspertem – obcobrzmiące szczepy nie będą miały przed Tobą tajemnic. Oczywiście, teoria to jedno, ale najważniejsza jest praktyka. Tę zrealizujesz podczas degustacji wielu kieliszków rozmaitych win, które okraszone będą lokalnym, owczym serem. Przetwory, których możesz spróbować w restauracji Dworu Sanna, pochodzą z ogródka warzywnego uprawianego przez właścicieli.

Spraw sobie tę przyjemność i sprawdź, co kryje Dwór Sanna. Tego typu atrakcję możesz podarować także najbliższym, wręczając im voucher na wyjątkowe przeżycie – najlepszy prezent niematerialny. Do zobaczenia na Roztoczu!

Zarejestruj się na Westwing i zobacz wybrane przez nas modne miejsca oraz aranżacje wnętrz, w których można się zakochać!