Szukaj

Czarne komody

Czarne komody pasują do wielu wnętrz

Z przeprowadzonych badań wynika, że po czarną komodę sięgnie osoba niezależna, opanowana, nowoczesna, która zazwyczaj pełni kierownicze funkcje. Zapewne wpływ na to ma fakt, że czerń jest synonimem nieuleganiu presji otoczenia i odwagi. W salonowych aranżacjach czarna komoda stwarza energetyzujące wrażenie. Nie można przejść obok niej obojętnie.

Pomieszczenie, w którym zagości czarna komoda, nabierze szlachetnego wyglądu. Sprawdzi się ona zarówno w klasycznym wnętrzu, jak i nowoczesnym lofcie. Tego typu meble cieszą się dużą popularnością, ponieważ mogą być jedynym elementem w pomieszczeniu, które posiada taki kolor, a mimo tego będą do niego pasować. Podpowiadamy, dlaczego czarna komoda to szykowny element aranżacji, który sprawdzi się w każdym domu.

Czarna komoda – zalety

Czarny kolor ma sporo zalet. Jednym z nich jest to, że czarna komoda wspaniale się wyróżnia na tle ściany, mebli i dodatków w innym kolorze. Takie połączenie sprawia, że jest ona głównym elementem w pokoju i skupia na sobie całą uwagę. Aranżacja takiego pomieszczenia jest bardzo klarowna, ponieważ elementy wystroju się ze sobą nie zlewają.

Co więcej, jeśli chce się wyeksponować fotografię lub inny, ważny przedmiot, wystarczy umieścić go na komodzie. Dzięki temu nie pozostanie on niezauważony. W dodatku będzie się wyróżniał i elegancko wyglądał na czarnym tle. Faktem jest, że czarne komody należy regularnie przecierać od kurzu, lecz nie częściej niż meble w innym kolorze.

Jak ocieplić wygląd czarnej komody?

Czarne komody nie muszą wprowadzać do pokoju zbyt oficjalnej i zimnej atmosfery. Wystarczy odpowiedni dobór dodatków, który ożywi wnętrze. Dywan w intensywnym, czerwonym kolorze wyostrzy kontrasty w aranżacji, ale także będzie ciepłym elementem pokoju. Jeden taki gadżet wystarczy, ponieważ jest on charakterystyczny i mocny.

Kolorowa lampa ustawiona na komodzie lub zwisająca z sufitu także może wprowadzić do pomieszczenia ciepłą nutę. Inny mebel także może sprawić, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Obok ciemnej komody wystarczy ustawić jasny, pastelowy fotel. Najważniejsze jest, aby pamiętać o zachowaniu proporcji. Dzięki temu pokój, w którym jest czarna komoda, będzie elegancki i niepowtarzalny.

W sklepach dostępne są czarne komody wykonane z lakierowanego drewna, dzięki czemu posiadają „wysoki połysk”. Odbijają one światło i są wspaniałą dekoracją do wnętrza urządzonego w stylu glamour. Ich cena jest nieco wyższa od komód wykonanych z innych materiałów, lecz efekt jest piorunujący!

Kolor ścian

Aby jeszcze bardziej wyeksponować czarną komodę, należy pomalować ściany na kontrastujący kolor. W tym przypadku sprawdzi się kolor biały, czerwony i szary. Mebel umiejscowiony na tle tych barw będzie się wyróżniać. To rozwiązanie dla odważnych! Jeśli jednak chce się nieco przygasić efektywność komody, należy ustawić ją na jasnym, pastelowym lub beżowym. To zdecydowanie złagodzi jej ciemną barwę, ale też sprawi, że będzie się ona mniej wyróżniać.

Czarna komoda w różnych stylach

Czarna komoda to elegancki i klasyczny mebel, który doskonale sprawdzi się w wielu aranżacjach. Dzięki temu, jeżeli decydujemy się na zmianę wystroju domu, nie ma obawy, że czarna komoda musiałaby zniknąć z naszego wnętrza. Czarna komoda może być wykonana z różnych materiałów, w różnych rozmiarach, dlatego też sprawdzi się w wielu stylach.

  • Czarna komoda w stylu glamour – w takiej stylizacji dobrze zaprezentuje się wysoki mebel, z połyskującą powierzchnią, dzięki czemu nada wnętrzu blasku. Może mieć różne kształty, także finezyjne zdobienia, interesującym rozwiązaniem jest błyszcząca komoda na wysokich czarnych nóżkach. Komodzie, oryginalny wygląd nadadzą srebrne gałki lub uchwyty.
  • Czarna komoda w stylu nowoczesnym – do wnętrza nowoczesnego najbardziej sprawdzi się prosta komoda, na wysoki połysk. Nie są już potrzebne zbędne zdobienia, gdyż to prostota nadaje piękno temu meblowi. Jego charakter podkreślą podłużne, płaskie uchwyty, metaliczne lub chromowane. Czarną komodę można ocieplić stawiając na niej małą lampkę bądź wazon.
  • Czarna komoda w stylu industrialnym – styl industrialny cechują proste, często surowe meble. Czarna komoda w tym stylu, może wyglądem przypominać metalową, niską szafkę bez uchwytów. Inną propozycją jest wysoki, metalowy mebel, którego nóżki przypominają stelaż. W tym stylu góruje prostota – dlatego też, nie ma w nim dodatkowych dekoracji, a surowy mebel sam jest ozdobą takiego wnętrza.

W każdym domu z czasem gromadzi się sporo drobiazgów, które trudno uporządkować. Pamiątki, zdjęcia, zastawa stołowa na specjalne okazje – trudno jest znaleźć dobre miejsce na takie przedmioty, a przecież każdy chce, żeby w domu panował porządek. Czarna komoda pozwoli na uniknięcie bałaganu, a jednocześnie doda oryginalnego akcentu do aranżacji wnętrza.