Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Kolorowe dekoracje bożonarodzeniowe na choince

Gdy tylko w sklepach zaczną rozbrzmiewać świąteczne piosenki, a wystawy rozbłysną światełkami, zaczynamy myśleć o świętach Bożego Narodzenia, o tym z kim je spędzimy, jakie dostaniemy prezenty i jakie podarki ofiarujemy bliskim. Zaczynamy planować wigilijne potrawy i spotkania. W tym przedświątecznym okresie dużo czasu poświęcamy na to, aby zastanowić się, jakie dekoracje na Boże Narodzenie przygotujemy w tym roku, bo te święta zawsze się kojarzą z wyjątkowym, niepowtarzalnym klimatem. Choinki, kolorowe lampki, świerkowe wianki, błyszczące girlandy nikogo nie pozostawiają obojętnym. Chcemy w te dni czuć radość, spokój, poddać się działaniu magii, jakiej nie mają żadne inne święta. Pomożemy Ci tak przystroić dom, by Boże Narodzenie jak najdłużej zostało w pamięci Waszej całej rodziny.

Modne dekoracje bożonarodzeniowe do Twojego domu

Święta Bożego Narodzenia kochają światło, blask, kolory i rozmaite dekoracyjne drobiazgi, które można dostrzec w każdym wnętrzu i niemal wszędzie, czyli na stołach, w oknach, na komodach i konsolach, na ścianach i sufitach. Nie bój się eksperymentowania, akurat w przypadku tych świąt, ponieważ karuzela barw i materiałów jest wręcz wskazana. Ozdabiaj dom, kierując się własnym gustem, a my ofiarujemy Ci garść inspiracji.

6 najpopularniejszych dekoracji bożonarodzeniowych

  • Lampiony, świeczniki, lampki choinkowe wprowadzą magiczny klimat do wnętrza. Światełka świec w świecznikach i lampionach niech błyszczą na stole, komodzie czy stoliku kawowym. Sznur lampek choinkowych, oprócz drzewka, może zawisnąć np. na ścianie, oplatając ramy obrazów czy luster, tworząc świetlną girlandę.
  • Girlandy z papieru przedstawiające choinki, kolorowe bombki, bałwanki, mikołaje, miniaturowe prezenty albo płatki śniegu są miłą ozdobą w okresie świąt Bożego Narodzenia, tym bardziej, że można je robić wraz z dziećmi, a nie tylko kupować już te gotowe.
  • Bombki nie muszą zdobić jedynie choinki. Możesz wypełnić nimi ozdobną misę i postawić ją na otwartej półce lub blacie szafki. Barwne bańki pięknie też się prezentują w prostym, szklanym pojemniku lub wazonie. Bombki choinkowe można również na wstążkach przywiązać do lampy sufitowej, niech błyszczą w jej świetle. Miniaturowe niech zdobią stół – połóż je przy każdym nakryciu. Niektórzy zawieszają bombki także na gałązkach dużych roślin doniczkowych.
  • Łańcuchy. Wróć do tradycji i wraz z dziećmi zróbcie łańcuch z papieru kolorowego, który upiększy choinkę, kwiat w doniczce czy okno w pokoju dziecięcym. Gotowe łańcuchy wykonywane są także z piór, srebrnego papieru i cieniutkich pasków błyszczącej folii. W symbolice bożonarodzeniowej łańcuchy oznaczają mocne więzi rodzinne.
  • Wianki świąteczne. W sklepach kupisz wianki z choinki ozdobione bombkami, z suszonych kwiatów i owoców, z dodatkiem słomy lub wikliny. W domu możesz zrobić wieniec bożonarodzeniowy z gałązek świerkowych, które udekorujesz tak, jak lubisz.
  • Kalendarze adwentowe służą do odliczania czasu od pierwszego dnia adwentu do wigilii Bożego Narodzenia. Każdy dzień kryje niespodziankę: czekoladkę, miniaturowy kosmetyk, biżuteryjny drobiazg czy torebkę herbaty. Kalendarz adwentowy buduje świąteczną atmosferę, sprzyja oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę i wieczerzę wigilijną.

Dekoracje na Boże Narodzenie: odkryj Christmas by Westwing Collection

Nasza najnowsza kolekcja na Boże Narodzenie 2022 to połączenie nostalgii i stylu retro. Zaproś do swojego domu atmosferę amerykańskich świąt w stylu vintage. Łączenie nowych materiałów tradycyjnymi technikami w nowoczesny sposób to styl tej kolekcji, która w wyjątkowy sposób sprawi, że przypomnimy sobie Boże Narodzenie z naszego dzieciństwa.

Zainspiruj się naszym wideo i zobacz produkty, które idealnie sprawdzą się także jako prezent dla rodziny i przyjacół!

Worek św. Mikołaja

Worek Św. Mikołaja sprawi domownikom wiele frajdy, a zrobisz go szybko i bez trudu. Przygotuj kawałek płótna, najlepiej grubo tkanego, z którego szyte są worki na warzywa i owoce. Może być też płat szarego płótna lnianego. Złóż tkaninę i zszyj po bokach, a potem przewróć na drugą stronę. Jeśli chcesz, możesz kilka centymetrów od brzegu przewlec kolorowy sznureczek do zawiązywania worka, ale można po prostu przewiązać go sznurkiem czy tasiemką. Do środka wrzuć słodycze, owoce i inne drobne prezenty. Zobacz nasz wideo – tutorial.

Dekoracje na Boże Narodzenie: zielony wieszak

Zwykły wieszak na ubrania obłóż folią aluminiową. Następnie przywiąż do niego gęsto krótkie gałązki świerkowe. Do dolnego pręta przywiąż kilka małych bombek na wstążeczkach różnej długości. Zawieś ozdobę na ścianie lub belce sufitowej.

Wisząca choinka ekologiczna

Przygotuj kilka deseczek. Ich szerokość i długość deseczek zależy od tego, ile miejsca na ścianie może zająć choinka.

Do najdłuższej deseczki co kilka centymetrów prostopadle przyklejaj kolejne coraz krótsze deseczki (zaczynając od najdłuższej, którą umieść kilka centymetrów od dołu) w taki sposób, by powstał kształt choinki. Do „drzewka” przymocuj łańcuszek z żarówek led. Udekoruj ”gałązki”. Przyklej do nich suszone plasterki pomarańczy, gwiazdki anyżu, bombeczki z filcu itp. U góry do choinki przymocuj zawieszkę ze sznurka. Zawieś ozdobę na ścianie.

Eko dekoracja na Boże Narodzenie

Przygotuj prostokątną, drewnianą tacę. Zrób na niej kompozycję z kilku niewysokich szklanych pojemników wypełnionych np.: orzechami laskowymi, odpowiednio przyciętymi gałązkami jemioły czy świerku, małymi szyszkami lub jedną dużą, suszonymi plastrami pomarańczy. Na tacy postaw także dwa drewniane świeczniki z białymi lub kolorowymi świecami. Pomiędzy pojemnikami możesz rozrzucić kilka pomalowanych, złotych orzechów.

Jak udekorować salon na święta Bożego Narodzenia?

Warto się postarać, by dekoracje na Boże Narodzenie wpisywały się w kolor i stylistykę salonu, choć niekoniecznie muszą ją powielać. Często znakomicie prezentują się rozwiązania kontrastowe. Najczęściej spotyka się dekoracje w kilku kolorach, a są to: biały, czerwony, zielony, złoty i srebrny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by Twoje były granatowe jak zimowe niebo, pastelowe lub w odcieniu eleganckiego, głębokiego fioletu. Warto połączyć dwie barwy, np. biel ze srebrem, fiolet ze złotem, czerwień ze srebrem lub złotem, granat i srebro. Jeśli dobrze czujesz się w tworzeniu kompozycji barwnych, możesz dodać do wybranego duetu dyskretne akcenty trzeciego koloru, np. biel i srebro ożywi odrobina granatu.

Dekoracja na Boże Narodzenie a styl aranżacji wnętrza

  1. Styl glamour

    Wytworność, połysk i blask dekoracji salonu na Boże Narodzenie charakteryzuje nie tylko styl glamour, ale także klasyczny i francuski.

  2. Styl skandynawski

    W skandynawskim sprawdzą się drewniane figurki reniferów i mikołaja, choineczki z drewna, drobiazgi z ceramiki, wikliny.

  3. Styl rustykalny i boho

    W stylach rustykalnych i boho postaw także na naturalne materiały: drewno, słomę, suszone kwiaty i owoce, zabawki z papieru

  4. Minimalistyczne aranżacje

    Prostota i elegancja będzie wyróżniać ozdoby bożonarodzeniowe we wnętrzach minimalistycznych i loftowych. Tutaj pasują dekoracje z miedzi czy mosiądzu, a także chromowanej stali.

Nasza wskazówka: sprawdź, czy spodoba Ci się kontrast. Do minimalistycznego wnętrza dobierz dekoracje w stylu glamour, a do klasycznego ozdoby spod znaku vintage. Gwarantujemy, że efekt będzie zachwycający.

Jak dobrać odpowiednie ozdoby ?

Zazwyczaj najważniejszą ozdobą w salonie jest choinka. Bogato udekorowane drzewko ze światełkami wprowadzi do wnętrza świąteczny klimat. Niektórzy ubierają choinki w określonym stylu, a inni lubią, by drzewko było jak z bajki i łączą ozdoby z różnych materiałów i w rozmaitych kolorach, tak jak to było w czasach dzieciństwa. Jeszcze inni decydują się na monochromatyczną choinkę, np. w bieli czy czerwieni, w złocie lub srebrze.

Świąteczną magię podkreślą stroiki i ozdoby ustawione w różnych miejscach salonu, dlatego zobacz, gdzie w salonie warto umiejscowić dekoracje na Boże Narodzenie!

  • Na stole ustaw dekoracyjną tacę, na której będzie niewysoka szklana misa z bombkami, a wokół której postawisz świece. Zawsze także w roli dekoracji stołu sprawdzi się efektowny bukiet kwiatów w wazonie. Pomiędzy kwiaty możesz wkomponować świerkowe gałązki.
  • Na szafce czy komodzie umieść paterę z wieńcem bożonarodzeniowym uplecionym z gałązek świerku, ozdobionym kulkami jarzębiny.
  • Idealnym miejscem na zieloną, żywą girlandę jest kominek oraz framuga drzwi. Na półce nad paleniskiem możesz dodatkowo rozłożyć sznur ledowych lampek lub cotton-balls, ewentualnie lampiony z tealightami.
  • Modne ostatnio otwarte półki również są idealnym miejscem na świąteczne stroiki. Postaw na półce kilka świeczek, szklanki wypełnione szyszkami lub orzechami, zabawki choinkowe, czyli np. figurki mikołaja, renifery itp.
  • Nie zapomnij o nastroju w kąciku wypoczynkowym. Z okazji świat zmień poszewki poduszek dekoracyjnych na bardziej adekwatne do sytuacji. W sklepach znajdziesz mnóstwo propozycji. Na kanapie przyda się też piękny wełniany pled, a pod nogami przyjemny dla stóp dywanik.

Pomysły na dekorację okien i parapetów

Przystrajając dom z okazji Bożego Narodzenia, nie zapomij o dekoracjach świątecznych na okno i parapet. Oto nasze ulubione pomysły:

  • Najprostsza dekoracja świąteczna na okno to duża, ażurowa, widoczna z daleka gwiazda, którą w sezonie bez trudu kupisz.
  • Warto pokusić się również o dekorację świetlną okna. Lampkami choinkowymi opleć jego ramy.
  • Światełkami możesz także wzbogacić stroik świąteczny przeznaczony na parapet lub do zawieszenia w oknie, a nawet przymocować je do firanek. Wtedy także z zewnątrz okna będą wyglądały świątecznie.
  • Innym pomysłem są wianki zawieszane w oknie. Można je zrobić z iglaków, lecz ciekawiej i bardziej oryginalnie będzie wyglądał wianek z eukaliptusa. O tym, jak do wykonać, przeczytasz poniżej.
  • Na parapetach możesz ułożyć girlandy świąteczne z gałązek świerkowych, a pomiędzy nie wsunąć lampki LED w kształcie śnieżynki lub bałwanka, które podkreślą bożonarodzeniową atmosferę.
  • Kilka gałązek świerku warto wstawić do szklanego wazonu, a następnie delikatnie włożyć do środka sporo małych bombek, które wypełnią przestrzeń między świerkiem, jak warstwa wody. Na parapecie ładnie wyglądają też sznury cotton-balls.

Świąteczny wianek na okno

Do wykonania tej minimalistycznej dekoracji będziesz potrzebować:

  • gałązki eukaliptusa
  • podstawę do wianku, którą może być wianek z wikliny, słomy lub jakikolwiek przedmiot w formie okręgu (nawet dziecięce krążki do rzucania).

Gałązkami rośliny gęsto opleć podstawę z której został wykonany, które przymocuj drucikiem lub klejem. Taki wianek warto ozdobić suszoną jarzębiną, sztucznymi jagodami głogu lub bombkami.

Szukasz najmodniejszych pomysłów na dekoracje na święta Bożego Narodzenia? Przygotowaliśmy dla Ciebie 6 trendów w dekoracjach świątecznych 2021!

Świąteczna dekoracja sypialni

Sypialnia jest wyjątkowo wdzięcznym wnętrzem do świątecznej dekoracji. Chętnie przyjmie dodatkowe tekstylia, poduszki dekoracyjne, ozdoby stojące i wiszące, a także dodatkowe, klimatyczne oświetlenie.

W okresie świątecznym zadbaj o wymianę pościeli. Wybierz komplet w bożonarodzeniowej kolorystyce i z odpowiednimi wzorami. W zależności od stylu wnętrza możesz użyć pościeli w czerwono-białą kratę, z motywem choinki czy bałwanków. We wnętrzu nawiązującym do stylistyki glamour na łóżku niech będzie pościel ze złotymi lub srebrnymi dekorami. Natomiast w skandynawskim niech pojawią się wizerunki reniferów, sanek, mikołaja. Podobne wzornictwo wprowadź na poduszkach dekoracyjnych, które zdobią łóżko w ciągu dnia.

  • Kolejną dekoracją łóżka są pledy i koce. I tutaj również masz w czym wybierać. Zawsze sprawdzą się tkaniny z grubej wełny, wyglądające jakby były ręcznie tkane, ze sztucznego futra (zwłaszcza we wnętrzach w stylu scandi i glam) oraz z materiałów przypominających welur, aksamit.
  • Na górnym brzegu zagłówka możesz zawiesić girlandę z lampek choinkowych lub cotton-balls.
  • Drobny stroik, nawet jedynie piękny świecznik, postaw na szafce nocnej.
  • Jeśli w sypialni masz miejsce na małą choineczkę, koniecznie ją wstaw i przystrój światełkami. Jeśli nie masz miejsca, włóż świerkowe gałązki do wazonu i postaw go na parapecie lub na podłodze przy łóżku.
  • Na ścianach i w oknie możesz zawiesić wianek bożonarodzeniowy.
  • Gdzie tylko jest to możliwe – na parapecie, toaletce, blacie komody czy konsolki – umieść lampiony na tealighty. Wieczorem je zapal, już samo światło wprowadzi nastrój świąt.

Dekorowanie choinki

Ubieranie świątecznego drzewka to najbardziej lubiana tradycja bożonarodzeniowa. Kochają ją zwłaszcza dzieci. Warto wiedzieć, że zwyczaj ten dotarł do nas z Niemiec dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku.

Zobacz 4 żelazne zasady ubierania choinki dekoracjami na Boże Narodzenie:

  1. Strojenie drzewka warto zacząć od równomiernego rozłożenia na gałązkach lampek choinkowych (światło ma nas bronić przed wszelkim złem i siłami ciemności).
  2. Następnie powieś łańcuchy (symbol trwania więzi rodzinnych).
  3. Potem jest kolej na bombki. Największe wieszaj na dolnych, najmocniejszych gałęziach.
  4. Na koniec podaruj swojej choince ulubione, często ręcznie robione zabawki, a także cukierki, jabłuszka, pierniczki.

Dekorowanie choinki a najnowsze trendy

W strojeniu choinki, tak jak w urządzaniu wnętrz, pojawiają się różne mody i trendy. Tradycyjne drzewko, wielobarwne, pełne cennych sercu drobiazgów jest zawsze na czasie. Niektórzy jednak wybierają choinki monochromatyczne (ubrane na biało, czerwono czy niebiesko, w kolorze srebra lub złota), pojawiają się też sztuczne choinki w kolorze srebra lub białe. W ostatnich latach mocny jest trend ekologiczny. Drzewko ubierane jest zabawkami z drewna, sklejki, słomy, suszonymi jagodami i kwiatami.

Jeśli zastanawiasz się, jak ubrać choinkę, posłuchaj naszej rady. Wybierz strój taki, jaki podoba się Tobie i Twojej rodzinie. Liczy się bowiem kontynuowanie tradycji i wzmacnianie rodzinnych więzi. W tej kwestii Boże Narodzenie i związane z tymi świętami zwyczaje są nie do przecenienia.

Dekoracja choinki w małym mieszkaniu

Bywa, że w mieszkaniu nie ma miejsca na tradycyjne drzewko. Nie rezygnuj jednak z tego symbolu i przygotuj sobie „zastępstwo”. Do dużego, najlepiej szklanego wazonu, wlej wodę i włóż kilka gałązek z drzewka iglastego, najlepiej świerkowych lub z jodły. Wcześniej odetnij sekatorem dolne gałązki, wtedy łatwiej będzie ułożyć kompozycję. Gałęzie udekoruj niedużymi bombeczkami. Na koniec wazon w miejscu przewężenia przewiąż dekoracyjną wstążką. Zobacz nasz wideo przewodnik, jak tego dokonać:

Dekoracje na Boże Narodzenie: jak ozdobić stół wigilijny?

Dekoracja stołu wigilijnego wpisuje się w świąteczny wystrój całego mieszkania. Na stole powinno znaleźć się dwanaście potraw, a pod obrusem sianko. Na eleganckim talerzyku układamy także opłatek. Sprawdź nasze porady, jak wybrać obrus oraz zastawę!

  • Nakrywanie stołu zaczynamy od wyboru obrusa, serwety czy bieżnika. Tradycyjnie na stole wigilijnym rozkładany był najpiękniejszy w domu biały, gładki obrus. Taki będzie zawsze pasował do każdej stylizacji, tak nowoczesnej, jak i tradycyjnej oraz glamour. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by tkanina była zdobiona delikatnym wzorem, haftem czy aplikacją.
  • Wzdłuż lub w poprzek stołu na białym obrusie można położyć elegancki bieżnik w innym odcieniu i do niego dobierać kolorystycznie kolejne dekoracje. Białe obrusy pięknie komponują się z czerwonymi, zielonymi, złotymi i srebrnymi dodatkami.
  • Ale nie tylko biały obrus może zdobić bożonarodzeniowy stół. Jeśli lubisz kolorowe lub wzorzyste, użyj ich. Pamiętaj tylko, że wówczas zastawa i pozostałe dekoracje powinny być w stonowanych barwach i wzorach.
  • Wybierz teraz zastawę. Z pewnością warto, by przy tej okazji na stole zagościła odświętna, a nie codzienna zastawa. W podobny sposób pomyśl o sztućcach. Sięgnij po te, które uważasz za najlepsze i najpiękniejsze. Mile widziane są srebrne, platerowane oraz ze stali w najlepszym gatunku.

Jak udekorować stół bożonarodzeniowy?

Ostatnim, ale i najprzyjemniejszym etapem nakrywania stołu, jest dobór dodatków i ozdób. Wśród dekoracji na Boże Narodzenie na stole powinny znaleźć się: świece lub stroiki. Co powiesz na ozdobne drobiazgi przypisane do każdego nakrycia? Mogą to być miniaturowe bombki, gałązki świerku, szyszki, winietki z imieniem gościa lub serwetki z tkaniny lub eleganckie papierowe.

Te ostatnie mogą stanowić wyrazistą dekorację stołu wigilijnego. Serwetki można ułożyć w kształcie wachlarza lub złożyć tak, by powstała kieszonka na sztućce. Możesz zwinąć je w rulon i przewiązać wstążeczkami, dekoracyjnymi pierścieniami, sznureczkiem z wykonaną samodzielnie gwiazdką lub choinką z papieru.

  • Jeśli stawiasz na nowoczesność, pomyśl o ceramicznej zastawie i sztućcach w designerskim kształcie. Zdecyduj się na naczynia z gładkiego szkła czy awangardowy stroik na środku stołu.
  • Aby nieco podkręcić tradycyjny look stołu, zdecyduj się na minimalistyczny stroik na stół. Co powiesz na eukaliptus lub ostrokrzew?
  • Chcesz połączyć tradycyjny wygląd stołu z nowoczesnymi dodatkami? Postaw na wyraziste kolory stylu boho w postaci elementów zastawy stołowej lub serwetek.
  • Pomiędzy talerzami gości ułóż kilka pierniczków lub ciasteczek świątecznych. One również będą wyjątkową i jadalną dekoracją stołu.
  • Owiń serwetkę czerwoną wstążką i przyozdób ją czerwoną bombką, którą można położyć na stole, obok nakrycia.

Gwiazda betlejemska: symbol Bożego Narodzenia

Jedną z najważniejszych dekoracji na Boże Narodzenie jest gwiazda betlejemska (inaczej poinsecja lub wilczomlecz nadobny). Roślina pochodzi z Meksyku i Gwatemali, a kwitnie w grudniu, co w dużej mierze przesądziło o jej popularności w okresie bożonarodzeniowym. Legenda o gwieździe betlejemskiej mówi o meksykańskiej dziewczynce, która chciała dać prezent Jezusowi, ale nie miała pieniędzy, żeby go kupić. Ofiarowała mu więc pęk zielonych liści, gdyż uważała że liczą się szczere chęci, a nie materialna wartość podarunku. Z czasem leżące w kościele liście zmieniły barwę na intensywnie czerwoną i zieloną. Kształt płatków poinsecji symbolizuje biblijną Gwiazdę Betlejemską, czyli jasny obiekt na niebie, który doprowadził Mędrców ze Wschodu do miejsca narodzin Chrystusa. Kolor czerwony ma symbolizować jego krew.

Dziś na całym świecie roślina jest kojarzona ze świętami Bożego Narodzenia. Kwiatem tym przystraja się domy, kościoły, sklepy, urzędy. Roślina ma wiele wariantów kolorystycznych. Najbardziej znana jest ta o czerwonych kwiatach, ale coraz częściej można też kupić gwiazdę betlejemską różową, białą, a nawet wielobarwną. Na świątecznym stole czy na parapecie w salonie poinsecja w odcieni kremowej bieli staje się gwiazdą wśród dekoracji.

Prezenty jako dekoracje na Boże Narodzenie

Jednym z bardziej ukochanych, zwłaszcza przez dzieci, zwyczajów jest obdarowywanie się prezentami świątecznymi. W Polsce dostajemy je w Wigilię Bożego Narodzenia, a w większości regionów świata w dzień Bożego Narodzenia. Dziś to najważniejszy zwyczaj związany ze świętami, najwięcej czasu i pieniędzy w okresie bożonarodzeniowym poświęcamy właśnie na wybór i kupno podarunków dla najbliższych.

Prezenty leżą głównie pod choinką, znajdujemy je także na szafkach i komodach, często tworzy się z nich wieżę i układa jeden na drugim, od największego do najmniejszego. Podarunki przynoszą: Św. Mikołaj, Gwiazdor lub Aniołki. Zależy to od tego, w jakim regionie Polski świętujemy. Pięknie opakowane w błyszczący kolorowy papier, w celofan albo włożone do barwnego pudełka, przewiązane wstążkami, ozdobione kokardami wyglądają jak ozdoby bożonarodzeniowe. Budzą emocje, cieszą oczy i upiększają wnętrze.

Pakowanie prezentów świątecznych

Warto poświęcić czas na oryginalne zapakowanie upominku. W ten dzień mniej liczy się sam prezent, to może być drobiazg, ale taki, o którym wiadomo, że sprawi ofiarowanej osobie przyjemność. Tym większą, im piękniej, pomysłowo i z uczuciem zostanie zapakowany. Dla dzieci może to być torebka w kształcie renifera, a dla nieco starszych elegancki papier do pakowania z jodłową gałązką. Pomysłów na pakowanie prezentów świątecznych jest nieskończenie wiele!

Dekoracje na Boże Narodzenie: inspiracje

Zobacz galerię inspiracji, jak udekorować wnętrza na zbliżające się święta!

Mamy nadzieję, że z naszymi wskazówkami nie będziesz mieć problemu z dekoracją domu na Boże Naordzenie.

Dekoracje na Boże Narodzenie DIY: obudź swoją kreatywność

Wszystkich, którzy uwielbiają oryginalne i niepowtarzalne ozdoby świąteczne zachęcamy, by sami zrobili kilka drobiazgów i udekorowali nimi dom na święta. Dekoracje świąteczne DIY mogą być także pięknym, nietuzinkowym upominkiem dla bliskich, tym cenniejszym, że włożymy w jego wykonanie uczucie i poświęcimy temu własny czas. Podpowiadamy Ci kilka pomysłów na dekoracje na Boże Narodzenie, którymi możesz przystroić choinkę i wnętrze.

Cytrusowe bombki z gwiazdką

Do wykonania tej dekoracji na Boże Narodzenia potrzeba tylko kilku pomarańczy lub cytryn i ozdobnej wstążki czy sznureczka. Cytrusy pokrój na cienkie talarki i pozostaw na kilka dni w ciepłym miejscu, żeby się wysuszyły (możesz je ułożyć na folii aluminiowej i umieścić na kaloryferze). Następnie do każdego talarka przyklej gwiazdkę anyżu, zrób dziurkę w miejscu skórki i nawlecz ozdoby na kolorowe sznurki. Będą pięknie wyglądać na choince, a po domu rozejdzie się przyjemny aromat.

Świąteczny jeż

Możesz go zrobić z pomarańczy czy grejpfruta, wbijając w owoc goździki, zachowując równe odległości (wcześniej warto w skórce zrobić wykałaczką dziurki). Możesz też na owocach narysować wybrany wzór, przykładowo serca, i w niego wbijać goździki.

Słodkie ozdoby na choinkę

Spróbuj udekorować choinkę słodyczami w błyszczących papierkach oraz własnoręcznie wykonanymi pierniczkami na święta, które warto ozdobić kolorowym lukrem. Na choince ładnie wyglądają również pomalowane na kolor złota lub srebra orzechy, jabłka czy szyszki.

Dekoracje na Boże Narodzenie: orzechowy krążek

Wzdłuż brzegu sporej nakrętki od słoika ułóż orzeszki laskowe lub drobne kasztany i sklej je za pomocą kleju na gorąco. Gdy obręcz wyschnie, przyklej zawieszkę z kolorowego sznurka. Z drugiej strony na jej wysokości przyklej kawałeczek gałązki świerka, tui lub trochę mchu i kilka czerwonych koralików czy owoców suszonej jarzębiny.

Papierowe origami

Dekoracje na Boże Narodzenie mogą mieć różne kształty, na przykład gwiazd, sześcianów, ptaków, aniołków. Do tego są we wszystkich kolorach tęczy i różnej wielkości. W Internecie znajdziesz wiele porad, jak można samemu stworzyć serię dekoracji i upiększyć nimi bożonarodzeniowe drzewko.

Wskazówka: Zastanawiasz się, jak zrobić choinkę DIY? Odkryj nasze pomysły na choinkę z papieru, gałązek i innych materiałów.

Zrób bliskim i sobie przyjemność i ozdób jak najpiękniej dom na święta dzięki dekoracjom na Boże Narodzenie. Już teraz wejdź na Westwing i śledź nasze najlepsze oferty oraz promocje, które ułatwią Ci to miłe zadanie!