Lampy LED

Lampy LED

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Lampy LED-poradnik Westwing

Od odpowiedniego oświetlenia zależy nie tylko samopoczucie, ale także zdrowie! Zbudowane z małych diod lampy LED są ekonomiczną alternatywą dla zwykłych żarówek. Wprowadzą do Twojego domu ciepłe światło, które dodatkowo pozwoli Ci zaoszczędzić energię. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiednie lampy LED!

W naszym poradniku pokazujemy, na co zwrócić uwagę kupując lampy LED oraz dlaczego warto zdecydować się na nowoczesne oświetlenie. Poradnik Westwing to strony, na których codziennie staramy się inspirować naszych czytelników do tworzenia wyjątkowych i niepowtarzalnych aranżacji oraz dzielimy się wiedzą na temat różnego rodzaju urządzeń i akcesoriów. Znajdziesz tu praktyczne porady dla majsterkowiczów, pomysły na niebanalne dekoracje domu i filmy z cyklu „Zrób to sam". Zarejestruj się na stronie Westwing i przeczytaj nasze porady!

Lampy LED

LED to źródło światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych. Dzięki nim zużycie energii elektrycznej w domu, a także emisja dwutlenku węgla zmniejsza się nawet o 90% w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami! LED-y są solidne i nie zawierają szkodliwych substancji, między innymi rtęci. Dzięki użyciu prostego zamiennika nie trzeba zmieniać całego systemu ani oprawy podczas przejścia z tradycyjnych żarówek na LED-y! Choć są dość drogie, żywotność LED-ów jest znacznie dłuższa od konwencjonalnych żarówek. Dzięki temu inwestycja powinna zwrócić się w ciągu roku. Oświetlenie LED to wybór bardziej ekologicznego światła w domu oraz mniejszych rachunków.

Najważniejsze wskaźniki

Przed zakupem odpowiedniej lampy LED, zwanej także potocznie po prostu żarówką LED, warto spędzić kilka minut na przeczytanie informacji znajdujących się na opakowaniu. Lampa LED to wybór wiążący na dłużej, ponieważ są one dużo bardziej wytrzymałe niż tradycyjne żarówki, oświetlenie LED będzie cieszyć nawet przez kilka lat! Produkty są bardzo żywotne, a oświetlenie LED to lepsze źródło światła niż zwykła żarówka.

Rozmiar i mocowanie – najważniejsze jest, by pamiętać, że odpowiednik tradycyjnej żarówki w postaci LED nie zawsze ma ten sam rozmiar! Mały gwint oznaczony będzie napisem E14, duży gwint E27, a uchwyty bagnetowe – GU10.

Moc żarówki – lampy LED pobierają dużo mniej prądu niż żarówki tradycyjne, nie warto więc kierować się mocą podaną na opakowaniu. Powinno się zwrócić uwagę na tak zwane lumeny, czyli ilość światła emitowaną przez lampę LED – im więcej lumenów, tym więcej światła. Tradycyjna żarówka o mocy 25 W emituje 220 lumenów, podczas gdy 6-wattowa lampa LED aż 249 lumenów! Warto więc sprawdzić przelicznik, który często znajduje się na pudełku lampy LED.Lampy LED

Barwa światła jest określona jednostką kelwin (K). Lampy LED o niższej temperaturze barwowej będą idealne do miejsc, w których można się zrelaksować, jak salon czy sypialnia. Temperatura barwowa powyżej 5000 K będzie idealna do biura czy klasy szkolnej. Barwa ciepłobiała mieści się w zakresie od 2700 K do 3000 K, a temperatura światła w zakresie od 5000 do 6500 K odpowiadać będzie barwie zimnobiałej oraz dziennej.

Wskaźnik oddawania barw (Ra) – im wyższa wartość, tym kolory są lepiej odtworzone. Maksymalna wartość wskaźnika to 100. Najlepsze do domu są te źródła światła, których wskaźnik Ra wynosi powyżej 80. Oświetlenie jest wówczas optymalne.

Najważniejsze symbole

Zielony punkt – informacja na temat możliwości recyklingu.
Symbol CE – informacja na temat spełnienia wymogów przepisów europejskich w zakresie bezpieczeństwa użytkowania, ochrony środowiska i zdrowia.
WEEE – informacje na temat utylizacji odpadów elektrycznych i elektronicznych.
RoHS – daje gwarancję, że urządzenie nie zawiera materiałów szkodliwych, takich jak ołów czy rtęć ani polibromowego eteru fenylowego (PBDE) oraz difenylu (PBB).

Lampy led i nie tylko — wybierz lampy z Westwing!

Podobają Ci się romantyczne aranżacje w stylu prowansalskim? Lubisz naturalność i niezobowiązujących charakter stylu scandi? Marzysz o przestronnym, industrialnym lofcie? Bez względu na to, czy cenisz tradycyjne, czy nowoczesne wnętrza, Twoje mieszkanie zasługuje na wyjątkowe oświetlenie! W ofercie Westwing znajdziesz oryginalne lampy led w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach. Odważ się na wnętrzarskie eksperymenty i zestawiaj ze sobą różne modele i materiały. Ale to nie wszystko! Na Westwing znajdziesz także eleganckie kryształowe żyrandole, lampy stojące, lampy wiszące, kinkiety, lampiony, girlandy świetlne oraz oświetlenie punktowe. Dzięki naszym produktom w Twoim mieszkaniu już nigdy nie zabraknie światła! Zarejestruj się na Westwing i skorzystaj z naszej oferty. Co tydzień w kampaniach sprzedażowych czekają na Ciebie tysiące mebli i akcesoriów przecenionych nawet do 70%!

Lampy led do każdego wnętrza — inspiracje z Westwing

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat aranżacji oświetlenia salonu, sypialni, kuchni lub przedpokoju zajrzyj do Magazynu Westwing! Codziennie znajdziesz tam ciekawe artykuły dotyczące aranżacji wnętrz, wywiady ze znanymi projektantami, zdjęcia i filmy oraz praktyczne wskazówki dla majsterkowiczów. Nie wiesz, jak zamocować oświetlenie na suficie, a może marzysz o samodzielnym zrobieniu oryginalnej lampy w nowoczesnym stylu? Nasi eksperci z chęcią podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. W Westwing wierzymy, że urządzanie mieszkania to przede wszystkim dobra zabawa. Warto szukać nowych źródeł inspiracji, wykorzystać swój dekoratorski talent i każdego dnia czynić dom piękniejszym!