Szukaj

Lampy LED

Sortuj
309 Produkty
Sortuj

Lampy LED - odkryj ich zalety

Od odpowiedniego oświetlenia zależy nie tylko samopoczucie, ale także zdrowie! Zbudowane z małych diod lampy LED są ekonomiczną alternatywą dla zwykłych żarówek. Wprowadzą do Twojego domu ciepłe światło, które dodatkowo pozwoli Ci zaoszczędzić energię. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiednie lampy LED!

LED to źródło światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych. Dzięki nim zużycie energii elektrycznej w domu, a także emisja dwutlenku węgla zmniejsza się nawet o 90% w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami! LED-y są solidne i nie zawierają szkodliwych substancji, między innymi rtęci. Dzięki użyciu prostego zamiennika nie trzeba zmieniać całego systemu ani oprawy podczas przejścia z tradycyjnych żarówek na LED-y! Oświetlenie LED to wybór bardziej ekologicznego światła w domu oraz mniejszych rachunków.

Lampy ledowe: rodzaje i zastosowanie

Nowoczesne lampy LED to dobre rozwiązanie do wszystkich pomieszczeń. Ich wybór jest równie duży jak w przypadku tradycyjnego oświetlenia. W naszej ofercie znalazły się lampy sufitowe LED, które są podstawą w oświetleniu. Dają równomierne światło, dzięki czemu dobrze oświetlają całe pomieszczenie. Równie dużą popularnością cieszą się lampy wiszące LED. Są pierwszym wyborem jeśli chodzi o górne oświetlenie nad stołem lub wyspą kuchenną. Te nowoczesne modele wnoszą również walor estetyczny, będąc piękną dekoracją we wnętrzu!

Lampy ledowe są też bardzo chętnie wykorzystywane w pomieszczeniach handlowych, eleganckich butikach, ale też w gastronomii. Trendem, który obserwujemy jest wykorzystanie lamp stołowych LED właśnie w restauracjach. Stały się stylowym zamiennikiem świec, wnosząc walor wizualny. Są mobilne, dzięki możliwości używania ich w trybie baterii. Dzięki temu ze stołu nie musi zwisać mało estetyczny kabel.

Najważniejsze wskaźniki oświetlenia LED

Lampa LED to wybór wiążący na dłużej, ponieważ są one dużo bardziej wytrzymałe niż tradycyjne żarówki, oświetlenie LED będzie cieszyć nawet przez kilka lat! Produkty są bardzo żywotne, a oświetlenie LED to często lepsze źródło światła niż zwykła żarówka.

Rozmiar i mocowanie – najważniejsze jest, by pamiętać, że odpowiednik tradycyjnej żarówki w postaci LED nie zawsze ma ten sam rozmiar! Mały gwint oznaczony będzie napisem E14, duży gwint E27, a uchwyty bagnetowe – GU10. Moc żarówki – lampy LED pobierają dużo mniej prądu niż żarówki tradycyjne, nie warto więc kierować się mocą podaną na opakowaniu. Powinno się zwrócić uwagę na tak zwane lumeny, czyli ilość światła emitowaną przez lampę LED – im więcej lumenów, tym więcej światła. Tradycyjna żarówka o mocy 25 W emituje 220 lumenów, podczas gdy 6-wattowa lampa LED aż 249 lumenów! Warto więc sprawdzić przelicznik, który często znajduje się na pudełku lampy LED.

Barwa światła jest określona jednostką kelwin (K). Zasada jest prosta: im mniej kelwinów tym cieplejsza barwa światła. Lampy LED o niższej temperaturze barwowej będą idealne do miejsc, w których można się zrelaksować, jak salon czy sypialnia. Temperatura barwowa powyżej 5000 K będzie idealna do biura czy klasy szkolnej. Barwa ciepłobiała mieści się w zakresie od 2700 K do 3000 K, a temperatura światła w zakresie od 5000 do 6500 K odpowiadać będzie barwie zimnobiałej oraz dziennej. Wskaźnik oddawania barw (Ra) – im wyższa wartość, tym kolory są lepiej odtworzone. Maksymalna wartość wskaźnika to 100. Najlepsze do domu są te źródła światła, których wskaźnik Ra wynosi powyżej 80. Oświetlenie jest wówczas optymalne.

Lampy LED: połączenie technologii i pięknego designu

Oświetlenie LED wniesie do wnętrza ducha nowoczesnej technologii połączonej z pięknym designem! Odkryj ofertę, którą przygotowaliśmy na Westwing z modelami lamp uznanych marek.