Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dekoracje kwiatowe

Świeże róże na Walentynki, bukiet kwiatów na urodziny, Dzień Matki lub po prostu jako mały prezent bez okazji… Kwiaty mówią własnym głosem i wypełniają Twoje cztery ściany wspaniałym zapachem przez kilka dni! Dekoracje kwiatowe stworzone z kwiatów sezonowych pięknie prezentują się na stołach, w dużych wazonach umieszczonych na podłodze lub jako dekoracja stołu. Wypełniają pomieszczenie życiem i wprowadzają do naszego domu naturę.

My w Westwing również jesteśmy wielkimi fanami kwiatów! Dlatego też zebraliśmy dla Ciebie wskazówki i porady dotyczące idealnej dekoracji kwiatowej w Twoim domu. Od bożonarodzeniowych aranżacji, przez sztuczne dekoracje kwiatowe, po ścianki działowe. Tutaj znajdziesz wszystko, czego pragnie Twoje serce!

Dekoracje kwiatowe o szczególnym znaczeniu

Niech kwiaty mówią same za siebie! W końcu każdy kwiat posiada swoje znaczenie. Poniżej wyjaśniamy symbolikę Twoich ulubionych dekoracji kwiatowych.

  • Lilia: Lilia symbolizuje niewinność i czystość, z kolei białe lilie oznaczają światło i miłość.
  • Róża: Czerwone róże symbolizują miłość i pasję. Dlatego też, tak wiele mężczyzn obdarowuje swoje ukochane różami jako prezent urodzinowy, na Walentynki lub po prostu jako znak ich miłości. Róże w różowych barwach są bardziej delikatne niż te czerwone. Z kolei, te białe mają dwa znaczenia: z jednej strony symbolizują wierność i niewinność, dlatego doskonale pasują do kwiatowych dekoracji ślubnych. Z drugiej zaś strony, biel oznacza wieczną miłość i jest często interpretowana jako symbol żałoby.
  • Słonecznik: Już na sam widok słonecznika jego znaczenie staje się oczywiste: ciepło i szczęście.
  • Niezapominajka: Symbolika tego kwiatu pojawia się już w jego nazwie. To bez znaczenia, czy te kwiaty wręcza partner, czy członek rodziny, oznaczają pamięć i troskę.
  • Kalia: Kalia postrzegana jest przez wielu jako kwiat smutku. Ta dekoracja kwiatowa symbolizuje nieśmiertelność.
  • Tulipan: Tulipany również symbolizują miłość – im ciemniejszy kolor kwiatu, tym silniejsze uczucie. Czarny tulipan oznacza silną pasję, z kolei czerwony – wieczną miłość.

Pomysły na aranżacje kwiatowe w Twoim domu

Nie ma piękniejszego elementu dekoracyjnego wystroju wnętrz niż kwiaty! Różnorodność kolorów, rozmiarów, kształtów i pąków gwarantuje zapierające dech w piersiach wrażenia estetyczne. Tak jak wielki jest wybór kwiatów i roślin, tak szeroka jest gama możliwości tworzenia dekoracji kwiatowych. Wieniec z kwiatów na stół lub drzwi, kolorowe aranżacje kwiatowe czy przyciągające wzrok bukiety umieszczone w stylowym wazonie. Te i wiele innych pomysłów znajdziesz na Westwing.

Oczywiście kwiaty nie muszą ozdabiać wyłącznie  mieszkania. Dekoracje kwiatowe świetnie sprawdzą się również na zewnątrz. Czy to na tarasie, balkonie, czy w ogrodzie – pomogą Ci one stworzyć unikalną atmosferę. Zaletą dekoracji kwiatowych umieszczonych na zewnątrz jest fakt, że kwiaty i rośliny na rabatkach lub w dużych donicach posłużą Ci znacznie dużej.

W naszych artykułach znajdziesz również wskazówki dotyczące pielęgnacji kwiatów doniczkowych i pomysłowych aranżacji kwiatowych na każdą okazję. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia! Życzymy przyjemnej lektury oraz miłego sadzenia kwiatów i tworzenia dekoracji kwiatowych!