Szukaj

Kieliszki do wódki i likierów

Kieliszki do wódki – wybierz idealne

Każdy trunek powinien być podany we właściwym kieliszku, który pozwoli na pełne wydobycie jego walorów smakowych i aromatycznych. Zasada ta dotyczy zarówno trunków lżejszych, jak i mocniejszych. Odpowiednio dobrane kieliszki do wódki nie tylko uszlachetnią ten trunek, lecz także dodadzą elegancji okazji, przy której jest on serwowany. Szeroką ofertę kieliszków do wódki można znaleźć w sklepie online Westwing.

Kieliszki do wódki w wielu stylach

Kieliszki do wódki mają określoną pojemność odpowiadającą porcji alkoholu, jaka zazwyczaj jest serwowana. Kieliszek do wódki, inaczej niż kieliszki do wina napełniane są niemal do końca. Mają one też różne kształty: kieliszki do wódki na nóżce lub typu shot, z płaskim dnem, kształtem przypominające miniaturowe szklanki. Kieliszki do wódki najczęściej kojarzone są ze szkłem przezroczystym, jednak mogą występować również w wersjach kolorowych. Komplety sześciu sztuk mogą zawierać zarówno kieliszki jednobarwne, jak i te w różnych kolorach. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli chodzi o kieliszki do likierów – te również są u nas dostępne w wielu kolorach oraz kształtach.

Eleganckie kieliszki do wódki na nóżce

Najczęściej wybieranym typem kieliszków, szczególnie przez osoby ceniące klasykę, są kieliszki do wódki na nóżce. Ich smukłość i delikatność kojarzona jest z elegancją i klasą, dlatego też będą one pasowały do wnętrz w stylu glamour, sprawdzą się też na mniejszych i większych przyjęciach. Szczególnie subtelne i estetyczne są kieliszki do wódki i kieliszki do likierów wykonane ze szkła dmuchanego, bezbarwne lub kolorowe, które w sześcioelementowych kompletach możesz znaleźć w ofercie Westwing. Kieliszek do wódki ze szkła dmuchanego jest znacznie bardziej delikatny niż kieliszki kryształowe czy szklanki do koktajli, z finezyjnymi cięciami lub matową oprawą.

Kup kieliszki do wódki na Westwing

Każdy alkohol smakuje szlachetniej, jeśli jest podawany w odpowiedniej oprawie, dlatego też kieliszki do wódki powinny się znaleźć w każdym barku. W sklepie internetowym Westwing znajdziesz wybór szkła dobranego do rodzaju trunku i okazji, podczas której jest serwowany.