Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Wróżenie z rąk na czerwonym obrusie

Ludzie od zawsze wykazywali zainteresowanie dłońmi. W wielu pradawnych jaskiniach można znaleźć zachowane odciski, które są zwierciadłem osobowości dawnego człowieka. Ale i współcześnie czytanie z rąk pomaga rozwiązać wiele problemów, a przy okazji jest fajną okazją do zabawy w kręgu magii. Analizując linie na dłoniach można diagnozować choroby, poznać lepiej charakter, pomóc w podejmowaniu decyzji. Nie musisz być otuloną chustami medium, żeby nauczyć się czytać z dłoni. Wystarczy, że na początek przeczytasz nasz przewodnik. Zobacz czym jest wróżenie z ręki i poznaj swoje wewnętrzne „ja”.  

Skąd wywodzi się wróżenie z ręki? 

Ta starożytna dziedzina, nazywana chiromancją, zajmuje się odczytywaniem przyszłości z dłoni. Narodziła się pięć tysięcy lat temu, a największym powodzeniem cieszyła się w Egipcie, Indiach i Chinach. Po raz pierwszy do Europy dotarła w XV wieku, ale popularność zdobyła dopiero trzysta lat później. Złoty czas na wróżenie z ręki nastał na dobre w XIX wieku wraz z zainteresowaniem okultyzmem. W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych powstało wtedy wiele towarzystw chirologicznych zajmujących się czytanie z dłoni i kształtu rąk. Chiromancja przeżywała różne okresy – była otaczana czcią, to znów uważana za naukę szatana. Wiązało się z nią sporo przesądów, dlatego wiele ludzi wróżenie z ręki poddawało w wątpliwość obawiając się głębiej wejrzeć w swoje życie.  

Na czym polega chiromancja, czyli wróżenie z ręki? 

Z każdej ręki wróży się osobno bo każda odpowiada za inne cechy i etapy życia. Lewa wskazuje na uczucia i emocje – czytając z niej można poznać przeznaczenie, charakter, osobowość, wady i zalety. Prawa informuje jaka jest postawa danej osoby, jej sposób myślenia, odczuwania, można z niej wyczytać wykształcenie i doświadczenia życiowe. Niektórzy wróżbici uważają, że z prawej ręki odczytuje się przyszłość, a w lewej zaklęta jest przeszłości. W zależności od tego na jakie pytanie szukamy odpowiedzi z tej ręki wróżymy. Doświadczony chiromanta, który praktykuje na co dzień zwraca uwagę nie tylko na sieć przecinających się linii, ale także na kształt dłoni, kolor i kondycję skóry. U każdego człowieka linie na wewnętrznej stronie dłoni są tak samo unikalne i niepowtarzalne jak linie papilarne na opuszkach palców. Dlatego wróżenie z ręki powinno uwzględniać najmniejsze szczegóły takie jak długość linii, grubość, ilość mniejszych, które od nich odchodzą.  

Od czego zacząć wróżenie z ręki? 

Weź dłoń „badanej” osoby w swoją dłoń i zważ ją. Oceń czy jest ciężka czy lekka, czy jej spód jest gładki czy raczej szorstki, czy jest wypielęgnowana czy nieco zaniedbana. Już na pierwszy rzut oka można wiele wyczytać. Gładka powierzchnia dłoni oznacza wrażliwość, łagodność, szorstka oschłość, przyziemność i emocjonalne napięcie, wilgotna nerwowość, a sucha opryskliwość. Podobnie jest z kolorami – zaczerwienione dłonie świadczą o emocjach, zdenerwowaniu, ale już lekko zaróżowione o pogodzie ducha i zdrowiu, żółte oznaczają zazdrość, złote, śniade – samodzielność i pracowitość, blade – lenistwo, a sine – mściwość. Teraz przyjrzyj się dokładnie siatce przecinających się linii bo każda z nich oznacza co innego. Żeby właściwie odczytać przeznaczenie warto wiedzieć co. 

Co oznacza linia życia? 

Zaczyna się pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem i biegnie w dół ku nadgarstkowi. Wbrew temu co się powszechnie sądzi nie oznacza długości życia a odzwierciedla zdrowie fizyczne. Łamana zwiastuje zmiany w karierze lub życiu uczuciowym, prosta lub krótka – małe doświadczenie życiowe i miłosne wynikające z trudnego charakteru 

O czym mówi linia serca? 

Kreśli ją odległość między palcem wskazującym a najmniejszym. Odpowiada za życie uczuciowe, ale też wrażliwość i stany emocjonalne. Jeśli schodzi nisko w dół oznacza, że kierujesz się w życiu sercem, jeśli wysoko – rozumem. Im bardziej prosta tym bardziej jesteś skryta, a jeśli się zawija często narzekasz, jesteś sfrustrowana. Układająca się w siateczkę zmarszczek świadczy o zalotnym charakterze, podatnym na zakochiwania się i liczne romanse 

Wróżby z dłoni: linia głowy 

Inaczej nazywana linią mądrości czy rozumu. Biegnie nad linią życia, w poprzek dłoni, między kciukiem a palcem wskazującym. Odzwierciedla inteligencję i osobowość. Długa wskazuje na osobę lubiącą analizować i bujać w obłokach, prosta – symbolizuje logiczne myślenie, a wygięta w łuk z kolei dużą intuicję 

Oczywiście to tylko jedne z wielu linii jakie można odnaleźć na dłoni. Te trzy są najlepiej zarysowane i zwykle najbardziej nurtują zainteresowanych, którzy chcą wiedzieć czy będą mieć szczęście w miłości, zdrowiu i karierze. Ale wewnętrzna strona dłoni cała usiana jest liniami, które są może mniej widoczne, ale odpowiadają za wiele innych wątków życia. Linia losu, relacji, słońca, zdrowia, intuicji… Są także wzgórza na dłoniach czyli te miękkie poduszeczki pod każdym palcem, które wiązane są z różnymi aspektami życia, a odpowiada im siedem ciał astralnych: Jowisz, Saturn, Apollo, Merkury, Mars, Księżyc i Wenus. Im bardziej widoczne tym wyraźniejsza i bardziej dominującą osobowość.  

Czy możesz sama czytać z własnej dłoni? W sumie czemu nie! Jeśli wolisz zachować dla siebie wszystkie tajemnice nic nie stoi na przeszkodzie. Lekko oprzyj dłoń pod jasnym światłem lampy, żeby nie przeoczyć żadnej linii.   

Kiedy wróżyć z ręki? 

Dziś wróżenie z ręki czy wróżenie z kart nie jest już traktowane jako „czarna magia” dostępna tylko wtajemniczonym, ale jako fajny element, który uatrakcyjnia spotkania w przyjacielskim gronie. Porą roku, która sprzyja zabawom obfitującym we wróżby i gusła jest jesień. Chcąc umilić sobie długie, chłodne wieczory zaszywamy się w domach organizując kameralne „prywatki”. Przygotowujemy dobre jedzenie, zapalamy świece, rozkładamy miękkie poduchy na podłodze i odpalamy kino domowe, albo… organizujemy wieczór magii. Dobrą okazją na pewno są Andrzejki i Halloween, ale też moment kiedy następuje przesilenie jesienne. Pożegnanie lata nie wpływa na nas dobrze – dni stają się coraz krótsze, a wieczory długie i ciemne. Warto poprawić sobie nastrój. Wróżenie z ręki naładuje Cię pozytywna energią i zmotywuje na nowo do działania.

Możesz je połączyć z wróżbami andrzejkowymi czy laniem wosku. Przystrój odpowiednio dom – niech zrobi się magicznie, kolorowo i radośnie jak w cygańskim taborze. Wykorzystaj dekoracje w stylu boho – świetnie zagrają puszyste dywany, kolorowe chusty i makramy, wiszące hamaki oplecione świetlnymi girlandami, tace na ciasteczka z wróżbą i mnóstwo zapalonych świec. Atmosferę rozgrzeje orientalna muzyka, kadzidlane zapachy i wróżby. Wykorzystaj również działanie kryształów, którym od dawien dawna przypisuje się metafizyczne znaczenie. Starożytni uważali, że tkwi w nich cząstka boskiego ognia, dopatrując się mocy, które leczą nie tylko ciało, ale i duszę. Wróżenie z kryształu polegało na umieszczeniu go w podświetlonym miejscu, śpiewaniu pieśni i odczytywaniu z pojawiających się błysków przyszłości bądź magicznych sposobów na uleczenie. Nie musisz traktować tego aż tak serio, ale lampa z podświetlonego kryształu soli czy selenitu z pewnością stworzy niepowtarzalny klimat a przy okazji może się przydać podczas wróżb z kuli.  

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sobie? Zabaw się we wróżenie z ręki. Ten stary rytuał przeniesie Cię w chłodne ponure wieczory w świat metafizyki. Zarejestruj się na Westwing i poznaj inne wróżby, które odmienią Twój los. Niech jesień w tym roku będzie wyjątkowo magiczna!