Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
biały tort komunijny

Pierwsza komunia to dla wierzących symboliczne dołączenie dziecka do wspólnoty kościelnej. Ten dzień to z pewnością ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Co życzyć małemu katolikowi w dniu jego święta? Często nie wiemy, dlatego zazwyczaj życzenia na komunię są tradycyjne, trochę zdawkowe, nieprzemyślane… A przecież takie płynące od serca słowa zapisane na ozdobnej karteczce mogą być piękną pamiątką na całe życie. 

Życzenia na komunię świętą: czego życzyć? 

Kiedy jest najlepszy moment na składanie życzeń? Możesz to zrobić tuż po uroczystości kościelnej, zwłaszcza jeśli nie wybierasz się na przyjęcie komunijne. Zazwyczaj zaraz po wyjściu z kościoła dzieci są bardzo podekscytowane, robią sobie wspólne zdjęcie, wymieniają między sobą wrażenia… Przeczekaj moment największego zamieszania, podejdź do dziecka i szepnij mu do ucha kilka miłych słów. Komunia w domu to dobra okazja, żeby wręczyć dziecku drobny upominek. Dekoracja stołu komunijnego jest zawsze odświętna – zapakuj drobiazg (np. delikatne kolczyki – idealny prezent na komunie dla dziewczynki) w ozdobne puzderko, dołącz do niego karteczkę z życzeniami i połóż dyskretnie przy nakryciu.

Ale co napisać? Rodzaj życzeń zależy też od więzi jaka łączy Cię z dzieckiem. Jeśli jest ono z najbliższej rodziny i znasz dobrze jego charakter, usposobienie, zdobądź się na coś bardziej osobistego. Dziecku sąsiadów, albo koleżanki z pracy też wypada złożyć życzenia – może bardziej oficjalne, ale zawsze dostosowane do wieku i charakteru uroczystości. Jeśli krępujesz się, wręcz życzenia na komunię napisane na przykład wierszem, albo w formie pięknej sentencji. Komunia to święto kościelne, do którego warto nawiązać, ale dziecko będzie szczęśliwe jeśli usłyszy po prostu kilka ciepłych słów wypowiedzianych od Ciebie. 

Życzenia na komunię świętą od chrzestnych 

Rodzicami chrzestnymi zazwyczaj zostają najbliżsi krewni lub przyjaciele rodziców. To ważna rola, która wiąże się nie tylko z obdarowywaniem chrześniaka prezentami, ale na wspieraniu dobrą radą. Z punktu widzenia religijnego ojciec chrzestny podczas zapalenia świecy na chrzcie symbolicznie zobowiązuje się umacniać dziecko w wierze katolickiej. Komunia to kolejna ważna uroczystość, podczas której nie może zabraknąć rodziców chrzestnych. Często włączają się oni także w przygotowania – pomagają rodzicom przystroić stół komunijny, ułożyć menu na komunię w domu czy proponują jak wypisać zaproszenia na komunię. Jakie życzenia na komunię dziecko od nich dostanie? Z pewnością powinny być przepełnione troską i szacunkiem do małego człowieka. Jeśli więc jesteś chrzestnym rodzicem zanim wymyślisz jak się ubrać na komunię pomyśl co chcesz życzyć swojemu chrześniakowi. Oto przykłady co możesz napisać na komunijnej kartce dołączonej do upominku. 

 • W tym uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej błogosławieństwa Bożego kochanemu Chrześniakowi życzą Rodzice Chrzestni 
 • Dziś jest ważna chwila w Twoim życiu. To przysięga miłości złożona w Kościele. W dniu Pierwszej Komunii Świętej wiele szczęścia i błogosławieństwa Bożego życzą Rodzice Chrzestni 
 • Na pamiątkę pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej przyjmij z serca płynące najlepsze życzenia od Mamy i Taty Chrzestnego. 
 • Aby radość tego szczególnego dnia jakim jest przyjęcie Komunii Świętej na zawsze pozostała w Twoim sercu życzą Chrzestni 

Życzenia na komunię świętą od dziadków 

Babcia przygotuje ulubione dania, poczyta bajkę, opowie o swoim dzieciństwie. Dziadek pomoże zbudować szałas, zagra w szachy i chętnie pójdzie na sanki… Dziadkowie to szczególnie ważne osoby w życiu każdego dzieciaka. Kochają bezwarunkowo i zupełnie inaczej towarzyszą swoim wnukom niż zabiegani rodzice. Zapoznają z rodzinnymi tradycjami, uczą szacunku i tolerancji, a przede wszystkim potwornie… rozpieszczają, bo są… dziadkami i bez wnuków nie wyobrażają sobie życia. Dlatego czekają na odpowiedni moment, kiedy będą mogli szepnąć na ucho, albo wręczyć wnukowi lub wnuczce najszczersze życzenia.  

 1. Idź drogą bez przeszkód, miej w sercu wiarę, uczciwość i miłość, aby Bóg prowadził Cię przez życie godnie i szczęśliwie. Na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej życzenia wielu łask Bożych od kochających Cię Dziadków 
 2. Błogosławieństwa na każdy kolejny dzień życia życzą Dziadkowie 
 3. Kochany wnuczku/wnuczko! W tym wyjątkowym dniu pamiętaj o jednym – byciu sobą! Podążaj przez życie ścieżką dyktowaną przez serce i nigdy nie trać wiary w swoje możliwości. Tego Ci życzą z całego serca Babcia i Dziadek 
 4. Z okazji przyjęcia do serca Bożej miłości, dumni z Ciebie i pełni radości, że nadszedł ten Wielki Dzień, Życzymy by Twoje życie było zawsze piękne i wspaniałe. Dziadkowie. 

Życzenia od dalszej rodziny 

Stryjek, ciotka, kuzynostwo, szwagier mamy czy bratowa taty… Wielopokoleniowa rodzina zazwyczaj jest spora i chociaż dziewięciolatek nie zawsze kojarzy wszystkie ciocie i wujków to często rodzice w wyrazie szacunku zapraszają na uroczystość dalszych krewnych. To dobra okazja, żeby zacieśnić relacje i lepiej poznać młodego członka rodziny. A co można życzyć małemu kuzynowi czy stryjecznej siostrze? 

 • Idź śmiało przez życie wsłuchując się w swój wewnętrzny głos. Niech każdy kolejny dzień Twojego życia będzie tak piękny i ważny jak ten dzisiaj. Życzymy Ci dużo szczęścia! 
 • Podążaj drogą bez przeszkód, z sercem pełnym wiary i miłości dla bliźnich. Przyjmij najlepsze życzenia od nas w dniu Pierwszej Komunii Świętej. 
 • Krocz dumnie przez życie – pewnie, z wiarą i radością. Tego Ci życzymy w dniu Twojego Święta. 


Życzenia na komunię świętą niereligijne 

Dla katolików Pierwsza Komunia to akt wstąpienia do wspólnoty Kościoła, dla niewierzących uroczysta tradycja i okazja do spotkania z rodziną. Zapewne chcieliby także wyrazić swoją życzliwość i uczcić święto bliskiego czy dalszego członka rodziny. Życzenia nie muszą zawierać tylko religijnych przesłanek. Ważne, żeby były szczere i płynące z głębi duszy, a na pewno zostaną docenione zarówno przez jubilata jak i jego rodziców. Możesz napisać coś od siebie, albo zacytować kogoś kto może być dla dziecka autorytetem. 

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym się dzieli (Jan Paweł II)  

Słuchaj głosu serca. Ono jest najlepszym doradcą. Najlepsze życzenia w dniu tego ważnego święta. 

Niech pamięć tego ważnego wydarzenia pomoże Ci być dobrym i radosnym człowiekiem, ciekawym świata i pełnym życzliwości dla innych. 

Dodaj coś od siebie 

Do tradycyjnych życzeń zawsze warto dodać coś od siebie. Zwłaszcza jeśli dobrze znasz dziecko, wiesz o czym marzy, z jakimi trudnościami się boryka, jakie ma zdolności, czasem kłopoty… Niektóre dzieci nie przywiązują do tego wagi, liczy się dla nich sam moment spotkania, ale inne czekają na ciepłe słowa, płynące prosto z serca. Takie osobiste życzenia od osoby, która jest dla niego wzorem do naśladowania, którą bardzo lubi i szanuje, mogą być dla dziecka rodzajem drogowskazu, czasem nawet cenniejszym od najwspanialszego prezentu. Postaraj się, żeby w tym szczególnym dniu ich nie zabrakło. Czasem życzenia potrafią też załagodzić spory. Jeżeli z trudem przychodzi Ci słowo „przepraszam”, napisz na pamiątkowej kartce, że bardzo żałujesz sprawionej przykrości i dziś, w dniu tak ważnego święta chcesz to naprawić.  

Czas pierwszych komunii zbliża się wielkimi krokami. Nie odkładaj niczego na ostatnią chwilę  i wcześniej zastanów się jakie życzenia na komunię będą odpowiednie dla dziecka świętującego ten dzień. Zarejestruj się na Westwing – przygotowaliśmy dla Ciebie wiele cennych wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do tej ważnej uroczystości.