Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Zbliżenie na dwa czerwone kieliszki w stylu Halloween

Nadciąga noc grozy! To zasługa ciekawych dekoracji na Halloween. Każdego roku 31 października w domach pojawiają się przerażające ozdoby. Ten jesienny rytuał wywodzi się z tradycji irlandzkich Celtów i obchodzony był głównie w Anglii i USA. Kilka lat temu przybył także do Polski! Dzięki kreatywnym dekoracjom na Halloween w ogrodzie lub w mieszkaniu stworzymy wyjątkową atmosferę. Jeśli planujesz przyjęcie, poniżej znajdziesz kreatywne pomysły na dekoracje na Halloween, aby Twoi goście bawili się świetnie. 

Noc grozy: dekoracja Twojego domu 

Halloween obchodzone jest zawsze wieczorem przed dniem Wszystkich Świętych.

Nazwa Halloween jest najprawdopodobniej skrótem „All Hallows’ Eve” – co oznacza Wigilię Wszystkich Świętych.

Oczywiście, aby odpowiednio świętować Halloween, niezbędna jest odpowiednia dekoracja. Oprócz klasycznych pomysłów na Halloween, takich jak wydrążona dynia, przygotowaliśmy też kilka niezwykłych ozdób. 

Dekoracja stołu na Halloween 

Czego nie może zabraknąć na udanej imprezie Halloween? Pysznych przekąsek oraz upiornej dekoracji stołu! Mamy dla Ciebie dwa najlepsze pomysły na ozdoby Halloween, które możesz zrobić w ostatniej chwili. Dzięki nim nadasz swojemu stołowi idealny, klimatyczny wygląd. Niech Twoi goście poczują dreszcz emocji dzięki ciemnym kolorom, migoczącym świecom i pasującymi ozdobom z dyni. 

Przerażające serwetki-duchy

Złóż serwetkę z białej tkaniny i umieść ją na odwróconym słoiku. Ukryj rogi serwetek wewnątrz słoika. Wytnij oczy z czarnego kartonu i przyklej je do białej tkaniny. Ułóż upiorną serwetkę na talerzu i czekaj na efekt! 

Zrób to sam: straszne świeczniki 

Wybierz szklanki, których już nie potrzebujesz i ozdób je wyciętymi z kartonu czarnymi pająkami. Do szklanek włóż małe podgrzewacze – straszne świeczniki gotowe! 

Dekoracja drzwi na Halloween 

Kostium i przekąski już gotowe, ale aby móc dobrze przyjąć gości, niezbędna jest także dekoracja drzwi na Halloween. Oprócz klasycznych dyń możesz zaskoczyć gości i sąsiadów przerażającymi ozdobami. 

Idealny byłby strach na wróble, którego można przymocować do drzwi wejściowych. A może po prostu przeobraź drzwi wejściowe w mumię? To proste: owiń drzwi wejściowe białym papierem i przyklej tekturowe oczy. 

Dekoracje na Halloween do ogrodu i na balkon

Jeśli chcesz, aby Twój ogród był gotowy na Halloween, masz wiele opcji! Zamień na przykład podwórko lub balkon w gigantyczną pajęczynę – niech rośliny, drzewa i krzewy będą ozdobione białymi sznurkami.   

Na pajęczynie możesz umieścić pająka wykonanego z szyszek sosny, a na trawie – świecące dynie z przerażającymi minami. Ciekawym pomysłem na dekorację ogrodu są tańczące duchy. Można je stworzyć z kulek styropianowych, które przykleja się na patyku, a następnie owija białym materiałem. 

Jak przygotować dekoracje na Halloween? 

Niezbędną ozdobą na przyjęcie Halloween jest dynia, którą ozdobisz zarówno ogród, jak i mieszkanie. Puść wodze fantazji i wykreuj swoje własne postaci z dyni. Zobacz, jak wyczarować przerażającą twarz z prostego warzywa:

Dynie idealna dekoracja na Halloween 

 1. Krok

  Przygotuj dynię i umyj ją z ziemi.

 2. Krok

  Za pomocą ostrego noża u góry zaznacz nacięcie na pokrywkę, a następnie ją wytnij. 

 3. Krok

  Łyżką wydrąż wnętrze dyni. Za pomocą łyżki do lodów możesz pozbyć się nawet najmniejszych włókien. Wnętrze powinno być prawie przezroczyste

 4. Krok

  Mazakiem narysuj przerażającą twarz. 

 5. Krok

  Teraz użyj noża piłki, aby wyciąć obszary dyni, które należy usunąć. 

 6. Krok

  Wskazówka: Aby dynia była bardziej trwała, możesz pokryć krawędzie cięcia wazeliną. 

Równie ciekawym pomysłem na dekorację, która idealnie nadaje się na Halloween, są lampy-duchy. Nadadzą się zarówno na wewnętrzne jak i zewnętrzne dekoracje. Przykryj lampkę białą lnianą ściereczką. Zwiąż ją tak, żeby wyglądały jak głowa. W zależności od pogody duchy można umieścić w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Gwarantujemy – nawet w domu można się ich wystraszyć! 

Dzięki naszym wskazówkom stworzysz zachwycające dekoracje na Halloween. Baw się przerażająco dobrze!