Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Biały przedpokój w któym znajduje się lustro i wieszak z swetrem

Przedpokój to pomieszczenie, w którym spędzamy przeważnie najmniej czasu w naszym domu. Wchodzimy, wychodzimy, zdejmujemy kurtkę oraz buty i przechodzimy dalej do wnętrza domu. Pamiętajmy jednak, że przedpokój to też pierwsza część naszego domu, jaką widzą goście, dlatego poświęć mu trochę czasu na urządzenie. Przemyśl swój własny pomysł na przedpokój i stwórz szczegółowy plan. Dzięki nam, dowiesz się, jak czego zacząć aranżację przedpokoju, na jaki kolor do pomalować oraz jak go oświetlić. Podpowiemy Ci również, jak urządzić przestrzeń na przechowywanie oraz jak go odpowiednio udekorować. Musi być to pomieszczenie nie tylko komfortowe, ale również dobrze wkomponowane w całość stylizacji wnętrza. Do dzieła!

Od czego zacząć?

Remont przedpokoju powinieneś zacząć od określenia w jakim stopniu chciałbyś go zmienić. Jeżeli możesz sobie pozwolić na całkowitą zmianę przestrzeni, ponieważ planujesz na przykład generalny remont lub właśnie kupiłeś mieszkanie w stanie deweloperskim, to możesz zaaranżować swój przedpokój od początku do końca.

Pomysł na przedpokój w bloku

Długi i wąski przedpokój w bloku potrzebuje perfekcyjnie przemyślanych rozwiązań. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na odpowiednie kolory, meble, materiały wykończeniowe. Wszystko po to, żeby optycznie powiększyć korytarz. Idealne meble do przedpokoju muszą być długie i płytkie. Tylko wtedy będą w stanie pomieścić w sobie wszystkie buty oraz ubrania, a jednocześnie nie będą zajmowały zbyt dużo przestrzeni. Natomiast jeżeli chodzi o optycznie powiększenie korytarza, to najlepszym sposobem będzie powieszenie w nim lustra. Najlepsze kolory do wąskiego przedpokoju to między innymi biel, szarość oraz beż.

Jeżeli przedpokój znajduje się na przykład w domu jednorodzinnym i stanowi osobne pomieszczenie, to zwróć szczególną uwagę na materiały wykończeniowe. Pamiętaj o tym, że w takim korytarzu bardzo łatwo jest ubrudzić ściany, zarysować podłogę lub meble. Jeżeli chcesz mieć w nim na przykład meble drewniane, to wybierz takie, które będą wykonane z jesionu, który jest wytrzymały, twardy, elastyczny i w dodatku nie ciemnieje. To samo dotyczy materiałów wykończeniowych na podłodze.

Przechowywanie w przedpokoju

Całe szczęście, przedpokój to dodatkowe pomieszczenie w mieszkaniu. A wręcz idealnie sprawdza się jako miejsce na przechowywanie ubrań oraz butów.

  • Wieszaki. Powiesisz je na ścianach, dzięki czemu będziesz mieć wszystkie potrzebne Ci rzeczy, na przykład szaliki lub czapki, zawsze pod ręką. Te systemy występują w różnych wielkościach, więc bez problemu możesz je dopasować do każdego przedpokoju.
  • Szafa do zabudowy. To idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli nie lubisz trzymać ubrań i butów na widoku. Najlepiej wybierz do szafy w zabudowie drzwi z materiału, który odbija światło albo z matowego szkła. Dzięki temu cały przedpokój będzie się wydawał większy.
  • Kosze i pudełka. To najprostszy sposób, jeżeli chodzi o przechowywanie. Jest dobry, ponieważ jest niedrogi oraz można go dopasować do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jakich kolorów używać w przedpokoju?

To kolejne pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć. Do przedpokoju najlepiej będą pasowały jasne barwy. Nie tylko klasyczna biel, ale również beż oraz szarość. Te kolory pozwalają optycznie powiększyć wnętrze. W małym przedpokoju nie radzimy Ci malować ścian na żadne kontrastowe barwy. Dobrzy pomysłem jest pomalowanie sufitu i ścian w korytarzu na ten sam kolor. Pamiętaj również o tym, że w wąskim przedpokoju jasne powinny być nie tylko ściany, ale również podłogi.

Oświetlenie w przepokoju

Przedpokój z dywanem oraz burgundowym krzesłem i wazonem

Ostatnią bardzo ważną kwestią w wąskim przedpokoju jest oświetlenie. Jeżeli masz do czynienia z małym i kwadratowym pomieszczeniem, to wystarczający będzie jeden żyrandol zamontowany na suficie lub oświetlenie wbudowane w listwę LED. Gdy masz długi i wąski przedpokój, to najlepszym rozwiązaniem będzie równomierne rozmieszczenie paru źródeł rozproszonego światła w suficie albo zamontowanie listwy oświetleniowej na całej jego długości. Pamiętaj również o tym, że musisz wybrać też temperaturę światła. W wąskich przedpokojach bardzo dobrze sprawdzi się ciepłe światło. Dzięki temu będą się one wydawały bardziej przyjazne i przytulne.

Pomysł na przedpokój: dekoracje

Czarno-biały przedpokój z półką i lustrem

Ciekawym dodatkiem do przedpokoju może być elegancka konsola. Kolejną naszą propozycją jest rzeźbiona półka, gdy połączysz ją z lustrem, to będzie wyglądała bardzo nietuzinkowo i wyrafinowanie. Również lustro o interesującym kształcie lub ramie to świetny pomysł na przedpokój.