Kup najlepsze marki do -70%

Kup najlepsze marki do -70%

Aranżacja ogrodu

Aranżacja ogrodu to zazwyczaj ostatni, ale i najbardziej przyjemny element budowy własnego domu! Marzysz do małej grządce warzywnej lub o drzewach owocowych? A może chcesz harmonijnie połączyć altankę ze swoją oazą zieleni? Sprawdź nasze porady oraz wskazówki ekspertów z Westwing i stwórz ogród swoich marzeń.

Krok po kroku: Aranżacja ogrodu

  1. Na samym początku aranżacji ogrodu, zamknij oczy i wyobraź swóją wymarzoną przestrzeń. Twoja kreatywność nie ma granic! Odpowiedz sobie pytanie: w jakim style widzę to miejsce? Jednak pamiętaj, żeby Twój ogród harmonije współgrał z Twoim domem!
  2. Inspiracje na aranżacje ogrodu znajdują się dookoła Ciebie, dlatego miej oczy szekoro otwarte. Możesz je znaleźć w różnych czasopismach, na spacerze po Twojej najbliższej okolicy lub na wakacjach. Inspiracja jest tylko o krok od Ciebie!
  3. Zbierz wszystkie zebrane przez Ciebie pomysły w jednym miejscu: czy to w zeszycie, w folderze na komputerze lub wytnij artykuły z gazet i powieś je na swojej tablicy moodboard!
  4. Na sam koniec dostosuj swoje plany i inspiracje do rzeczywistej wielkości swojego ogrodu. Dodatkowo, określ swój budżet, który jesteś w stanie przeznaczyć na aranżację ogrodu. Twoje plany będą już tylko czekać na ich realizację!

Aranżacja ogrodu: nasze sprawdzone pomysłu

A jaka jest idealna dekoracja do ogrodu? Ich odpowiednie zaplanowanie jest aktualnie częścią planowania nowoczesnego ogrodu. Główną zasadą, którą powinnyśmy się kierować przy wyborze jest popularne: less is more. Bo mniej znaczy więcej!

Oczko wodne, drewniana ławka z poduszkami, klimatyczne lampiony a nawet stylowe grile mogą zostać wykorzystane jako dekoracje ogrodowe. Dzięki odpowiednim dodatkom, stworzysz dla siebie magiczną przestrzeń. Nie zapomnij też o klasykach dekoracji orgodowych czyli krzewach, kwiatach a nawet grządkę warzywną, dzięki której zawsze będziesz mieć świeże warzywa pod ręką!

Ogród to przede wszystkim oaza zieleni, która daje nam spokój ducha i energię na cały rok. Jednak wydaje Ci się, że nie masz ręki do roślin? W takim wypadku, sukulenty lub trawa to optymalne rozwiązanie, które będzie proste w urzymaniu oraz ożywi Twój ogród.

A może intryguje Cię życie zwierząt? Podczas aranżowania ogrodu zadbaj o karmnik dla ptaków! Dzięki niemu nie tylko poznasz sekrety ptaków, ale również zapewnisz im pożywienie w czasie zimnych miesięcy.

Czego nie może zabraknąć przy aranżacji ogrodu?

W ciągu dnia, w ogrodzie  mamy wiele zadań do wykonania – pielenie, podlewanie, przesadzanie i koszenie. A to tylko kilka z wielu zadań. Jednak wieczorem, ogród staje się cichy i spokojny, ale również ciemniejszy niż za dnia. Dlatego zadbaj o jego odpowiednie oświetlenie! Spróbuj umieścić lampy pomiędzy krzewami lub drzewami. Dzięki takiemu zaakcentowaniu elementów stworzysz w swoim ogrodzie nastrojową atmosferę do na przykład organizowania wieczorych, letnich kolacji lub pierwszego bikawu dla najmłodszych!

Aranżacja orgodu to nie tylko planowanie, sadzenie nowych roślin lub realizacja budowy altanki lub szklarni. To również realizacja mini projektów takich jak aranżowanie tarasu lub balkonu! Jednak powinny być one idealnym połączeniem wnętrza naszego domu, jego elementów zewnętrznych czy projektu ogrodu.

Wskazówki dla małych ogrodów

Nawet mały ogród jest piękny. A za pomocną kilku sztuczek możesz go optycznie powiększyć! Na przykład na różne mniejsze obszary – na część wypoczynkową, część na grządkę lub miejsce do przechowywania narzędzi.

Pamiętaj również o tym, aby nie umieszczać zbyt wielu dekoracji aranżacji ogrodu o mniejszym rozmiarze. Wybierz takie elementy dekoracyjne, które nadadzą Twojemu ogrodowi niezwykłego charaktru.