Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dekoracje ślubne

Ślub jest pierwszym krokiem do wspólnej przyszłości, która powinna trwać jak najdłużej! Oczywiście, niezbędne są odpowiednie dekoracje ślubne, które dodadzą uroku temu niezwykłemu wydarzeniu i podkreślą zarówno charakter nowożeńców, jak i atmosferę miejsca zaślubin. Jak się w tym nie pogubić? Podsumowaliśmy poszczególne etapy, przez które trzeba przejść, organizując tę najpiękniejszą ceremonię oraz pomysły, które warto wykorzystać w trakcie planowania. Do dzieła!

Więc, chodź pomaluj swój ślub!

Macie swój ulubiony kolor? To świetnie się składa – czemu by nie wykorzystać go do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery Waszego święta? Sprawcie, że stanie się on motywem przewodnim ślubu i umili wesele! Szczególnie dobrze sprawdzają się romantyczne, pastelowe kolory, ale jeśli planujecie ślub na świeżym powietrzu, może warto pomyśleć o naturalnej, soczystej zieleni? W naszych artykułach znajdziecie propozycje najpiękniejszych kolorów – koniecznie dajcie się zainspirować!

Zaproszenia są ważne

Gdy tylko wyznaczycie datę i miejsce ślubu, możecie zacząć myśleć o zaproszeniach dla Waszych gości. Pamiętajcie, żeby dać im sporo czasu na przygotowanie się do tego ważnego i dla nich wydarzenia – w dobrym tonie będzie wysłać zaproszenia 5–6 miesięcy przed dniem ślubu. Możecie dołączyć do nich stosowną mapkę, która ułatwi Waszym gościom dojazd oraz znalezienie ewentualnych miejsc parkingowych. Oczywiście, takie zaproszenia utrzymane powinny być w stylistyce całego wydarzenia – nie bez znaczenia są tutaj pozostałe dekoracje ślubne. Szczegóły są bardzo istotne! Jeśli macie taką możliwość, miłym zwyczajem jest wręczenie swoim gościom zaproszeń osobiście.

Miłość rośnie wokól nas – dekoracje na miejscu

Wybraliście już lokalizację, ale chcielibyście nadać temu miejscu indywidualnego charakteru? To w końcu Wasz dzień, więc dobrze by wystrój odpowiadał Waszym upodobaniom! Mamy dla Was nieco pomysłów! Jeśli zgadzacie się z tym, że wesele to idealna okazja na odrobinę stylowego kiczu, to czemu nie udekorować sali w serca? Pełne miłości nadruki i balony pomagają wczuć się w klimat tego wyjątkowego wydarzenia! Jeśli jednak jesteście fanami minimalizmu – nie martwcie się, dekoracje ślubne można dobrać do każdego gustu. Wam z pewnością spodobają się bardziej stonowane kolory i brak zbędnych ornamentów, dzięki czemu  impreza nabierze nieco oddechu i lekkości. Dekoracje ślubne to bardzo ważny element, któremu trzeba poświęcić nieco czasu. Polecamy nasze pozostałe artykuły – z pewnością znajdziecie tam mnóstwo inspiracji!

Kolację podano, czyli dekoracje ślubne stołu

Wybór talerzy, serwetek, winietek, czy rodzaj kwiatów na stole. Jest o czym myśleć, gdy zastanawiamy się jakie dekoracje ślubne umieścić na stolikach naszych gości. Warto, by pasowały do wystroju i charakteru samej sali – mogą być bardzo delikatne, prawie niewidoczne lub podkreślać szczególny charakter tego podniosłego wydarzenia. Miłym zwyczajem jest pozostawienie każdemu małego upominku z podziękowaniami za przybycie na Wasz ślub. Na pewno bardzo się z tego ucieszą!

Wszystko kwitnie – dekoracje kwiatowe

Kwiaty są tradycyjną ozdobą każdej ceremonii ślubnej i u Was także nie może ich zabraknąć! Dodają świeżości całemu wydarzeniu i prezentują się wprost przepięknie. Trzymajcie się wybranego motywu kolorystycznego i pamiętajcie – im więcej, tym lepiej! Jeśli jesteście romantyczni, możecie rozsypać płatki róż na stolikach – z pewnością zrobi to piorunujące wrażenie. Wykorzystajcie kwiaty stanowiące motyw Waszego ślubu, by stworzyć bukiet dla panny młodej. Będzie wyjątkowy!

Dla każdego coś słodkiego – tort weselny jako element dekoracji ślubnej

Krojenie tortu weselnego to często pierwsza wspólna czynność nowożeńców! Zwyczaj ten ma zapewnić pełne słodyczy wspólne życie i nie może go zabraknąć na żadnym ślubie. Większość tortów jest w jasnych kolorach, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by dopasować tę słodkość do stylistyki całęgo wesela. Jeśli motywem kwiatowym na Waszym ślubie są róże, warto aby pojawiły sie też na dekoracji tortu.

Również lukier jest szczególnie plastycznym tworzywem i będziecie mogli dostosować go do swoich preferencji. Wyobraźnia nie zna granic, więc wykorzystajcie ją dobrze i stwórzcie niezapomniany tort, który harmonijnie wpasuje się w ogólny wystrój!

W Westwing znajdziecie wszystko to, czego Wam potrzeba, by wybrać idealne dekoracje ślubne. Nasz magazyn online pełen jest inspiracji, nowych pomysłów czy wskazówek dotyczących dekoracji ślubnych. Jesteśmy podekscytowani, mogąc być z Wami w tym ważnym dniu!