Lampa sufitowa w sypialni

Kiedy na zewnątrz robi się ciemno, zasłony są zasunięte i nadchodzi czas relaksu, oświetlenie sypialni zaczyna odgrywać bardzo ważną rolę. Czy to świece, lampy LED czy też girlandy świetlne – oświetlenie sypialni może wykreować niezwykłą atmosferę.

W Westwing sypialnia nie kończy się na łóżku i szafie! Doskonała aranżacja tworzą również zasłony, dywany, szafki nocne i oczywiście odpowiednie lampy! Nasi eksperci przygotowali dla Ciebie świetne pomysły, dzięki którym Twoja sypialnia rozbłyśnie prawdziwym blaskiem.

Oświetlenie sypialni – 3 wskazówki od naszych ekspertów

  1. Ścienna galeria

    Ściany sypialni mogą stać się małą galerią sztuki. Warto, żeby nasze ulubione dzieła wybrzmiały jeszcze bardziej. Pomoże im w tym odpowiednie oświetlenie – do tego celu wypróbuj lampy ścienne, które punktowo oświetlą konkretny obraz.
  2. Małe lampki

    Oświetlenie sypialni nie musi składać się tylko z lamp sufitowych, żeby wprowadzić miłą atmosferę, uzupełnij je modelami stojącymi, świeczkami oraz girlandami. W ten sposób zapewnisz wiele małych punktów świetlnych, które wyczarują romantyczną atmosferę.
  3. Zasłony

    Nie należy zapominać o tym, jak ważne jest światło naturalne. Korzystaj z niego, kiedy tylko możesz! Na noc warto jednak zasłaniać okna – w ten sposób lepiej wypoczniesz.

Nie tylko lampy

Nie tylko tradycyjne lampy mogą sprawić, że Twoja sypialnia będzie błyszczeć. Sięgnij po świece, a Twój pokój rozbłyśnie ciepłym blaskiem. W ten sposób stworzysz przytulną atmosferę. Ważne: nie zapomnij zdmuchnąć świec przed zaśnięciem. W przeciwnym razie istnieje ryzyko pożaru!

Świece zapachowe dodają sypialni dodatkowej porcji magii. Z przyjemnym zapachem i pięknym światłem świec, Twoja sypialnia stanie się oazą dobrego samopoczucia.

Twoja sypialnia nie jest zbyt duża i wygląda ponuro? Wypróbuj kombinację luster i światła – na przykład umieść dekoracyjne lustro za lampą. W ten sposób odbite światło wróci z podwójną siłę! Dodatkowe elementy lustrzane wizualnie powiększają pomieszczenie. A Ty na tym korzystasz!

Jeśli szukasz niezwykłego oświetlenia w sypialni, zachęcamy do eksperymentowania z lampami sufitowymi. Na przykład zamiast tradycyjnych modeli do sypialni, możesz zdecydować się na niezwykle zdobny żyrandol lub lampę o kilku źródłach światła.

Delikatne girlandy i podświetlane napisy mogą również ozdobić Twoją sypialnię. To nie tylko uatrakcyjnia wystrój pokoju, ale także zapewnia stylowe źródło światła!

Na co zwracać uwagę przy oświetleniu sypialni

Przede wszystkim oświetlenie powinno być przyjemne i komfortowe. Twoja sypialnia jest oazą spokoju, gdzie w ciągu nocy możesz naładować baterie. Ciepłe światło lampki czy świecy pomaga zrelaksować się wieczorem. 

W sypialni oprócz lampy sufitowej niezbędne są także małe lampy do czytania lub lampy stołowe. Możesz więc przeczytać książkę z mniejszą ilością światła. Twoje oczy przyzwyczają się wtedy do ciemniejszego otoczenia i łatwiej będzie Ci zasnąć. 

Należy przede wszystkim zwracać uwagę na własne potrzeby. Jeśli na przykład trudno nam zasnąć przy dużej ilości światła, w sypialni należy użyć lamp przyciemnianych i grubych zasłon. W ten sposób nasz mózg lepiej odpocznie! 

Stwórz osobiste miejsce relaksu dzięki właściwie dobranemu oświetleniu sypialni. Zobaczysz, że odpowiednie światło sprawi, że pokój zalśni nowym blaskiem!