Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Małe pomieszczenie wielofunkcyjne wyposażone w łóżko, półkę i stanowisko pracy

Mały czy duży – każdy pokój może być pięknie urzdzony. Musisz tylko wiedzieć jak! Nasi styliści wnętrz zadradzają wskazówki dzięki, którym aranżacja małego pokoju stanie się prostsza i pokazują, jak w pełni wykorzystać przestrzeń. W mgnieniu oka Twoje małe królestwo stanie się przytulną oazą dobrego samopoczucia!

Aranżacja małego pokoju – najważniejsze rady i wskazówki

  • Stwórz jak najwięcej miejsca na przechowywanie! Ci, którzy mieszkają w mały pokój, często mają dylemat, gdzie schować pościel, ręczniki i wszelkie drobiazgi. Wykorzystaj każdy kąt i zorganizuj wygodną przestrzeń do przechowywania. Pudełko lub duża szuflada pod łóżkiem jest idealnym rozwiązaniem. Pudełka dekoracyjne na szafie i haczyki na kurtki na drzwiach również będą dobrym pomysłem.
  • Postaw na rozwiązania 2 w 1! Nawet w małym pokoju nie musisz z niczego rezygnować. W takiej przestrzeni prawdzą się przede wszytskim funkcjonalne meble. Kanapę do spania lub leżankę można przekształcić w wygodną sofę. Samodzielnie złożone piętrowe łóżko jest nie tylko stylowe, ale ma też sporo miejsca pod spodem na sofę lub komodę.
  • Organizacja to podstawa! Małe pokoje łatwo zagracić. Aby pomieszczenie nie wyglądało na przeładowane lub chaotyczne, każdy przedmiot powinien mieć swoje stałe miejsce. Dodatkowa rada: Jak tylko wracasz do domu, odkładaj wszystko na swoje miejsce! W ten sposób unikniesz bałaganu i nie będziesz długo szukać porzebnych rzeczy.
  • Dekoracje! Pomimo małej przestrzeni warto zadbać o przytulny nastrój, któy osiągniesz dzięki dekoracjom. Nie musi być zbyt zachowawczy. Tu i ówdzie umieść piękne dekoracje, takie jak wazony i obrazy. Nawet za pomocą oświetlenia bocznego można stworzyć przytulną atmosferę i wyjątkowo zaaranżować mały pokój.
  • Postaw na jasne kolory! Jasne kolory sprawiają, że pomieszczenie wygląda na większe! Oczywiście, nie musisz utrzymywać ścian w klasycznej bieli. Jasny róż, jasny beż lub szary odcień sprawią, że Twój mały pokój będzie wyglądał przestronnie i bardzo nowocześnie. Zbyt ciemne kolory optycznie go zmniejszą, zachowaj je jako dla elementów dekoracyjnych.

Aranżacja małego salonu: jak najlepiej wykorzystać przestrzeń

Salon jest sercem Twoich czterech ścian. Tu spędzasz najwięcej czasu. W końcu możesz się zrelaksować na kanapie lub cieszyć się miłym spotkaniem z rodziną lub przyjaciółmi. Ale co zrobić jeżeli Twój salon nie jest zbyt duży? Dzięki naszym pomysłom na niewielkie salony możesz stworzyć przytulną atmosferę bez konieczności rezygnowania z sofy, fotela itp. Aranżacja małego pokoju będzie teraz dużo łatwiejsza i przyjemniejsza!

Pomysły na mały pokój dzienny:

  • Fakt 1: Wykańczając wnętrze, upewnij się, że nie wybierasz zbyt dużych mebli. Meble do małych pomieszczeń również powinny być odpowiednio mniejsze. Odradzamy ciężki styl w małym pokoju dziennym. Zamiast tego zainwestuj w piękną sofę i wygodny fotel. Delikatne i pełne wdzięku formy idealnie dopasowują się do małego salonu.
  • Fakt 2: Zostaw wolną przestrzeń! Małe pokoje bardzo szybko zapełniają się dekoracją i meblami. Nie należy zbytnio przeciążać dostępnej przestrzeni. To samo dotyczy ścian! Zdecyduj się na kilka ulubionych zdjęć zamiast ściany pełnej obrazków.
  • Fakt 3: Dzięki odpowiedniemu oświetleniu możesz powiększyć swój salon! Tak samo jak w przypadku mebli, zdecyduj się na smukłe lampy. Ponadto należy polegać na różnych źródłach światła, które można elastycznie włączać. Lampa podłogowa może być włączona do czytania, ale także do relaksu na kanapie, podczas gdy resztę salonu pozostanie nieoświetlona.

Najpiękniejsze akcesoria do aranżacji małych pokoi

Jeśli chcesz umeblować mały apartament, będziesz potrzebował zarówno pięknych mebli, jak i akcesoriów. Lustra to wspaniałe przedmioty dekoracyjne, które sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało na większe i szersze. Ponadto lustra odbijają światło i wprowadzają jasność do małego pomieszczenia bez dodatkowego oświetlenia. Idealnie byłoby powiesić lustro naprzeciwko okna. W ten sposób lustro odbije światło dzienne i doświetli pomieszczenie. Nie rezygnuj z roślin przy urządzaniu małego pokoju. Świeża zieleń nie tylko wnosi życie i lekkość do czterech ścian, ale również sprawia, że pokój wygląda znacznie bardziej przytulnie. Aby nie marnować przestrzeni na ziemi, bardzo popularne są obecnie wiszące rośliny w stylowych doniczkach.

Piękne meble do małych mieszkań i pasujące do nich akcesoria można znaleźć w naszym sklepie internetowym w WestwingNow. Przejrzyj nasz ekskluzywny wybór wygodnych sof i znajdź nowy ulubiony mebel, aby stylowo zaaranżować mały pokój. Baw się dobrze szukając i dekorując!