Wejście do małej łazienki obok schodów.

Zwykle łazienka jest najmniejszym pomieszczeniem w naszym mieszkaniu, jednak bez wątpienia jest ona bardzo istotna. Musi być praktycznie, ergonomicznie i stylowo urządzona. Jednocześnie, każdy chce się w niej czuć bezpiecznie i komfortowo. Nasi eksperci od aranżacji wnętrz przygotowali dla Ciebie kilka sztuczek i stylowych pomysłów, jak urządzić małą łazienkę i efektywnie wykorzystać każdy centymetr przestrzeni. Jest to ważne szczególnie dla tych, którzy mieszkają w blokach, gdzie przestrzeń łazienkowa jest wyjątkowo ciasna. Zainspiruj się, projektuj i urządzaj!

Zyskaj więcej przestrzeni

  1. Sprawdź, czy wszystko, co trzymasz w łazience jest tam niezbędne. Może zapas środków czyszczących, czy dodatkowe ręczniki można przenieść do innego pomieszczenia?
  2. Wybierz prysznic bez kabiny lub nawet bez brodzika, a jedynie ze szklanymi ściankami zamiast wanny. Zaoszczędzisz mnóstwo miejsca i odmienisz swoją łazienkę, a do tego pozbywając się wanny zmniejszysz zużycie wody i swoje rachunki.
  3. Znajdź w sieci multifunkcjonalny pojemnik, łączący w sobie użyteczności kosza na bieliznę, stołka i stolika. Jeden mebel zamiast trzech? To dopiero oszczędność miejsca!
  4. Zyskaj więcej przestrzeni na przechowywanie produktów, kupując nad umywalkę szafkę z lustrem. Uporządkuj w niej kosmetyki według zastosowania (np. kosmetyki na noc, na dzień).

Pamiętaj: Przed wszelkimi domowymi rewolucjami dokonaj dokładnych pomiarów. Każdy centymetr ma znaczenie, więc sprawdź swoje zapiski i powtórz pomiary następnego dnia ze świeżym spojrzeniem przed zamówieniem nowego wyposażenia.

Zwiększ optycznie powierzchnię łazienki

  • Wykorzystaj każdy zakamarek. Schowaj rzeczy w koszach i pojemnikach za toaletą lub pod umywalkę. Przechowuj tam drobne przedmioty, bez których przestrzeń prezentuje się o wiele lepiej. Nie zapominaj o ścianach, tam świetnie sprawdzą się półki z własnoręcznie wykonanymi pudełkami, kosmetyczkami i boxami. Zrezygnuj z topornych, wielkich komód. Zawsze regularnie dbaj o porządek. Wyrzucaj nieużywane przedmioty i kosmetyki.
  • Zachowaj kolorystyczną harmonię swojej łazienki. Ogranicz się do dwóch lub trzech kolorów. Powiększ pomieszczenie jasnymi barwami.
  • Rozświetl swoją łazienkę kilkoma źródłami światła. Zastosuj kilka lamp obok lustra zamiast jednej sufitowej. W ten sposób stworzysz wyjątkowe oświetlenie i sprawisz, że Twoja łazienka w bloku wyda się większa.

Udekoruj swoją łazienkę

Oczywiście w małej łazience nie może zabraknąć dekoracji. Pozbądź się niepasujących do siebie opakowań kosmetyków na przykład szamponów czy żeli pod prysznic na rzecz eleganckich, dedykowanych pojemników, do których możesz je przelać. Piękny efekt gwarantowany! Ręczniki, mydelniczki i przybory kosmetyczne można umieścić na dekoracyjnej podstawce czy tacy.

Dodatkowo, zaopatrz się w kilka zestawów dekoracji i zmieniaj je co kilka miesięcy. Połącz ze sobą ręczniki, dywaniki łazienkowe i drobne elementy dekoracyjne, takie jak świece zapachowe, ramki ze zdjęciami czy elegancką doniczkę z sukulentem i wymieniaj raz na miesiąć. Dzięki temu Twoja łazienka małym kosztem odmieni się nie do poznania i zaświeci nowym blaskiem, a Ty poczujesz się wyjątkowo. Pamiętaj, że niejednokrotnie mniej znaczy więcej. Minimalizm wygra z nadmiarem i przepychem. Wybierz wysokiej jakości produkty i ciesz się ich urokiem przez lata.

Zainspiruj się pomysłami Westwing jak urządzić małą łazienkę – dzięki nim każdy jej centymetr znajdzie swoje zastosowanie!