Świąteczne hity na wielkiej wyprzedaży >>>


Zbiżenie na turkusowy fotel oraz dwie złote latarenki

Kolor turkusowy może być stosowany we wnętrzach na wiele różnych sposobów. Ten odcień jest częścią niebieskiej palety, a powstaje z mieszanki zieleni i błękitu. Ze względu na swoją lekkość i świeżość, nadaje się zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. Ma działanie uspokajające i sprzyjające koncentracji. Czy wiesz, że ludzie, którzy mają turkusowe ściany w domu są otwarci na nowe rozwiązania i eksperymenty oraz bardziej ciekawi świata? Koniecznie sprawdź, jak turkusowy podziała na Ciebie! Nasi eksperci od aranżacji wnętrz udzielą Ci niezbędnych wskazówek jak urządzić turkusowy pokój oraz jakie odcienie turkusu najefektowniej wyglądają na ścianach.

Turkusowe ściany: zalety i wady

  • W zależności od proporcji dodanych pigmentów, turkus jako farba ścienna czasami wygląda bardziej, a czasem mniej chłodno. Niebieskawy odcień jest szczególnie lubiany ze względu na jego odświeżający i orzeźwiający efekt. Kolor ten najbardziej kojarzy nam się z morzem i niebem. Kolejnym plusem turkusowych ścian jest to, że rozpraszają rażące światło słoneczne w pomieszczeniu. To idealna propozycja do bardzo słonecznych pomieszczeń.
  • Jasny turkus na ścianie sprawia, że ​​małe pokoje wydają się większe. Taka optyczna iluzja jest bardzo ważna w przypadku niewielkich pomieszczeń. Turkusowy pokój może nam się wydać całkiem spory, nawet jeśli mają kilka metrów mniej niż byśmy chcieli. Ponadto, jasny turkus zapewnia młodzieńczą witalność, a kto z nas nie chce się tak czuć? Wypróbuj go! Farb w odcieniach turkusu jest naprawdę dużo! Wybierz ten, który Ci odpowiada.
  • Jasne odcienie to powiem optymizmu i radości, ale z drugiej strony… Ciemniejszy turkus może wydawać się bardziej ekstrawagancki i stylowy. Zwłaszcza w połączeniu z czernią i złotem wygląda bardzo efektownie nawiązując do świetności lat 20. Ale za to mniej nadaje się do bardzo małych pomieszczeń, bo zacieśnia przestrzeń.

Jaki kolor pasuje do turkusu? 5 zestawień kolorystycznych

Turkus i żółty

Turkus doskonale wygląda z ciepłymi odcieniami kolorów ziemi i z delikatnymi odcieniami żółtego. Żółty w musztardowej tonacji, prezentuje się z kolei bardzo stylowo i elegancko obok ciemnego turkusu. Dodatki dekoracyjne w kolorze złotym, również doskonale współgrają z tym niebiesko-zielonym odcieniem.

Pościel na łóżku w kolorze żółtym oraz turkusowymi poduszkami

Kolor żółty wprowadza słońce do Twojego domu, a jasny turkus świeżość. Dlatego, ten kolorystyczny zestaw sprawdzi się w letnich stylizacjach. Możesz w ten sposób urządzić turkusową sypialnię, albo turkusowy salon. Czy Tobie też połączenie żółtego i turkusowego kojarzy się z wakacjami i sprawia, że ​​chcesz, żeby jak najszybciej wróciły ciepłe, letnie dni?

Turkus i biel

Aneks kuchenny w kolorze turkusowym

Dzięki temu połączeniu poczujesz się we własnych czterech ścianach, jak na karaibskiej plaży! Lubiany morski styl, można wyczarować we wnętrzach właśnie dzięki tej kombinacji kolorów. A więc puść wodze fantazji! Połączenie turkusu i bieli to świetny pomysł na letnią metamorfozę Twojego pokoju. Poczuj się jak w greckiej tawernie – biały stolik postaw przy turkusowej sofie, nad nią powieś dekorację ścienną. Zobaczysz, że biel i turkus po prostu idealnie do siebie pasują. Dodatki z naturalnych materiałów, takie jak drewno, rattan lub sizal, jeszcze bardziej podkreślą morski charakter Twojego domu.

Turkus i czerwień

Różnorodne wazony na stole

Nasi eksperci polecają to połączenie, kiedy liście za oknem z zielonych zmieniają się na złocisto-czerwone, a Ty marzysz o przytulnym wnętrzu. Gdy dni stają się krótsze, chętniej używamy jasnych kolorów, które wynagradzają nam brak słońca i dziennego światła. Kolorowa mieszanka czerwonych i turkusowych odcieni sprawi, że o każdej porze roku będziesz się czuł we własnym domu po prostu wspaniale. Mocne kolory nie tylko rozjaśnią mieszkanie, ale wpłyną pozytywnie na nasz nastrój. Turkus nadaje atmosferze odrobinę świeżej energii, a czerwień tworzy przytulny klimat.

Turkus i czerń

Ściana w salonie z czarną i turkusową lampą

Do stworzenia takiego zestawu kolorystycznego zapewne zainspirowały stylistów wnętrz lata 20. Chcesz poczuć w domu atmosferę tamtych lat? Ciemny turkus jest dostojny i elegancki, a szczególnie szlachetnie wygląda zestawiony ze zmysłową czernią. Chociaż te dwa kolory na pozór wydają się pochodzić z dwóch różnych bajek, to jednak nie gryzą się, a przeciwnie – uzupełniają. Mocne kontrasty łagodnieją, a połączenie staje się delikatne i przyjemne dla oka. Jeśli taką stylizację dopełnimy połyskującymi, aksamitnymi tkaninami, otrzymamy turkusowy pokój w wyjątkowo szykownej aranżacji.

Turkus i szarość

Turkusowy fotel-muszla w salonie z dekoracyjnymi poduszkami i złotą lampą podłogową

Zastanawiałeś się, jaki kolor pasuje do szarego? Dobrym połączeniem z tą barwą jest własnie turkus. Spokojna szarość wycofuje się do roli efektownego tła, dając turkusowi możliwość do rozwinięcia skrzydeł i pełne pole do popisu. Gra różnych odcieni szarości z pastelowym turkusem jest szczególnie piękna. Ta kombinacja nadaje pomieszczeniu lekkości, dzięki czemu wnętrze staje się przytulną oazą.

Turkus z różnymi materiałami

Meble i dodatki z naturalnych materiałów, na przykład drewniana podłoga, dywan z sizalu lub podłoga z korka, bardzo pięknie korespondują z turkusem. Nadają lekkości i przypominają o słonecznym lecie spędzonym na plaży. Intensywne odcienie turkusowe wspaniale też współgrają ze szlachetnymi materiałami, takimi jak aksamit lub gnieciony len. Jeśli połączysz je z błyszczącymi detalami z mosiądzu lub złota, możesz wyczarować w czterech ścianach kobiecy styl inspirowany latami 20. Jasne turkusowe odcienie idealne sprawdzą się na dekoracyjnych poduszkach z bawełny ułożonych na białej kanapie.

Szukasz dalszych inspiracji na aranżację z kolorami w roli głównej? Sprawdź nasze pomysły na:

Zarejestruj się na Westwing i nie przegap naszych najlepszych kampanii oraz promocji do stworzenia pięknego domu!