AŻ DO -50%: WYPRZEDAŻ W WESTWING SHOP

Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Wieniec jaki dekoracja świąteczna przed domem

Po zimnym, wietrznym i deszczowym listopadzie przychodzi miesiąc pełen magii, rodzinnego ciepła i zimowego spokoju! Wraz z nadejściem grudnia coraz bardziej w powietrzu da się wyczuć niepowtarzalną aurę Świąt Bożego Narodzenia. Pięknych ozdób wzmagających świąteczną atmosferę nie może zabraknąć zarówno wewnątrz domów, jak i na zewnątrz! Zobacz, jak cudownie wyglądać może Twój ogród, przygotowany na odwiedziny mikołajowych sań – oto najlepsze dekoracje świąteczne przed domem!

Święta od wejścia: udekoruj drzwi wiankiem

Zacznijmy od podstaw, czyli drzwi prowadzących do wnętrza pachnącego choinką, wspaniałymi potrawami i nastrojowymi świecami. Ich ozdobienie pozwoli wprawić się w świąteczny klimat jeszcze przed przekroczeniem progu domu! Wianki bożonarodzeniowe stanowią jedną z najbardziej popularnych ozdób, którymi można udekorować swoje drzwi na Święta. Zapleciona w okrąg choinkowa gałązka dodaje niepowtarzalnej magii! Możesz wpleść w nią również nastrojowe wstążki, dzwoneczki czy nawet światełka – lub nie zakłócać jej naturalności. Wybór należy do Ciebie. To elegancki, klasyczny sposób na wyjątkową świąteczną dekorację.

Dekoracje świąteczne przed domem w formie lampek

Dom ubrany w setki migoczących światełek to prawdziwa uczta dla oka! Jak nic – szczególnie przyprószony odrobiną śniegu – dodaje świątecznej atmosfery. Mając możliwość takiego przystrojenia domu aż żal z niej nie skorzystać! W sklepach znaleźć można rozmaite świetlne ozdoby, które świetnie spełnią swoją role dekorując zewnętrze domu. Do wyboru mamy węże świetlne kontrolowane specjalnymi sterownikami, kurtyny świetlne zwisające z dachu, łańcuchy LED czy nitki świetlne. Do wyboru, do koloru! Dosłownie, ponieważ barwę światełek dopasować można do własnych upodobań. A co możemy dekorować? Wszystko! Od ścian, przez wspierające taras filary, ramy okien czy nawet ogrodowe drzewa.

Jak wybrać te idealne lampki? Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów już podczas zakupu.

  1. Sprawdź koniecznie, czy wybrany wąż świetlny jest modułowy to jest czy pozwala na łączenie go z kolejnymi elementami. Dzięki takiemu specjalnemu gniazdku unikniemy zaplątania się w kablach i używania ogromnych ilości przedłużaczy.

  2. Zwróć też uwagę, czy wybrane lampki mają odpowiedni stopień ochrony – nie może być on mniejszy niż IP44, a przewody i ich łączenia są odpowiednio, podwójnie izolowane i zabezpieczone gumą. To pozwoli na ich zastosowanie na zewnątrz domu. Takie przewody są zwykle oznaczone piktogramem przedstawiającym dwa wpisane w siebie kwadraty.

Wskazówki montażu świątecznych lampek

  • Najlepszą porą na instalowanie świątecznego oświetlenia będzie bezchmurny i bezwietrzny dzień – zdecydowanie ułatwi to pracę!
  • Warto też rozłożyć i rozplątać lampki równomiernie na podłożu, najlepiej w sąsiedztwie miejsca w którym chcemy je montować.
  • Czym przyczepić je do ścian? Najwygodniej zrobić to zszywkami bądź gwoździami. Niektóre z lampek posiadają nawet specjalne przystosowane do tego otwory.
  • Pomocna okaże się również solidna drabina – zależnie od preferowanej wysokości zawieszania – oraz pomoc drugiej osoby. Razem raźniej! 

Dekoracje świąteczne przed domem: sanki

Szukasz wyjątkowej świątecznej ozdoby do Twojego magicznego ogrodu? Naszą propozycją są… sanki dekoracyjne! Taka dekoracja jednoznacznie kojarzy się z tym wyjątkowym, zimowym czasem. Świetnie sprawdzą się jako element większej aranżacji lub centralny, dobrze oświetlony jej punkt. Przyprószone śniegiem wyglądają obłędnie, pamiętaj jednak o ich uprzedniej konserwacji! Jeśli nie masz pewności, czy wytrzymają cięższe warunki, możesz ustawić je na zadaszonym tarasie. Oplecione lampkami staną się nietypową atrakcją dla wszystkich gości. Zarówno tych mniejszych, jak i tych nieco większych.

Zielone kompozycje w donicach

Ogromne, kamienne bądź metalowe donice ustawione przy drzwiach wejściowych to znakomity pomysł na roztoczenie świątecznej atmosfery również poza wnętrze domu!  Umieść w nich kompozycje ze świątecznych gałązek, plecionych bombek choinkowych czy szyszek. Te proste ozdoby wyglądają bardzo świeżo i z pewnością zachwycą wszystkich odwiedzających Twój dom podczas świąt!

Pomysł na świąteczną dekorację tarasu

Taras stanowi przedłużenie salonu, a więc – tak jak salon – musi być pięknie, świątecznie udekorowany! W przypadku tarasu wewnętrze miesza się z zewnętrzem, a więc i takie muszą być zastosowane w nim ozdoby. Użyj dużych donic – nie przejmuj się jednak zniszczeniem swoich ulubionych pojemników stojących na parapecie – wystarczą modne, blaszane wiaderka! Stanowić będą one idealne miejsce na to, by posadzić w nich niewielkie choineczki. Najlepiej wyglądają w grupie, więc przydadzą się przynajmniej trzy wiadereczka. Nie muszą być równe – zgrupowane choinki różnych rozmiarów wyglądają nawet lepiej i bardziej naturalnie. W takim wiaderku z powodzeniem umieścisz również opisywane wyżej stroiki z gałązek czy przeznaczone do kominka drewienka.

Na zadaszonym tarasie sprawdzą się również podwieszane stroiki, które z sufitu roztaczać będą swoją delikatną magię. Takie misy wypełnione owocami ostrokrzewu i pełnymi igiełek, zielonymi gałązkami wyglądają obłędnie! Mało? Zapleć w nich kilka świecących lampek i gotowe! 

Szukasz pomysłów na dekoracje świąteczne? Podpowiemy Ci,

Dekoracje świąteczne przed domem: klimatyczne latarenki

Migoczące lampki to nie wszystko – niepowtarzalnego, delikatnego i klimatycznego uroku dodadzą również ukryte tu i ówdzie romantyczne latarenki. Ich rozproszone światło jest wprost stworzone do świątecznego klimatu! Świetnie zaprezentują się na stole na tarasie. Jeśli nie zależy Ci na świetle, nie muszą być oczywiście wypełnione świeczkami. Świetnie prezentują się duże latarenki wypełnione masą świątecznych bombek. 

Dekoracje na okno i parapet

Oprócz tarasu, swoistym łącznikiem pomiędzy wnętrzem domów a ogrodami są oczywiście okna i parapety! Niekiedy nie potrzeba zbyt wiele – wystarczy kilka gałązek, nastrojowych świeczek, szyszek i gotowe! Jak najpiękniej przystroić okna?

  • Prawdziwym przebojem w dekoracjach świątecznych na okna i parapetów są aranżacje z użyciem sztucznego śniegu. Pozwala on na odrobinę mroźnej atmosfery nawet, gdy tego prawdziwego brak na dworze. Przyprószone sztucznym śniegiem ozdoby, takie jak gałązki, szyszki czy bombki to świetny pomysł na prostą aranżację, której wykonaniem zająć się mogą nawet najmłodsi domownicy. Z pewnością dostarczy im to dużo frajdy!
  • Okno w salonie jest również świetnym miejscem na to, by przemycić do niego odrobinę czaru domowej choinki. Zawieszone na nim gałązki z kilkoma bombkami pozwolą stworzyć spójną koncepcję dekoracyjną, która razem zaprezentuje się prześwietnie!
  • Parapet to wymarzone miejsce na niewielki stroik z nastrojową latarenką, zieloną girlandę z zaplecionymi wstążkami i wypełnioną światełkami, odłożoną tam „niby od niechcenia” czy okrągły, własnoręcznie wykonany przez domowników wieniec adwentowy. Pomysł nie ma końca!

Dekoracje świąteczne przed domem nie mają już przed Tobą żadnych tajemnic, a tegoroczne Święta Bożego Narodzenia stanowić będą idealną okazję na ich przetestowanie. Niezależnie co wybierzesz, z pewnością będzie przepięknie! Pamiętaj, że zawsze możesz na nas liczyć – by nie przegapić naszych kolejnych porad, inspirujących poradników i wskazówek koniecznie zarejestruj się na Westwing. Dzięki temu pozostajemy w kontakcie. Wesołych Świąt!