Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
dekoracje wielkanocne do ogrodu w postaci pięknego bukietu wiosennych kwiatów w białej konewce na stole na tarasie

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami! To oznacza jedno: piękny czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi, a także dużo przysmaków! Roześmiane twarze dzieci, szeleszczący papier do pakowania prezentów, słodycze, które można jeść bez wyrzutów sumienia. Przedstawimy Ci najpopularniejsze dekoracje wielkanocne do ogrodu oraz jak je zaaranżować. Zainspiruj się naszymi pomysłami na dekoracje wielkanocne do ogrodu i czekaj na wielkanocnego zajączka!

Najpiękniejsze dekoracje wielkanocne do ogrodu

Oprócz wielkanocnej aranżacji Twojego domu, nie zapomnij także o przystrojeniu ogrodu i przestrzeni przed domem.

Nie ma żadnych ograniczeń dla Twojej wyobraźni! Najważniejsze, żeby na Wielkanoc było kolorowo i wesoło. Twój ogród oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby powitać wiosnę. Niech jego dekorowanie stanie się pięknym wydarzeniem rodzinnym! W ten proces zaangażuj także swoje dzieci. Zobaczysz, ile przyniesie im to radości. Niech ta Wielkanoc będzie niezapomniana!

Dekoracje wielkanocne przed domem: wianki na drzwi

Dekorowanie ogrodu zacznij od drzwi wejściowych do domu. Dzięki niemu, Ty poczujesz wielkanocny nastrój za każdym razem kiedy będziesz wracać do domu. Co najlepsze, wianki wielkanocne można łatwo wykonać samemu.

Upleć je ze słomy lub wierzbowych gałęzi i ozdób je różnymi dekoracjami wielkanocnymi. Kwiaty, małe pisanki lub kolorowe pióra doskonale nadają się do dekoracji wielkanocnej do ogrodu w formie wieńca.

Odkryj również nasze propozycje na dekoracje na Wielkanoc 2021, życzenia na Wielkanoc 2021, ozdoby wielkanocne na okno oraz ozdoby wielkanocne dla dzieci.

Wianek wielkanocny z świeżych lub suszonych kwiatów

Wianek na drzwi wykonany z gałązek powieszony na czerwonych drzwiach

Przez gotową bazę wianka zrobioną z gałązek, przelpeć wiosenne kwiaty takie jak konwalie oraz drobne gałązki wierzy z tak zwanymi bazimi kotkami. Dodaj zielonych gałązek bukszpanu i wianek na drzwi już jest gotowy!

Wianek wielkanocny z bukszpanu

Do jego wykonania będziesz potrzebować:

 • Gałązki bukszpanu
 • Zieloną taśmę florystyczną
 • Cienki drucik
 • Wstążka
 • Nożyczki

Przed formowaniem kształtu wianka, potnij wszystkie gałązki bukszpanu na mniejsze, tak aby wszystki były tej samej wielkości. Z drucika uformuj kółko, a jego końce złącz ze sobą. Następnie, dokładnie oklej go zieloną taśmą florystyczną. Przyłóż pierwszą gałązkę bukszpanu i owiń jej koniec za pomocą drucika, mocując go do koła. Pamiętaj, aby każdą gałązkę mocno przymocować do drucika. I w ten sposób, owijaj bukszpanem całe druciane kółko aż stworzysz wianek na drzwi.

Wianek na drzwi z bazi

Bazie kotki to obok bukszpanu kolejny symbol Wielkanocy, który nadaje się na wianek na drzwi, tym bardziej że gałązki wierzby są dość elastyczne. Taki wieniec warto udekorować gałązkami forsycji, czy bukszpanu właśnie.

Wieniec z pisanek – projekt DIY

Mamy dla Ciebie też prosty pomysł na wieniec z pisanek, który możesz postawić na stole lub powiesić na drzwiach wejściowych. Do jego wykonania będziesz potrzebował:

 • karton
 • miskę lub cyrkiel do obrysowania okręgu
 • pistolet na klej
 • kwiaty lub liście do dekoracji: bukszpan, bazie kotki, gipsówka, kwiaty wiśni
 • sznurek
 1. Na kartonie obrysuj miskę, wyznaczając okręg (możesz to wykonać cyrklem).
 2. W centrum koła obrysuj mniejszy okręg.
 3. Wytnij, tworząc obręcz wieńca.
 4. Pistoletem na klej przytwierdź pisanki.
 5. Dodaj gałązki i wiosenne kwiaty.
 6. Zawieś wieniec na sznurku.

Wianek ze sztucznych kwiatów

Wieniec na zielonych drzwiach

Zobacz nasze propozycje na dekoracje wielkanocne w domu, którymi również udekorujesz balkon, taras oraz ogród!

Dekoracje wielkanocne na drzwi: pomysły

Okres wielkanocny kocha przede wszystkim pastelowe kolory, wiosenne kwiaty i świeżą zieleń. Jeśli jesteś wielbicielem słodkich dekoracji, polecamy zwłaszcza plastikowe jajeczka w pastelowych kolorach. Można nimi udekorować zarówno wieniec na drzwi, jak i gałązki forsycji lub bazie kotki w wazonie. Jeśli wolisz bardziej kwiatowe aranżacje, możesz spróbować odświeżyć nieco Twój świąteczny wieniec i zastąpić bombki prawdziwymi lub sztucznymi stokrotkami. Zwolennicy bardziej minimalistycznych, naturalnych dekoracji polubią pewnie delikatne ramki udekorowane gałązkami bazi, forsycji, bukszpanu, lawendy lub bawełny. Możesz też uwić pastelowy wianek ze świeżych kwiatów, ale ta dekoracja zbyt długo się nie utrzyma, więc warto zrobić ją na ostatnią chwilę.

Stroik z kartonu po jajkach – projekt do ogrodu DIY

Szukasz dekoracji na stół do ogrodu? Co powiesz na doniczkę-świecznik z kartonu po jajkach? Do jego wykonania będą potrzebne:

 • karton po jajkach
 • 7 wydmuszek
 • 4 świeczki tealight
 • 3 hiacynty w doniczce
 • sianko

Sposób wykonania:

 1. Oderwij wierzchnią część kartonu po jajkach.
 2. Delikatnie otwórz wydmuszki i wstaw do nich świeczki tealight.
 3. Hiacynty wyjmij z doniczek i wstaw do kartonu.

Dekoracyjne koszyczki wielkanocne do ogrodu

Prostokątne koszyczki wielkanocne z kwitami oraz pisankami

Koszyczek wielkanocny to nie tylko wspaniała dekoracja stołu wielkanocnego, ale również wykorzystaj ją w swoim ogrodzie. W plecionych koszach, umieść doniczkę z żonkilami oraz dzwoneczkami, a pomiędzy nie włóż sianko, na którym ułożysz wcześniej pomalowane jajka! Taki zewnętrzny stroik postaw obok drzwi lub schodów wejściowych.

Dekoracje wielkanocne do ogrodu: wiosenne rośliny

Kwitnące kwiaty symbolizują wiosnę i dlatego są niezastąpione na Wielkanoc. Żonkile, krokusy, fiołki, tulipany to kwiaty, które budzą się wiosną. Posadź je w swoim ogródku, a na Wielkanoc pomalują trawnik na różne kolory. A Ty wykorzystasz je do dekoracji swojego domu, a końcu nic nie cieszy jak świeże kwiaty w wazonie!

Także owoce wierzby, czyli bazie kotki są często używane jako wielkanocna dekoracja. Możesz dodatkowo ozdobić je kolorowymi jajkami i zawieszkami w formie zajączków w swoich wnętrzach. Na drzewach w ogrodzie, powieś kolorowe jajeczka, tak samo jak dekorujesz nimi gałązki w domu!

Dekoracje wielkanocne do ogrodu: zajączki wielkanocne

Klasyczne wielkanocne dekoracje przybierają formę zajączków wielkanocnych i baranków. Umieść je w ogrodzie lub na balkonie, ale wyglądają one również bardzo dobrze na przykład przed drzwiami wejściowymi. Chcesz wykazać się kreatywnością? Stwórz wielkanocny stroik do ogrodu przed domem. Ustaw doniczkę w kształcie koszyczka z wiosennymi kwiatami (żonkile oraz tulipany będą idealne), a obok niego postaw dużą figurkę zajączka.

Szukasz dalszych inspiracji na dekoracje wielkanocne do ogrodu i do Twojego domu? Zarejestruj się za darmo na Westwing, a otrzymasz codzienną dawkę inspiracji do każdego pomieszczenia oraz wyjątkowych ofert.