Wielkanocne pisanki zawieszone na gałązce

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami! To oznacza jedno: piękny czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi, a także dużo przysmaków! Roześmiane twarze dzieci, szeleszczący papier do pakowania prezentów, słodycze, które można jeść bez wyrzutów sumienia. Przedstawimy Ci najpopularniejsze dekoracje wielkanocne do ogrodu oraz jak je zaaranżować. Zainspiruj się naszymi pomysłami na dekoracje wielkanocne do ogrodu i czekaj na wielkanocnego zajączka!

Najpiękniejsze dekoracje wielkanocne do ogrodu

Oprócz wielkanocnej aranżacji Twojego domu, nie zapomnij także o przystrojeniu ogrodu i przestrzeni przed domem. Zobacz nasze propozycje na dekoracje wielkanocne w domu, którymi również udekorujesz balkon, taras oraz ogród!

Nie ma żadnych ograniczeń dla Twojej wyobraźni! Najważniejsze, żeby na Wielkanoc było kolorowo i wesoło. Twój ogród oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby powitać wiosnę. Niech jego dekorowanie stanie się pięknym wydarzeniem rodzinnym! W ten proces zaangażuj także swoje dzieci. Zobaczysz, ile przyniesie im to radości. Niech ta Wielkanoc będzie niezapomniana!

Dekoracje wielkanonce do ogrodu: wianki na drzwi

Dekorowanie ogrodu zacznij od drzwi wejściowych do domu. Dzięki niemu, Ty poczujesz wielkanocny nastrój za każdym razem kiedy będziesz wracać do domu. Co najlepsze, wianki wielkanocne można łatwo wykonać samemu.

Upleć je ze słomy lub wierzbowych gałęzi i ozdób je różnymi dekoracjami wielkanocnymi. Kwiaty, małe pisanki lub kolorowe pióra doskonale nadają się do dekoracji wielkanocnej do ogrodu w formie wieńca.

  • Wianek wielkanocny z świeżych kwiatów
Wianek na drzwi wykonany z gałązek powieszony na czerwonych drzwiach

Przez gotową bazę wianka zrobioną z gałązek, przelpeć wiosenne kwiaty takie jak konwalie oraz drobne gałązki wierzy z tak zwanymi bazimi kotkami. Dodaj zielonych gałązek bukszpanu i wianek na drzwi już jest gotowy!

  • Wianek wielkanocny z bukszapnu

Do jego wykonania będziesz potrzebować:

  • Gałązki bukszpanu
  • Zieloną taśmę florystyczną
  • Cienki drucik
  • Wstążka
  • Nożyczki

Przed formowaniem kształtu wianka, potnij wszystkie gałązki bukszpanu na mniejsze, tak aby wszystki były tej samej wielkości. Z drucika uformuj kółko, a jego końce złącz ze sobą. Następnie, dokładnie oklej go zieloną taśmą florystyczną. Przyłóż pierwszą gałązkę bukszpanu i owiń jej koniec za pomocą drucika, mocując go do koła. Pamiętaj, aby każdą gałązkę mocno przymocować do drucika. I w ten sposób, owijaj bukszpanem całe druciane kółko aż stworzysz wianek na drzwi.

Dekoracyjne koszyczki wielkanocne do ogrodu

Prostokątne koszyczki wielkanocne z kwitami oraz pisankami

Koszyczek wielkanocny to nie tylko wspaniała dekoracja stołu wielkanocnego, ale również wykorzystaj ją w swoim ogrodzie. W plecionych koszach, umieść doniczkę z żonkilami oraz dzwoneczkami, a pomiędzy nie włóż sianko, na którym ułożysz wcześniej pomalowane jajka! Taki zewnętrzny stroik postaw obok drzwi lub schodów wejściowych.

Dekoracyjne rośliny idealne na Wielkanoc

Kwitnące kwiaty symbolizują wiosnę i dlatego są niezastąpione na Wielkanoc. Żonkile, krokusy, fiołki, tulipany to kwiaty, które budzą się wiosną. Posadź je w swoim ogródku, a na Wielkanoc pomalują trawnik na różne kolory. A Ty wykorzystasz je do dekoracji swojego domu, a końcu nic nie cieszy jak świeże kwiaty w wazonie!

Gałązki wierzby ozdobione białymi pisankami

Także owoce wierzby, czyli bazie są często używane jako wielkanocna dekoracja. Możesz dodatkowo ozdobić je kolorowymi jajkami i zawieszkami w formie zajączków w swoich wnętrzach. Na drzewach w ogrodzie, powieś kolorowe jajeczka, tak samo jak dekorujesz nimi gałązki w domu!

Dekoracje wielkanocne do ogrodu: zajączki wielkanocne

Figurka zajączka wielkanocnego przez doniczką z rośliną

Klasyczne wielkanocne dekoracje przybierają formę zajączków wielkanocnych i baranków. Umieść je w ogrodzie lub na balkonie, ale wyglądają one również bardzo dobrze na przykład przed drzwiami wejściowymi. Chcesz wykazać się kreatywnością? Stwórz wielkanocny stroik do ogrodu przed domem. Ustaw doniczkę w kształcie koszyczka z wiosennymi kwiatami (żonkile oraz tulipany będą idealne), a obok niego postaw dużą figurkę zajączka.

Szukasz dalszych inspiracji na dekoracje wielkanocne do ogrodu i do Twojego domu? Zarejestruj się za darmo na Westwing, a otrzymasz codzienną dawkę inspiracji do każdego pomieszczenia oraz wyjątkowych ofert.