Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Ania Kruk siedząca na kanapie w swoim salonie

Charyzmatyczna girlboss, współzałożycielka marki Ania Kruk, której biżuteria kreuje trendy i już dawno skradła serca wielu Polek. Zakochana w urokliwej Barcelonie i pięknych, jasnych wnętrzach bliskich naturze, Ania oprowadziła nas po swoim mieszkaniu, zaaranżowanym z wykorzystaniem produktów Westwing Collection!

ANIA KRUK – początki

Ania Kruk jak sama przyznaje, nigdy nie planowała angażować się w rodzinną markę W.Kruk, która miała już swoją renomę i poukładaną strukturę. Jednak kiedy ich rodzina straciła firmę, Ania pomogła stworzyć nową, oryginalną i modną markę inspirowaną demokratyzacją biżuterii. Tak właśnie powstała ANIA KRUK, która jest uwielbiana przez Polki. Ania zapytana o DNA marki odpowiedziała:

To mocne osadzenie w trendach ze sporą dozą luzu i nonszalancji. Rzeczy do noszenia na co dzień, które dodają Tobie wiary w siebie. W tej chwili to już nie tylko biżuteria, ale ciiii… to może pomysł na następną wspólną kampanię.

Ania Kruk

Ania buduję markę z myślą o klientkach. To klient ma zawsze racje i ma prawo wymagać. Aby stworzyć modną i pożądaną biżuterię, Ania robi dogłębny research i analizę trendów. Projektantka stara się przewidzieć, o czym Polki będą marzyć w nadchodzącym sezonie.

Myślę, że mój background projektowy widać w dużym przywiązaniu do drobnych detali związanych z komunikacją, ciągłej walce o zachowanie spójności i dobrej estetyki we wszystkich miejscach, gdzie Klient styka się z marką. Takich jak opakowania, kolaże, newslettery, puszczanie oka do klientki.

Ania Kruk

Mieszkanie z widokiem

Ania Kruk mieszka w małej miejscowości nieopodal Barcelony, 5 minut od najbliższej plaży. Z jej mieszkania w centrum miasteczka rozciąga się widok na morze, który jak sam przyznaje, był dla niej szczególnie istotny przy wyborze tego miejsca.

Kiedy podjęliśmy z mężem decyzję o przeprowadzce do Hiszpanii, wiedziałam, że jeśli już mam tu mieszkać to chcę widzieć morze. To nie jest łatwe, bo takie mieszkania szybko znikają z rynku. My mamy farta: na 3 lokalizacje, w których mieszkałam w Hiszpanii na przestrzeni lat, były mniejsze, większe, starsze, nowsze, ale wszystkie miały widok na morze.

Ania Kruk

Innym ogromnym atutem mieszkania Ani jest basen na dachu budynku, który jest niemal must-have w klimacie śródziemnomorskim. Kiedy temperatura sięga ponad 30 stopni, to taki basen, choćby niewielki robi dużą różnicę.

Myśląc o polskich warunkach, basen brzmi bardzo luksusowo. Tutaj, ze względu na klimat, odkryte baseny są o wiele bardziej powszechne. Nie tylko w prywatnych domach, ale właśnie w takich nowych budynkach mieszkalnych. To są oczywiście mikro baseny, ale kiedy masz małe dzieci i umierasz latem z gorąca – to jest naprawdę świetna sprawa. Nasz jest o tyle wyjątkowy, że nie jest jak zazwyczaj na parterze, tylko… na dachu!

Ania Kruk

Ania uwielbia także, jak jest zagospodarowana przestrzeń w jej mieszkaniu. Pomieszczenia, w których spędza najwięcej czasu, takie jak kuchnia czy salon, są bardziej przestronne, za to te mniej istotne jak np. korytarz, są bardziej ograniczone.

Lekki wystrój w stylu boho

Wnętrze hiszpańskiego Ani Kruk to głównie jasne kolory i dużo naturalnych materiałów. Ten lekki styl z dużą dozą luzu, idealnie wpasowuje się w nadmorski klimat. Ta oryginalna aranżacja to po części modne dodatki z katalogów, a po części ponadczasowe przedmioty z historią i duszą.

Przeprowadzałam się kilkanaście razy, również za zagranicę, i niektóre rzeczy ze mną jeździły, niektóre nie. Odbywała się naturalna selekcja. W pierwszym mieszkaniu po prostu chcesz zapełnić kąty meblami. Po kilku przeprowadzkach zaczynasz doceniać rzeczy, którymi się otaczasz, w końcu musisz włożyć pewien wysiłek w to, żeby je pakować i przenosić z miejsca na miejsce. Te meble i dodatki, które uzbieraliśmy z czasem, które z nami zostały, często mają swoją historię. Skrzynia z targów staroci w Berlinie. Designerska lampa, którą kupiliśmy sobie jako wspólny prezent na Gwiazdkę. Stolik nocny po mojej babci. Piękne lampy z poprzedniej pracy mojego męża. Stół, zaprojektowany przez koleżankę, który przyjechał do nas z Meksyku. Straszliwie ciężki stół barowy z prawdziwego cementu, zrobiony ręcznie przez męża mojej kuzynki. Stare biurko podarowane nam przez znajomych, którzy nie mieli siły go odnawiać.

Ania Kruk

Ania przyznaję, że szuka inspiracji co do wystroju swojego mieszkania w różnych miejscach, ale ostatnio zainspirował ją show na Netflixie o aranżacji  wnętrz, “Dream House Makeover”. Serial przyniósł jej dużo przemyśleń i nowych pomysłów, jak sama wspomniała, zachowała też kilka zrzutów ekranu do pomocy przy przyszłej re-aranżacji.

Podoba mi się podejście, żeby wybrać kluczowe elementy, które nadają charakter, w nie można więcej zainwestować, a resztę wypełnić bardziej neutralnymi elementami.

Ania Kruk

Jeśli zainteresowało Cię lekkie, hiszpańskie wnętrze, które stworzyła wraz z nami Ania Kruk albo chcesz zobaczyć, jak mieszkają inni projektanci i influencerzy? Zarejestruj się na Westwing! Zainspiruj się naszymi aranżacjami i pomysłami na dekoracje!