Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Zdjęcie portretowe architekta Agnieszki Balickiej

Założycielka studia projektowego Balicka Design pokazała nam swoje 80-metrowe mieszkanie w Warszawie. Jego aranżacja łączy upodobania całej rodziny. Agnieszka Balicka, założycielka studia projektowego, zaprosiła nas do swojego domu i opowiedziała o jego stylu i procesie powstawania. Zapraszamy za kulisy planowania aranżacji z perspektywy Architekta!

Tak mieszka Architekt Agnieszka Balicka

Dla Architekta projekt własnego mieszkania jest tym, który angażujego go szczególnie emocjonalnie. Tym bardziej cieszymy się, że założycielka studia Balicka Design, pokazała nam jak mieszka oraz opowiedziała, czym kierowała się aranżując przestrzeń dla siebie i całej rodziny.

Metraż: 80 m2
Typ budownictwa: mieszkanie
Lokalizacja: Warszawa
Mieszkańcy: Dwoje dorosłych + dwójka dzieci + dwa psy

Przy projektowaniu wnętrz główną wytyczną, punktem odniesienia są ludzie, dla których to wnętrze powstaje. Dokładnie tak było i w tym przypadku. Musiałam połączyć nasze indywidualne upodobania, marzenia w jedną spójną całość.

Agnieszka Balicka
Architekt / Balicka Design
Przestronny salon w odcieniach szarości i bieli

Spójna BAZA

Pomimo tego, że każde pomieszczenie czy strefa różni się stylistycznie, w mieszkaniu panuje harmonia. To zasługa wybranych przez Architekta elementów bazowych, które powtarzają się w całym mieszkaniu, na przykład biało-szara kolorystyka, drewno dębowe czy sztukateria (zdobione listwy przypodłogowe, sufitowe i naścienne).

Urządzając kuchnię połączoną z salonem, należy zwrócić uwagę na wydzielenie stref z przestrzeni, swobodną komunikację między nimi oraz ujednolicenie aranżacji – stworzenie wrażenia, że dwa tak różne fragmenty pomieszczenia tworzą jednolity, spójny projekt.

Agnieszka Balicka
Architekt / Balicka Design

Eklektyzm pod kontrolą

W wystroju mieszkania zestawiono kilka stylów – klasyczny, angielski, skandynawski. Dostrzegamy w nim również elementy industrialne i nowojorskie, a także akcenty Boho. Architekt celowo je połączyła, tak by wnętrza jak najlepiej odpowiadały upodobaniom jej mieszkańców (nawet tych czworonożnych!). Dzięki spójnej bazie, eklektyzm pozostaje pod kontrolą. Pamiętaj o tej zasadzie, jeżeli myślisz o podobnym rozwiązaniu w swoim domu.

Moim zdaniem, kluczem jest indywidualne podejście, personalizacja projektowanej przestrzeni i zbudowanie spójności estetycznej kolorami, materiałami czy wzorami. Warto korzystać z inspiracji, np. z magazynów o wnętrzach, designie, modzie, które pomogą nam odnaleźć własny styl.

Agnieszka Balicka
Architekt / Balicka Design

Zainteresował Cię nasz materiał na temat aranżacji mieszkania okiem architekta? Dołącz do klubu Westwing, gdzie czeka na Ciebie jeszcze więcej wnętrzarskich inspiracji!