Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Karolina Cwalina-Stępniak siedząca na kanapie w swoim salonie

Odwiedziliśmy warszawski azyl Karoliny Cwaliny-Stępniak, który emanuje „westwingowym” stylem. Jej mieszkanie to jasne wnętrza i modne kolorowe dodatki, które nadają mieszkaniu charakteru. Karolina Cwalina-Stępniak lubi złote i marmurowe akcenty, które doskonale komponują się z bielą górującą w jej domu.

Karolina Cwalina-Stępniak – praca, która ma SENS

Karolina Cwalina-Stępniak jest certyfikowanym Coachem i Mentorką, współzałożycielką platformy edukacyjno-rozwojowej dla Kobiet Her Impact oraz autorką książek i podcastów. Zajmuje się szeroko pojętym rozwojem osobistym i specjalizuje w zarządzaniu projektami i organizacji sobą w czasie.

Pracą, która ma SENS i mnie nakręca, bo każdego dnia dzieje się coś innego, poznajemy multum nowych osób, bierzemy udział w super wydarzeniach z globalnymi markami i sami, jako zespół, wyznaczamy sobie cele i kierunki rozwoju, według których chcemy podążać.

Karolina Cwalina-Stępniak

Dla Karoliny jej praca ma duże znaczenie. Dzięki niej czuje się spełniona i wie, że to, co robi, ma SENS. Zapewne dlatego pomieszczenie, z którego jest najbardziej dumna to wymarzone biuro, które zostało wydzielone z salonu.

Kiedy wykańczaliśmy mieszkanie, zmniejszyłam salon, kosztem gabinetu, czyli oddzielnego pokoju z biblioteczką, fotelem do czytania i biurkiem do pracy. Mój małżonek był wściekły, że ograniczam mu przestrzeń, a teraz… zabrał mi wszystko – pokój i biurko, a ja na szczęście mogę iść pracować do Magdy Linke-Koszek [współzałożycielka Her Impact], ale potem wracam i mogę powiedzieć, że moje mieszkanie to przestrzeń do odpoczywania, bo udało mi się w nim nie wykonywać pracy zdalnej mimo pandemii.

Karolina Cwalina-Stępniak

Westwingowy styl

Karoliny Cwaliny-Stępniak przyznaje, że na pierwszym miejscu w jej mieszkaniu musi jasno. Jasność i biel to coś, co kieruje jej wnętrzem i pomaga stworzyć spokojną i nowoczesną aranżację. Jak już stwierdziła Karolina, dom jest dla niej miejscem relaksu i tu świetnie sprawdza się dobrana przez nią kolorystyka.

Dom to dla mnie… SPOKÓJ. Miejsce, gdzie mam się nie spieszyć tylko odpoczywać i spędzać rodzinno-przyjacielski czas. Moja przestrzeń, gdzie jestem sobą.

Karolina Cwalina-Stępniak

Karolina wybierając meble do swojej aranżacji, kierowała się własnym gustem i podpowiedziami mamy, która pasjonuje się aranżacją wnętrz. Edukatorka nie ukrywa także, że część jej inspiracji pochodzi właśnie z naszych kampanii.

Jak ktoś do mnie przychodzi, to mówi, że mam “klimat westwingowy” – jak z katalogu Westwing. Dlaczego? Bo jest jasno, dużo marmuru i złote dodatki. Mimo że Westwing ma mnóstwo kampanii, mebli, kolekcji to jakoś tak właśnie to połączenie dla innych wydaje się takie “westwingowe”.

Karolina Cwalina-Stępniak

Złote rady od coacha

Aby stworzyć unikatowe wnętrze, które stanie się azylem i osobistą oazą spokoju, Karolina Cwalina-Stępniak radzi, żeby kierować się własnym gustem i instynktem. Ważna, jest tu także wygoda, bo to, co ładne i modne nie zawsze znaczy funkcjonalne. Jak poleca Karolina w skomponowaniu dobrej aranżacji, bardzo pomocny może okazać się moodboard, który pomoże stworzyć ogólną wizję idealnego wnętrza.

Zapytaliśmy Karolinę nie tylko o jej wystrój wnętrz, ale także o radę dla kobiet, którym marzy się wielka kariera lub założenie własnego biznesu. Mentorka powiedziała:

Nie bójcie się próbować, bądźcie sobą, a nie wymyślaną kreacją przez innych i bądźcie gotowe na porażki, a jak będą, to wyciągajcie z nich wnioski, żeby następnym razem postąpić inaczej i iść dalej do przodu z mocniejszą siłą.

Karolina Cwalina-Stępniak

Szukasz pomysłu na aranżację własnego azylu? A może zainspirowało Cię wnętrze Karoliny Cwaliny-Stępniak? Zarejestruj się na Westwing po więcej Homestories i pomysłów na oryginalny wystrój!