Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Marzena Marideko na swoim tarasie

Marzena stworzyła dom, który jest uznawany za synonim przytulności. Swoje konto na Instagramie @marzena.marideko prowadzi od 4 lat, a jej aranżacje, w których króluje skandynawska biel i elementy boho ciągle inspirują. Z okazji nadchodzącego lata odwiedziliśmy ogród Marzeny, w którym stworzyła miejsce do letniego relaksu i plenerowe kino. Marideko pokazuje, że nie trzeba ograniczać się do czterech ścian w budowaniu przytulnego nastroju. Przecież latem balkon lub ogród stają się przedłużeniem salonu, dlaczego więc nie miałyby być równie zachwycające.

Jak zaaranżować kino plenerowe, wskazówki Marideko

Letnie kino, które Marideko urządziła w swoim ogrodzie

Pomysł na letnie kino w ogrodzie Marzeny zrodził się oczywiście z miłości do filmów. Będzie to już trzeci rok, kiedy wraz z rodziną letnie wieczory spędzi na projekcjach w zaciuszu ogrodu. Zdradza nam, że każdy sezon rozpoczynają od klasyków takich jak „Pamiętnik” i „Dirty Dancing”.

Uwielbiamy wspólnie oglądać filmy, a w ciepłych okresach roku często korzystaliśmy z letnich kin plenerowych. Zależało nam jednak na poczuciu intymności i samodzielnym wyborze repertuaru. Teraz mamy kino blisko domu!

Marzena Marideko

Organizację wieczoru filmowego Marzena zaczyna od zaplanowania repertuaru. Nie może też zabraknąć przekąsek i napojów. Seans rozpoczyna się, jak tylko robi się ciemno. Każdy siada w swoim ulubionym miejscu i bierze ze sobą koc, bo nawet letnie wieczory bywają chłodniejsze. Organizując letnie kino, warto mieć na uwadze również sąsiadów i nie zakłócać ich spokoju. Sposobem Marideko jest przenośny głośnik, który stawia blisko domowej widowni.

Aranżacja tarasu Marideko

Taras z rattanowymi meblami i dodatkami w stylu boho

Taras Marideko to nie tylko kino plenerowe, ale też uniwersalna przestrzeń do wypoczynku dla całej rodziny. Drewniany taras, naturalne materiały i paleta delikatnych barw sprawiają, że wakacyjny klimat czuć tam od lata do jesieni.

Marzena w swoim ogrodzie stworzyła dwie strefy. Jedną do seansów filmowych, wykorzystując sofę zewnętrzną, fotel z rattanu i poduchy. Sercem drugiej strefy jest stół, również utrzymany w stylistyce boho z kompozycjami suszonych kwiatów i traw oraz plecionych podkładek pod talerze. Po zmroku przytulną atmosferę budują lamiony, świece i girlandy świetlne. A lawendy w wyplatanych koszach dodają śródziemnomorskiego klimatu.

Te elementy pomogą Ci zbudować klimat boho na tarasie lub balkonie:

  • Meble zewnętrzne z dekoracyjnymi poduszkami
  • Rattanowe fotele
  • Dywany z juty
  • Lawendy w plecionych koszach
  • Lampiony i girlandy świetlne
  • Makramy
  • Żagiel, który chroni przed słońcem

Mamy nadzieję, że aranżacja tarasu i kina pod chmurką według Marideko przypadła Ci do gustu i znajdziesz w niej inspiracje, które przeniesiesz do swojego ogrodu. A nawet jeśli masz do dyspozycji tylko balkon, wystarczą lawendy w wiklinowym koszu, kilka lampionów i fotel z dekoracyjną poduszką, żeby odtworzyć przytulny klimat i cieszyć się latem. Ciekawi Cię, jak wyglądają inne stylowe domy? Zobacz więcej naszych artykułów z cyklu Homestories.