Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Marta Potoczek na tarasie ozdobionym świątecznymi dekoracjami

Odwiedź z nami przytulny, świąteczny ogród, który uprzyjemni Ci czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Jego projektantką jest Marta Potoczek, twórczyni bloga, znanego kanału w serwisie Youtube oraz konta na Instagramie, na których udowadnia, że ogród może zachwycać o każdej porze roku!

Piękny ogród także zimą

Zimą ogród wygląda zupełnie inaczej niż przez resztę roku. Niektórym może wydawać się, że jest nawet nudny. Według Marty jest wręcz przeciwnie. Projektując jego aranżację, warto puścić wodze fantazji. Blogerka radzi, by
stworzyć w nim szkielet z roślin zimozielonych, które staną się wręcz magiczne, gdy oprószy je śnieg. Warto też posadzić drzewa o ciekawej korze a pośród nich postawić stałe dekoracje – fontanny i obeliski są zimą najbardziej widoczne!

Aby ogród zachwycał zimą, postaw na rośliny zimozielone, trawy i byliny. Bajkowy klimat na patio czy tarasie tworzą również sezonowe dekoracje. W mroźne, śnieżne dni robię sobie kubek gorącej herbaty lub czekolady i przechadzam się po ogrodzie, podziwiając wszystkie kolory i chłonąc jego nastrój

Marta Potoczek

Marta Potoczek i jej 3 ogrodowe must-have

  1. Karmniki

    Warto rozstawić w ogrodzie karmniki i obserwować całą rodziną, kto odwiedza nasz ogród. Według Marty jest to ciekawsze od najlepszych seriali, a dzięki naszym skrzydlatym przyjaciołom ogród zimą nabiera kolorów!
  2. Lampki

    Nic tak nie wprowadza magicznej atmosfery świąt jak odpowiednie oświetlenie. To w ogrodzie jest równie ważne, jak to w salonie przy wigilijnym stole. Migające za oknem światełka od razu poprawią nastrój. W ogrodzie Marty znajdziesz zarówno girlandy z drobnymi lampkami, laterenki oraz naturalne świeczki.
  3. Wieńce

    Zarówno te na drzwiach wejściowych, jak i w stroikach na stole ogrodowym. To one tworzą magiczny, zimowy klimat. Obecnie na rynku dostępne są wieńce wykonane z przeróżnych materiałów: gałązek świerku, głogu, wikliny, samych szyszek, eukaliptusa, czy nawet z trawy pampas. Każdy znajdzie coś w swoim stylu.

Świąteczny taras pomysłu Marty Potoczek

Marta Potoczek traktuje taras jak drugi salon – znajdziecie tu choinkę, lampki, latarenki, zimowe dekoracje i świąteczne wianki. Gdy jej rodzina ma ochotę posiedzieć na zewnątrz z gorącą herbatą, układa ona nam też poduchy i koce, podczas gdy ogrzewacze podnoszą trochę temperaturę.

Dekorując taras i ogród, wykorzystaj naturę – uzyskasz wspaniały efekt. Ja robię zimowe kompozycje z uciętych gałązek iglaków i np. ostrokrzewu, mchu i szyszek. Chcąc stworzyć stroik, układam je na tacy, a pomiędzy nimi stawiam świeczki i dekoracje.

Marta Potoczek

Aranżując przestrzeń przed domem i w ogrodzie, wybieraj produkty, które dobrze znoszą wilgoć.
Marta Potoczek kupuję lampki przeznaczone na zewnątrz – dzięki temu wie, że nic im się nie stanie. Natomiast poduszki i koce wynosi tylko wtedy, gdy chce ich użyć. Pozostałe dekoracje sprawdzają się świetnie, budząc przy okazji duże zainteresowanie srok. Na szczęście ostatecznie wybierają one buszowanie w karmniku.

Spełniaj swoje świąteczne marzenia! Jednak zanim urządzisz świąteczny ogród w stylu Marty Potoczek, zarejestruj się na Westwing! Dzięki temu nie przegapisz naszych najlepszych ofert oraz promocji, które ułatwią Ci stworzenie wymarzonego domu! A jeśli interesuje Cię, jak mieszkają inne inspirujące osoby, zobacz więcej artykułów z cyklu Homestories.