Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Portret Moniki Brodki w kuchni

„Moje miejsce w Warszawie” – tak o swoim mieszkaniu mówi Monika Brodka, artystka, którą wyróżnia kreatywność, nieszablonowość i wyrazisty charakter. Wszystkie te cechy widoczne są w przestrzeni, do której zostaliśmy zaproszeni wraz z naszymi projektami Westwing Collection.

Oaza szczęścia i spokoju Moniki Brodki

Mieszkanie jest dla artystki bardzo ważne. To miejsce relaksu i spotkań z przyjaciółmi, ale także przestrzeń, w której uwielbia się zaszyć i spędzać długie godziny. Aranżacja odpowiada potrzebom funkcjonalnym i estetycznym, a przede wszystkim łączy najważniejsze wspomnienia i tworzy oazę, w której Monika Brodka czuje się najlepiej.

Jakimi trzema słowami określiłabyś klimat swoich wnętrz?

„Eklektyczne, otwarte, komfortowe”.

Monika Brodka

Koncert stylów

Kluczem doboru produktów dla Moniki Brodki jest to, by odzwierciedlały nie modę, a jej indywidualne podejście do estetyki. Artystka nie sugeruje się tym, co jest must-havem sezonu, ale intuicyjnie wybiera przedmioty, które doskonale łączą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Twoje mieszkanie to skończone dzieło czy ciągły proces twórczy?

Mieszkanie zmienia się razem ze mną.

Monika Brodka

Przestrzeń typu wagon

Mieszkanie, w początkowym układzie składało się z wielu pomieszczeń. Monika zdecydowała się na stworzenie otwartej przestrzeni typu wagon – wąskiej, ale długiej. Największy pokój składa się z kuchni połączonej z jadalnią i salonem oraz sypialni z szerokimi drzwiami, które zawsze można otworzyć.

Monika Brodka od kuchni

Jedną z nieoczywistych pasji artystki jest gotowanie i smakowanie. Monika Brodka uwielbia eksperymentować i zaskakująco łączyć składniki, a swoimi daniami dzieli się na profilu @moniamonci. Nic więc dziwnego, że ważnym miejscem w całym mieszkaniu jest dla Moniki Brodki jadalnia. Kuchnia otwarta na salon zagwarantowała stały kontakt z gośćmi, dla których przygotowuje dania.

Co było pierwsze – Twoje kulinarne alter-ego czy aranżacja Twojej kuchni?

Najpierw była duża kuchnia by pasja mogła się rozwijać.

Monika Brodka

Czerwony stół pobudza apetyt, a jednocześnie zachęca do gotowania i serwowania.

Koncertowe połączenie

Gdyby Twoje wnętrza miały opowiedzieć własną historię, jakie przedmioty byłyby w niej głównymi bohaterami?

„Przyjaźń lamp z krzesłami”. W mieszkaniu artystki nie brakuje akcentów, które zwracają uwagę. Mimo oryginalności wszystkie te elementy łączy wspólny mianownik. Lampy to ulubione elementy dekoracyjne Moniki – każdy z wybranych modeli opiera się na zabawie geometrią, dzięki czemu razem tworzą spójną kolekcję.

Pamiątki z podróży i z… planów teledysków

Wnętrze mieszkania przepełniają pamiątki z podróży. Szczególne miejsce w sercu (i we wnętrzach!) artystki mają te przywiezione z Japonii. Wschodnie inspiracje widać także w aranżacji sypialni.

Wyjątkowa konsola, pieszczotliwie nazywana „Bluetooth”, wykonana z pianki montażowej w kolorze Baby Blue to mebel, który Monika zabrała do swojego domu z planu teledysku. To przedmiot, który przywołuje wspomnienia!

Które ze stwierdzeń na temat designu jest Ci bliższe: „form follows function” czy „form follows fiction”?

FORM FOLLOWS FICTION

Monika Brodka

Spodobało Ci się mieszkanie Moniki Brodki? Wejdź na Westwing i zobacz jak mieszkają inni celebryci oraz influenserzy – m. in. piękne mieszkanie Anny Kruk w Barcelonie, dwa różne mieszkania Marcina Tyszki lub rodzinny dom Delii Lachance.