Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Joanna Wszeborowska-Kludzińska

Zajrzyj z nami do pełnego elegancji i szyku mieszkania blogerki RoseberryHome, Joanny Wszeborowskiej-Kludzińskiej. Poznaj rady, jak zaaranżować stół i zainspiruj się jej pastelowym wnętrzem i wyjątkowym wyczuciem stylu.

Czym jest Roseberry Home?

RoseberryHome to blog założony przez Joannę Wszeborowską-Kludzińską, aby dzielić się pomysłami na tworzenie szykownego i harmonijnego wnętrza. Znajdziesz tam także porady na temat etykiety i stylu oraz tego jak elegancko zaaranżować stół na różne okazje. Blog powstał z pasji Joanny do fotografii i pisania oraz chęci dzielenia się pięknem i inspirowania innych.

Eleganckie mieszkanie Joanny Wszeborowskiej-Kludzińskiej

Joanna razem z mężem i córeczkami mieszka w apartamencie w otulinie Parku Oliwskiego w Gdańsku. Jego wnętrz mają nowoczesny, ale zarazem przytulny klimat. Joanna wyjątkowo dba, aby jej azyl był pełen harmonii i wdzięku.

To nasz własny styl. Z jednej strony blask złotych i lustrzanych dekoracji nawiązuje do stylu glamour. Z drugiej zaś w mieszkaniu pojawiają się elementy stylu nowojorskiego – drewniana, ciemna podłoga, duże okna, jasna zabudowa meblarska czy sztukaterie. Wyjątkowe w naszym mieszkaniu są przeszklone ozdobne drzwi w złotej ramie, lustrzana ściana w holu i błyszczące lampy symetrycznie zawieszone nad wyspą oraz stołem w jadalni. Nie mamy firan – drewniane żaluzje w połączeniu z eleganckimi zasłonami tworzą przytulny, elegancki i nowoczesny klimat.

Joanna Wszeborowska-Kludzińska

Porady dobrego stylu

Mieszkanie Joanny emanuje pozytywną energią i przynosi na myśl kwiatowy zapach, tak samo, jak nazwa jej bloga. Jest pełne uroku i ciepła, ale też z dużą dozą elegancki. Blogerka zdradziłam nam, jak osiągnęła taki efekt.

Cieszę się, że takie skojarzenia wywołuje nasze mieszkanie, bo dokładnie tego chcieliśmy – zależało nam na eleganckim, ale i ciepłym, przytulnym wnętrzu. Kluczem do elegancji w tym mieszkaniu jest jasna baza kolorystyczna, drewniane zabudowy wykonane w jednolitym stylu oraz blask biżuteryjnych wnętrzarskich dodatków – lamp, luster, uchwytów czy wolnostojących mebli, takich jak: pufy i stoliki. Przytulność w tym mieszkaniu to efekt mojej zabawy kolorami, tkaninami, fakturami, dekoracjami i kwiatami. Harmonijna baza zapewnia nam spokój, a kwiaty i pastelowe dodatki sprawiają, że wnętrze jest pełne ciepła i radości.

Joanna Wszeborowska-Kludzińska

RoseberryHome na swoim blogu zajmuję się także, tworzeniem aranżacji stołowych. Efektowne nakrycia stołu to znak rozpoznawczy Joanny na Instagramie. Stół – to zdaniem Joanny – najważniejsze miejsce w domu, dlatego też zapytaliśmy ekspertki jak stworzyć idealną aranżację na domowe przyjęcie.

Jestem zdania, że stół to wyjątkowe miejsce w naszym domu – zbliża do siebie ludzi, przy nim przeżywamy różne chwile i opowiadamy o tym, co wydarzyło się w naszym życiu…. Takie momenty wymagają wyjątkowej oprawy, która sprawia, że domownicy i goście będą czuli się w domu dobrze. Na co dzień wystarczy, że na stole znajdzie się niezobowiązujący, lecz nawiązujący do pory roku obrus, a także podkładki. Do tego bukiet świeżych kwiatów lub gałązek w wazonie, świeże owoce lub ciasto na etażerce, bomboniera ze słodkościami na maleńkiej tacy oraz świeczka, i już mamy stół, który zaprasza by przy nim się rozgościć na krótszą lub dłuższą chwilę…

Joanna Wszeborowska-Kludzińska

Nasze Q&A z Joanną Wszeborowską-Kludzińską, @roseberry.home

  1. Twój dom zachwyca. Skąd czerpiesz inspiracje?

    J: “Najczęściej z zestawień kolorów, które obserwuję w kwiatach – ten festiwal barw daje nieskończone możliwości przekładania ich na inspiracje wnętrzarskie.”

  2. Czy masz swoją złotą zasadę łączenia elegancji i przytulności we wnętrzu?

    J: “Kluczem do elegancji w moim mieszkaniu jest jasna baza kolorystyczna, drewniane meble w amerykańskim stylu oraz blask biżuteryjnych dodatków. – lamp, luster, uchwytów czy wolno stojących mebli, takich jak pufy czy stoliki. Przytulność do efekt zabawy kolorami i fakturami. Nie mamy też firan. Zamianst nich są drewniane żaluzje, które wraz z eleganckimi zasłonami tworzą domowy, szykowny i nowoczesny klimat.”

  3. 3 elementy aranżacji, które dają najlepszy efekt to…

    J: “Przeszklone, ozdobne drzwi w złotej ramie, lustrzana ściana w holu i błyszczące lampy symetrycznie zawieszone nad wyspą oraz stołem w jadalni.”

Chcesz zobaczyć oryginalne wnętrza innych blogerów i influencerów? Zarejestruj się na Westwing po więcej inspiracji na modne i nowoczesne wnętrze!