Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Różowe dekoracje na walentynki i tablica z napisem "hey love"

Walentynki, czyli święto zakochanych, obchodzone 14 lutego, to jedno z najbardziej popularnych wydarzeń obchodzonych niemalże na całym świecie. To dzień przepełniony barwami kojarzonymi z miłością i uczuciem – różem i czerwienią. Dzień, w którym nie boimy się mówić kocham, staramy się poświęcić czas w 100% ukochanej osobie i obdarować ją, najlepiej własnoręcznie wykonaną kartką walentynkową lub prezentem. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawostek odnośnie tego pięknego święta oraz pomysłów, jak stworzyć własne kartki walentynkowe

Prawdziwa historia walentynkowych kartek 

Walentynki w Polsce swoich zwolenników odnalazły w latach 90 XX wieku. To święto trafioło do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Tyrolu. Żył on w starożytnym Rzymie za panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego, który zakazał młodym mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie. Święty Walenty sprzeciwił się zakazowi i potajemnie udzielał ślubów zakochanym. W ramach kary, został wtrącony do więzienia, gdzie poznał i uzdrowił ze ślepoty córkę więziennego strażnika, a później udzielił jej ślubu. Za ten czyn, cesarz skazał go na śmierć. Święty Walenty zostawił na pożegnanie list dla córki strażnika, który podpisał “Od Twojego Walentego”. 

Własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe 

Zrób sam karteczkę walentynkową dla swojej miłości – gwarantujemy, że doceni ona Twoje zaangażowanie oraz czas poświęcony na jej zrobienie. Kartka walentynkowa wcale nie musi być nudna! Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które możesz wykorzystać do swojego prezentu.

 1. Z humorem

  Do kartki papieru przyklej pudełko zapałek z napisem „You are my perfect match!” 

 2. Poetycko

  Masz w swojej kuchni nieużywany, mały kluczyk? Doczep go do kartki i dopisz: You hold the (tutaj przyklej kluczyk) to my heart! 

 3. Romantycznie

  Przygotuj kilka prostych świeczek do tortu. Doklej je do kartki. W miejscu płomienia możesz narysować małe czerwone serduszka. Dodaj podpis: You light up my life! 

 4. Z oddaniem

  Do kartki papieru przyklej kartę z talii – króla. Tutaj podpis nie może być inny jak: King of my life! 

 5. Artystycznie

  Jeśli pochodzicie z różnych miast, na kartce narysuj dwa punktu symbolizujące Wasze miejscowości. Pośrodku jako punkt styczny doklej duże czekoladowe serduszko. 

Pomysły na prezent z okazji walentynek 

Już na początku lutego, rozpoczynamy intensywne poszukiwania prezentu dla ukochanej osoby z okazji dnia zakochanych. Dobór idealnego prezentu z okazji walentynek uzależniony jest od typu osoby z jaką się spotykamy. Dla mężczyny najlepiej wybrać praktyczny prezent lub taki, który wiąże się z jego hobby. Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji prezentów, jakie możesz wykonać dla swojego ukochanego.

 • Jeśli chcesz, by prezent był uwodzicielski, podaruj swojemu mężczyźnie własnoręcznie wykonany voucher lub kupon na masaż, który sama wykonasz. 
 • Rzeczą, którą zawsze będzie mieć przy sobie, jest portfel. Włóż do niego Wasze wspólne zdjęcie, by za każdym razem, gdy będzie z niego korzystał myślał, jak wspaniale razem wyglądacie. 
 • Co powiesz na wspólne wyjście na koncert ulubionego artysty albo sztukę teatralną? To świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu! 
 • Mężczyźni, którzy interesują się sportem z pewnością  docenią sprzęt sportowy lub bilety na mecz. 
 • Jeśli mieszkacie razem i w tłoku codziennych obowiązków, zapominacie o czasie dla siebie, dobrym pomysłem będzie wspólny, weekendowy wyjazd. 

Tak naprawdę pomysłów na walentynkowy prezent jest mnóstwo. Jeśli poszukujesz inspiracji, zajrzyj na WestwingNow. Z pewnością uda Ci się znaleźć coś do ukochanej osoby! Pamiętaj jednak, że to nie prezenty są najważniejsze, zainspiruj się naszymi pomysłami na kartki walentynkowe. Miłość okazuj codziennie a nie tylko raz do roku! Każdy dzień celebruj tak jakby właśnie był to 14 lutego!