Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
złota biżuteria w kształcie serca w koperce na stole

Walentynki, czyli święto zakochanych, obchodzone 14 lutego, to jedno z najbardziej popularnych wydarzeń obchodzonych niemalże na całym świecie. To dzień przepełniony barwami kojarzonymi z miłością i uczuciem – różem i czerwienią. Dzień, w którym nie boimy się mówić kocham, staramy się poświęcić czas w 100% ukochanej osobie i obdarować ją, najlepiej własnoręcznie wykonaną kartką walentynkową lub prezentem. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawostek odnośnie tego pięknego święta, pomysły, jak stworzyć własne kartki walentynkowe oraz 8 wzorów do pobrania! 

Kartki walentynkowe: prawdziwa historia 

Walentynki w Polsce swoich zwolenników odnalazły w latach 90 XX wieku. To święto trafioło do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Tyrolu. Żył on w starożytnym Rzymie za panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego, który zakazał młodym mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie. Święty Walenty sprzeciwił się zakazowi i potajemnie udzielał ślubów zakochanym. W ramach kary, został wtrącony do więzienia, gdzie poznał i uzdrowił ze ślepoty córkę więziennego strażnika, a później udzielił jej ślubu. Za ten czyn, cesarz skazał go na śmierć. Święty Walenty zostawił na pożegnanie list dla córki strażnika, który podpisał “Od Twojego Walentego”. 

Własnoręcznie wykonana kartka walentynkowa DIY 

Zrób sam karteczkę walentynkową dla swojej miłości – gwarantujemy, że doceni ona Twoje zaangażowanie oraz czas poświęcony na jej zrobienie. Kartka walentynkowa wcale nie musi być nudna! Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które możesz wykorzystać do swojego prezentu.

Do wykonania kartki walentynkowej będzie potrzebować:

 • kartka techniczna w rozmiarze A4,
 • czerwony cienkopis,
 • klej na gorąco,
 • dekoracje kartki : pudełko zapałek, mały kluczyk, świeczki, karta króla, mapa Polski.

Sprawdź nasz wideo – tutorial, jak wykonać kreatywne kartki walentynkowe.

 1. Z humorem

  Do kartki papieru przyklej pudełko zapałek z napisem „You are my perfect match!” 
 2. Poetycko

  Masz w swojej kuchni nieużywany, mały kluczyk? Doczep go do kartki i dopisz: You hold the (tutaj przyklej kluczyk) to my heart! 
 3. Romantycznie

  Przygotuj kilka prostych świeczek do tortu. Doklej je do kartki. W miejscu płomienia możesz narysować małe czerwone serduszka. Dodaj podpis: You light up my life! 
 4. Z oddaniem

  Do kartki papieru przyklej kartę z talii – króla. Tutaj podpis nie może być inny jak: King of my life! 
 5. Artystycznie

  Jeśli pochodzicie z różnych miast, na kartce narysuj dwa punktu symbolizujące Wasze miejscowości. Pośrodku jako punkt styczny doklej duże czekoladowe serduszko. 

Nie wiesz, jak spędzić Walentynki? Korci Cię romantyczna kolacja w domu lub przelot balonem? Szukasz pomysłów, co możesz zrobić ze swoją drugą połówką? Zobacz nasz artykuł z pomysłami na Walentynki!

Kreatywne Walentynki – 3 pomysły na kartki walentynkowe z Instagrama

Odkryj nasze 3 projekty na piękne kartki Walentynkowe, które wykonasz własnoręcznie.

Kartki walentynkowe do pobrania – 8 wzorów

Przygotowaliśmy dla Ciebie również walentynkowe kartki, które są gotowe do wydruku. Wystarczy, że najedziesz na obraz kursorem i pobierzesz ja za pomocą kliknięcia w prawy przycisk myszy!

Najpiękniejsze życzenia walentynkowe: co napisać?

Kartka walentynkowa z wierszykiem po angielsku na drewnianym stole

Wykonałeś już kartkę walentynkową DIY, ale nie wiesz co napisać? Możesz postarać się samodzielnie ułożyć pierwszy walentynkowy, napisać krótki list miłosny lub wykorzystać cytat o miłości. Sprawdź nasze propozycje na życzenia walentynkowe, które możesz umieścić na Twojej kartce walentynkowej!

Wierszyki na Walentynki

Słońce nauczyło mnie marzyć,
gwiazdy miłością darzyć,
deszcz nauczył mnie szlochać,
a Ty nauczyłaś mnie kochać.

Serduszko moje Tobie oddałam,
to Ciebie kocham i będę kochała.
Jesteś słoneczkiem na moim niebie,
nie chcę żyć bez Ciebie.

Jeśli zgadniesz kto to taki
to dostaniesz dwa buziaki.
Jeśli zgadniesz, że to ja
to dostaniesz jeszcze dwa.
Twoja Walentynka!

Kocham i będę kochać bez końca,
wśród dnia i wschodzącego słońca,
wśród nocy, dnia i księżyca.
Po prostu do końca życia.

Lista najpiękniejszych cytatów o miłości

 • ,,Gdzie jest miłość, tam jest życie.” Mahatma Ghandi
 • ,,Miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy.” Dante Alighieri
 • ,,Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.” Antoine de Saint-Exupéry
 • ,,Jestem o wiele bardziej sobą, kiedy jestem z Tobą.” Autor nieznany.
 • ,,Kochać kogoś i być kochanym to najcenniejsza rzecz na świecie.” Nicholas Sparks 
 • Na świecie istnieje jedyna rzecz warta życia: bezgranicznie kochać istotę, która kocha nas bezgranicznie.” Francois Mauriac

Przygotowaliśmy dla Ciebie też piękne graficzne pozdrowienia, które możesz przesłać najbliższym na telefon w te Walentynki!

Pomysły na prezent z okazji walentynek 

Prezenty zapakowane w ekologiczny papier razem z kwiatami bzu

Już na początku lutego, rozpoczynamy intensywne poszukiwania prezentu dla ukochanej osoby z okazji dnia zakochanych. Dobór idealnego prezentu z okazji walentynek uzależniony jest od typu osoby z jaką się spotykamy. Dla mężczyzny najlepiej wybrać praktyczny prezent lub taki, który wiąże się z jego hobby. Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji na prezenty na Walentynki dla Twojej miłości:

 • Jeśli chcesz, by prezent był uwodzicielski, podaruj swojemu mężczyźnie własnoręcznie wykonany voucher lub kupon na masaż, który sama wykonasz
 • Rzeczą, którą zawsze będzie mieć przy sobie, jest portfel. Włóż do niego Wasze wspólne zdjęcie, by za każdym razem, gdy będzie z niego korzystał myślał, jak wspaniale razem wyglądacie. 
 • Co powiesz na wspólne wyjście na koncert ulubionego artysty albo sztukę teatralną? To świetny pomysł na randkę
 • Mężczyźni, którzy interesują się sportem z pewnością docenią sprzęt sportowy lub bilety na mecz
 • Jeśli mieszkacie razem i w tłoku codziennych obowiązków, zapominacie o czasie dla siebie, dobrym pomysłem będzie wspólny, weekendowy wyjazd. 

Tak naprawdę pomysłów na walentynkowy prezent jest mnóstwo. Z pewnością uda Ci się znaleźć coś do ukochanej osoby! Pamiętaj jednak, że to nie prezenty są najważniejsze. Miłość okazuj codziennie a nie tylko raz do roku! Każdy dzień celebruj tak jakby właśnie był to 14 lutego! 

Zainspiruj się naszymi pomysłami na kartki walentynkowe. A jeśli szukasz inspiracji, zajrzyj na Westwing. Znajdziesz tam tematyczne kampanie oraz artykuły, które uczynią Twój dom piękniejszy!