Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Okładka kwartalnika Kukbuk

Dziś zabieramy Was w podróż nie tylko po historii kulturalno-kulinarnego magazynu KUKBUK, lecz także na włoską ucztę we wnętrzach ze smakiem. W tym fascynującym świecie rytm życia wyznacza natura! Poznajcie tę niezwykłą na polskim rynku wydawniczym pozycję i zainspirujcie się przepisami na wnętrze.

KUKBUK – jedyny w swoim rodzaju magazyn-książka

KUKBUK to pierwsza w Polsce publikacja o kulturze kulinarnej, w której słowo i obraz dopełniają się nawzajem i mają równorzędne znaczenie. Wyjątkowe doznania estetyczne wraz z wartościowymi treściami merytorycznymi pokazują, jak szerokim i interdyscyplinarnym zjawiskiem jest kultura kulinarna.

KUKBUK pokazuje jej wielowątkowość, opisuje konteksty kulinarne przez pryzmat nauk humanistycznych, w tym historii, socjologii, antropologii, literatury, sztuki czy dizajnu.

Drewniany stół z naturalnymi dekoracjami i naleśnikami na talerzach

W kwartalniku czytelnicy i czytelniczki znajdą także sprawdzone przepisy: te prostsze do przygotowania na co dzień oraz te bardziej czasochłonne na wykwintne okazje. Ta część magazynu-książki zwraca uwagę na pragmatyczną stronę życia. Dzięki jakościowej fotografii kulinarnej prezentowanej na łamach KUKBUK-a pokazujemy, że gotowanie i wspólny czas przy jednym stole wzmacniają więzi rodzinne i społeczne, a działania w kuchni dają mnóstwo radości.

Dokładnie przemyślany layout, staranne opracowanie graficzne i wyjątkowe fotografie – duże, śmiałe, nieoczywiste – są elementami wyróżniającymi KUKBUK-a na tle innych tytułów. Przez dziewięć lat wydawnictwo wypracowało swój własny styl, który jest jego wizytówką.

Wydawnictwo – kto za tym stoi?

Magazyn w druku wraz z wydaniami specjalnymi ukazuje się od 2012 roku. Jego koncepcja została stworzona przez: Biankę Pawlewską (dyrektorka zarządzająca), Darię Pawlewską (redaktorka naczelna i wydawczyni kwartalnika KUKBUK) i Oliwię Gede-Niewiadomską (dyrektorka kreatywna i wydawczyni KUKBUK.pl). Ta struktura organizacji sprawdza się już od dziewięciu lat i gwarantuje nieustanny rozwój wydawnictwa.

KUKBUK z rozmachem rozbudowuje swoje cyfrowe produkty. Dwa lata temu powstał odrębny w stosunku do drukowanego magazynu portal KUKBUK.pl, który popularyzuje ideę sezonowości – to cykle przyrody bowiem wpływają na każdy aspekt naszej rzeczywistości i warunkują wybory konsumenckie.

Znajdziecie tu rozmowy z osobami, które nas inspirują, tworzone przez ekspertów materiały na temat kulinariów, ekologii, zdrowia, wystroju wnętrz i stylu życia, a także artykuły z zakresu szeroko pojętnej kultury, praktyczne przewodniki podróżnicze oraz mnóstwo przepisów na każdą porę roku.

Oliwia Gede-Niewiadomska, Dyrektor kreatywna kwartalnika KUKBUK i wydawczyni platformy cyfrowej KUKBUK.pl

Farma Bii

Elegancka kuchnia z szarymi meblami

Farma Bii to partner wydawnictwa KUKBUK do zadań specjalnych: szkoła gotowania i butikowy pensjonat w jednym. Odbywały się tu m.in. obrady jury ubiegłorocznej edycji konkursu KUKBUK Poleca i sesja fotograficzna, którą właśnie oglądacie. To tutaj prowadzone są warsztaty z najlepszymi szefami kuchni w Polsce, a oferta szkoleniowa Farmy Bii rozrasta się cały czas.

KUKBUK – skąd pomysł?

Pomysł na pismo rodził się podświadomie latami. Najpierw na kulinarnych spotkaniach w domu rodzinnym, a potem na samodzielnie organizowanych przyjęciach i kolacjach z jedzeniem w roli głównej. Twórczynie KUKBUK-a pochodzą z rodzin, w których wspólne gotowanie i biesiadowanie było bardzo ważne. Dużą wagę przywiązywało się też do formy podania posiłków, a także wyglądu całego stołu. Dlatego twórczynie wydawnictwa cenią sobie wysokie poczucie estetyki i starają się te wartości przeszczepić na łamy analogowe i cyfrowe KUKBUK-a.

Czerpiemy z tradycji kulinarnych wyniesionych z domu, ale też tworzymy własne i zaszczepiamy pasję do gotowania i dobrego jedzenia w innych.

Bianka Pawlewska, Dyrektor zarządzająca w wydawnictwie KUKBUK

Zaczytywałyśmy się w zagranicznych pismach i książkach pokazujących kulinaria od innej, szerszej perspektywy. Karmiłyśmy się fotografią i tekstami z pogranicza różnych dziedzin i odczuwałyśmy głód albumowej, mądrej publikacji w rodzimym języku. Dlatego stworzyłyśmy taki tytuł same: dla siebie i innych.

Daria Pawlewska, Redaktorka naczelna i wydawczyni kwartalnika KUKBUK

3 trendy inspirowane “la dolce vita” zdefiniowane przez KUKBUK dla Westwing

Niezwykłe kobiety, które oprócz magazynu KUKBUK łączy miłość do Włoch, wielka wrażliwość estetyczna i niepohamowany apetet na życie, zdradziły nam swoje sposoby na wnętrze oraz ulubione style nakrycia do stołu. Inspirowane oczywiście… la dolce vita!

Wenecki kontrast

Wnętrze jadalni z dużym żyrandolem , szarymi kredensami i eleganckimi wazonami

Oparty na kontrastach styl graficzny buduje nastrój zdecydowaną linią i wyrazistym zestawieniam kolorów. Świetnie współgra z nim drewno, szkło czy metal, jednak prym wiodą tutaj dodatki. To one mogą odmienić aranżację szybko i efektownie – to lubię!

Daria Pawlewska, Redaktorka naczelna i wydawczyni kwartalnika KUKBUK

Toskańska subtelność

Wnętrze eleganckiej minimalistycznej kuchni, zbliżenie na talerze, szklanki i miseczki

Mój inspirowany naturą styl cechuje prostota. Tworzą go tkaniny pozyskane z przyrody, jak bawełna czy len w kolorach ziemi, które ożywiam pastelami. Uwielbiam wyplatane kosze na kwiaty, kamionkowe naczynia i żywe rośliny. W życiu codziennym stawiam na minimalizm, jednak mam jedną żelazną zasadę – tekstyliów nigdy za wiele!

Oliwia Gede-Niewiadomska, Dyrektor kreatywna kwartalnika KUKBUK i wydawczyni platformy cyfrowej KUKBUK.pl

Mediolańska elegancja

Śniadanie na tacy przy łóżku w eleganckiej sypialni

Lubię ponadczasowe wnętrza w eleganckim stylu, które urozmaicam nieoczywistymi akcentami. Staram się osiągnąć nieoczywisty efekt, zestawiając zwierzęce motywy, aksamit, złoto i kryształowe szkło z nieidealnym dywanem Vintage. Mój sekret? Odpowiednie proporcje i zmyślnie dobrane dodatki.

Bianka Pawlewska, Dyrektor zarządzająca w wydawnictwie KUKBUK

Stylizacja i zdjęcia: KUK studio – kreatywne studio magazynu KUKBUK

Warto wzbogacać życie o piękno w każdym znaczeniu – także kulinarnym. Jeśli szukasz inspiracji do swojego domu, zajrzyj na Westwing – czekają tam na Ciebie kampanie i promocje na produkty do wystroju wnętrz.