Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Skórzana kanapa w kolorze brązowym z poduszkami dekoracyjnymi i kocem.

Skóra ekologiczna uważana jest za niedrogą, przyjazną zwierzętom alternatywę dla prawdziwej skóry i coraz częściej stosuje się ją w świecie wnętrz. Nazywana również dermą, jest materiałem znakomicie imitującym skórę naturalną, będąc jednak produktem całkowicie syntetycznym, przez co łatwiejszym w utrzymaniu i konserwacji. Dzięki naszym poradom dowiecie się, jak czyścić skórę syntetyczną bez ryzyka jej uszkodzenia! Jako że jest materiałem wyprodukowanym z tworzyw sztucznych, to nie każdy środek czystości nadawać się będzie do jej czyszczenia – te źle dobrane sprawić mogą, że wyblaknie bądź zacznie pękać. Zadbaj o swoją kanapę i fotele, wykorzystując nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji eko skóry!

Impregnowana ekoskóra, czyli ochrona od pierwszego dnia

Różnice pomiędzy skórą naturalną a syntetyczną na pierwszy rzut oka są niezwykle trudne do uchwycenia, ponieważ obie wyglądają elegancko i nowocześnie. Podczas konserwacji musimy jednak mieć na uwadze to, że materiały te wymagają innego podejścia. Jeśli chcesz wyczyścić swoją kanapę ze sztucznej skóry, oprócz domowych środków zaradczych mogą przydać się specjalne produkty pielęgnacyjne.

Użycie środka impregnującego w sprayu jest niezbędne, aby już od pierwszego dnia chronić eko skórę przed plamami czy wtrącającym swoje trzy grosze brudem. Do skóry syntetycznej dostępne są również specjalne smary lub balsamy, musimy jednak zwrócić uwagę, by były one bezolejowe – eko skóra, w przeciwieństwie do tej naturalnej, nie posiada porów, w które mogłyby wnikać tłuste produkty pielęgnacyjne. To zaś pozostawić może na niej nieestetyczne plamy, których będzie ciężko się pozbyć.

Taka impregnacja pozwoli zabezpieczyć nasz mebel przed wchłanianiem wilgoci, osadzaniem się brudu, a nawet szybkim zużywaniem. Przekonaj się, jak tanim kosztem możesz odświeżyć swoje wnętrze!

Domowe środki podstawą pielęgnacji eko skóry!

Kanapy z eko skóry nie dość, że są bardzo wygodne, to prezentują się niezwykle atrakcyjnie! Wystarczy poświęcić im odrobinę uwagi, by były w naszych wnętrzach przez długie lata! Jak się do tego zabrać? Zebraliśmy kilka najbardziej pomocnych wskazówek i domowych porad dotyczących czyszczenia skóry syntetycznej:

  • Wykorzystajmy łagodny detergent: niewielka kropla łagodnego środka czyszczącego dobrze pielęgnuje i usuwa brud z materiału, ale uwaga! Bądźmy delikatni! Eko skóra nie lubi szorowania!
  • Dobrze sprawdzą się chusteczki dla niemowląt: takimi chusteczkami do pielęgnacji naszych pociech bez problemu doczyścić możemy również zabrudzenia na naszych meblach!
  • Szczotka ratunkiem dla uporczywych plam: w przypadku napotkania szczególnie opornego zabrudzenia, pomocna będzie odpowiednia szczotka – może być taka do nabłyszczania butów. Zwilż materiał, a następnie wytrzyj delikatnie szczotką zgodnie z kierunkiem włókien. Materiał aż lśni!

Wskazówka: Staraj się chronić meble z eko skóry przed bezpośrednim światłem słonecznym. Dzięki temu unikniesz niechcianego blaknięcia materiału!

Pielęgnacja eko skóry specjalnymi środkami czyszczącymi

Dokładne czyszczenie naszej eko skóry powinno być przeprowadzane średnio co pół roku. Najpierw powinniśmy pozbyć się drobnego brudu, który może zostać usunięty odkurzaczem czy zwykłą szmatką. Następnie, by poradzić sobie z trudniejszymi zabrudzeniami, konieczne mogą okazać się specjalne produkty do pielęgnacji skóry syntetycznej. Do ich rozprowadzania idealnie nadaje się miękka gąbka lub inna delikatna tkanina, która nie uszkodzi powierzchni naszych mebli. Szczególną uwagę należy zwrócić na okolicę szwów – nie dociskajmy ich zbyt mocno! Zastosuj cienką warstwę produktu specjalistycznego i patrz, jak Twoja kanapa lśni nowym blaskiem!

Jeśli rozmiar Twojego przedmiotu z eko skóry na to pozwala, możesz bez problemu wyczyścić ją w pralce. Pamiętaj jednak, żeby delikatnie obchodzić się z tym materiałem – najlepszy będzie taki tryb prania, który pasuje do wełny. Po umyciu wystarczy wygładzić naszą syntetyczną skórę i pozwolić jej spokojnie wyschnąć.

Eko skóra w śnieżnej bieli

Pielęgnacja sztucznej skóry, szczególnie tej białej, wymaga nieco cierpliwości. Kolor ten jest najbardziej podatny na zabrudzenia i do jego wyczyszczenia konieczne mogą okazać się specjalistyczne środki. Pamiętaj – nie pozostawiaj nigdy plam na swojej śnieżnobiałej kanapie, tylko natychmiast je wyczyść, by nie pozwolić zabrudzeniom wniknąć w głąb materiału. Pomocny może okazać się zmywacz do paznokci i wacik. Po wyczyszczeniu spryskaj mebel sprayem impregnującym, by kurz i brud nie powracały przez długi czas!

Nasze najpiękniejsze produkty z eko skóry

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią Ci dbanie o swoje meble. Staranna pielęgnacja eko skóry pozwoli Ci cieszyć się nimi przez długi czas. Koniecznie przejrzyj naszą ofertę pięknych (eko)skórzanych sof, krzeseł i foteli! Skoro wiesz już wszystko o ich pielęgnacji, pozostaje jedynie czerpać radość z ich urody!