Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Białe tulipacy stojące w ceramicznych wazonach ze wzorami na parapecie

Ledwo minęły Walentynki, a na horyzoncie majaczy się nam kolejne święto! Niepostrzeżenie nadciąga data, o której Panowie z pewnością nie mogą zapomnieć – Dzień Kobiet! 8 marca na stałe wpisał się w kalendarz wiosennych świąt, kusząc promieniami ciepłego słońca, kwiaciarniami pełnymi kwiatów i początkiem nowego sezonu! Jak jednak wybrać idealny prezent na Dzień Kobiet? Niezależnie, czy szukasz upominku dla mamy, dziewczyny, żony czy przyjaciółki, postaramy się pomóc w tym niełatwym zadaniu!

Pomysł na prezent na Dzień Kobiet

No właśnie, jak zdecydować się na odpowiedni upominek? Nie każdy prezent na Dzień Kobiet musi być materialny – może wśród kwiatków, biżuterii czy kosmetyków bardziej skusi Cię i Twoją wybrankę romantyczna kolacja czy wyjście do kina? Pomysłów jest co nie miara, a każdy z nich lepszy – pamiętaj, by dopasować go dla tej wyjątkowej kobiety, której chcesz sprawić niespodziankę.

Pomysł na prezent na Dzień Kobiet: żona / dziewczyna

Spakowany prezent na marmurowej powierzchni obok torebki i dekoracji.

Na pewno chcesz, by prezent dla Twojej partnerki był niezapomniany! Oczywiście ucieszą ją kwiaty – świeże goździki, bukiet róż czy tulipanów to klasyka i są nieodłącznym elementem każdego święta kobiet, podobnie jak ręcznie wytwarzana, gustowna biżuteria – może jednak poniesie Cię fantazja i zechcesz postawić na coś więcej? Wyjście do Waszej ulubionej restauracji to na pewno świetny pomysł na spędzenie tego niepowtarzalnego czasu, ale wieczór w kinie również sprawdzi się znakomicie. Należycie do tych bardziej aktywnych? Może skusi Was salon VR albo laserowy paintball? To z pewnością niecodzienny Dzień Kobiet!

Pomysł na prezent na Dzień Kobiet: mama

Wszyscy kochamy nasze mamy, a Dzień Kobiet to idealny moment, by im o tym powiedzieć! Jesteśmy pewni, że sama nasza obecność i spędzony z nimi czas to najlepszy prezent, ale niewątpliwie ucieszą się również z upominku! Dla mamy idealnym rozwiązaniem będzie piękna dekoracja, która świetnie sprawdzi się w salonie – nietypowa roślina w ozdobnej donicy cieszy oko i będzie rosła przez długi czas, co dzień przypominając o Twojej miłości. Chciałbyś sprezentować jej coś bardziej użytecznego? Piękny portfel czy torebka wywołają uśmiech na twarzy każdej z mam!

Pomysł na prezent na Dzień Kobiet: siostra

Wybranie idealnego prezentu dla siostry nie jest – i nigdy nie było – łatwym zadaniem! Rodzeństwo potrafi być wybredne, ale nie możesz się zrażać – być może dobrze sprawdzą się kosmetyki? Pamiętaj jednak, by upewnić się co do preferencji kosmetycznych siostry tak, by prezent pasował do jej codziennego stylu. Ładne perfumy czy szminka na pewno się jej przydadzą! Wolisz coś bardziej przyziemnego? Duży kieliszek wina z ciekawym wzorem czy napisem stanowić będzie idealne dopełnienie jej kuchni, mieszcząc wszelkie troski i radości!

Komplet trzech ręczników do rąk ułożonych w tekturowym pudełku prezentowym

Pomysł na prezent na Dzień Kobiet: przyjaciółka

Chciałbyś sprawić prezent na Dzień Kobiet drogiej przyjaciółce i rozjaśnić jej dzień? Podobno rozumiecie się bez słów, ale gdy przychodzi co do czego, to nie zawsze od razu wpada nam do głowy pomysł na idealny upominek. Pomóż jej się zrelaksować – może idealnie sprawdzi się zabieg SPA czy manicure? Na pewno ucieszy ją również dekoracja do domu – może ozdobny stojak na wino, którego z pewnością razem użyjecie któregoś wieczora? Może rozsiewająca rozkoszny zapach świeczka? Może piękny obraz w gustownej ramie wpisujący się w estetykę wnętrza jej domu? Na pewno znajdziesz idealny podarunek – taki tylko dla niej!

Pomysł na prezent na Dzień Kobiet: koleżanka z pracy

Chociaż spędzacie razem tak wiele czasu, nie zawsze łatwo od razu zdecydować się na odpowiedni prezent dla koleżanki z pracy. Ładny kwiatek sprawdzi się znakomicie, jednak może warto postawić na coś bardziej użytecznego? Najlepiej, by mogła od razu użyć swojego nowego prezentu – być może idealnie sprawdzi się duży kubek na poranną kawę w biurze? Co dzień przypominać będzie o tym, że pamiętałeś o jej wyjątkowym święcie. Może ozdobny notes? Dekoracyjna świeczka? Te prezenty na pewno ją ucieszą!

Dzień Kobiet – skąd to się wzięło?

Kobieta stojącą w ręką w górze

Pierwsze obchody święta kobiet odbyły się w 1909 roku, dokładnie na rocznicę strajku nowojorskich kobiet z 8 marca 1908 roku walczących o równouprawnienie. Świętowanie kobiecości nie jest jednak pomysłem dopiero z XX wieku, o nie! Pierwowzorem dla Dnia Kobiet mogą być hucznie obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia, czyli święta płodności i macierzyństwa, obchodzone w pierwszym tygodniu marca. Wszystko się zgadza!

Dzisiaj Dzień Kobiet obchodzony jest w niemalże wszystkich zakątkach świata – od Chile po Chiny – również w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego! I chociaż każdy dzień jest dobry, by podziękować wszystkim Paniom za ich obecność, tak 8 marca dziękować powinniśmy szczególnie! Za to, że są. Po prostu!

Wiesz już, jak wybrać idealny prezent na Dzień Kobiet, więc nie ma żadnej wymówki – na pewno uda Ci się znaleźć coś wspaniałego! Koniecznie zarejestruj się na Westwing, by nie przegapić naszych kolejnych porad, najlepszych promocji i ofert dla pięknego domu. Daj się zainspirować!