AŻ DO -50%: WYPRZEDAŻ W WESTWING SHOP

Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Przytulająca się para na na tle górskich szczytów

Dzień Chłopaka to święto wszystkich Panów – zarówno tych większych, jak i tych mniejszych. 30 września jest datą, której nie można przegapić i zarazem niepowtarzalną okazją, żeby złożyć wyjątkowe życzenia na Dzień Chłopaka. Brakuje Ci pomysłu i szukasz inspiracji? Bez obaw: przynosimy nasze sprawdzone sposoby na stworzenie własnych życzeń i przykłady naszych ulubionych, z których sami korzystamy. Zaczynajmy!

Kiedy jest Dzień Chłopaka 2021?

Jak co roku, Dzień Chłopaka obchodzi się 30 września. To idealny termin, w którym czuć jeszcze powiew gorącego lata, delikatnie przeganiany przez zbliżający się chłód jesieni. Dzień Chłopaka jest odpowiednikiem obchodzonego 8 marca Dnia Kobiet, który z kolei jest zwiastunem nadchodzącej wiosny. We wrześniu jednak role się odwracają – tym razem to Panie obdarowują Panów mniejszymi lub większymi upominkami i serdecznymi życzeniami. Wiele z nich zastanawia się wtedy: co kupić na Dzień Chłopaka?

Najpiękniejsze życzenia na Dzień Chłopaka

Najlepsze życzenia to te, które pochodzą z głębi serca. Powinny być też osobiste – na nic zda się oklepany frazes brzmiący: „zdrowia, szczęścia i jeszcze raz pieniędzy”. Szczere i dopasowane do świętującej osoby życzenia na Dzień Chłopaka będą źródłem wielu wzruszeń i miłych chwil.

Jak więc uzupełnić kupiony prezent na dzień mężczyzny o piękne życzenia? Przede wszystkim wykorzystaj szczegóły z życia innej osoby, by wpleść je w ich treść. Może szuka właśnie wymarzonego auta lub mieszkania? Pracuje nad jednym ze swoich talentów lub wiele wysiłku wkłada w rozkręcenie własnego biznesu? Zawarcie tych informacji w życzeniach z pewnością sprawi, że będą niezapomniane. Warto również, by życzenia były zwięzłe i konkretne – zawiązane w jakiś sposób z prezentem dla mężczyzny – dzięki temu nie wkradnie się do nich nuda. Wszyscy lubią słuchać miłych słów, ale ma to swoje granice!

Niezwykle ważne jest również odpowiednie zakończenie. Podziękuj wybranej osobie za to, że jest obecna w Twoim życiu, podziękuj za okazaną pomoc lub po prostu za to, że się poznaliście. Takie czułe słowa z pewnością zostaną z otrzymującą życzenia osobą na długi czas, niosąc ją jak na skrzydłach. Warto mówić o uczuciach!

Jeśli planujesz napisać życzenia na Dzień Chłopaka, pamiętaj o odpowiedniej pisowni i ortografii. Pokażesz w ten sposób, że zależy Ci na osobie, której je składasz. Dobrym sposobem jest napisanie ich w pierwszej kolejności na brudno, by uważnie sprawdzić wszystkie przecinki i trudniejsze słowa. Zadbaj również o staranne pismo, a na pewno będą się pięknie prezentować.

Pomysły na życzenia na Dzień Chłopaka dla sympatii

Życzenia na Dzień Chłopaka dla mężczyzny, którego darzymy uczuciem, to nie lada gratka. Podobnie jak życzenia na walentynki, potrafią spędzić one sen z powiek! Bez obaw – szczere życzenia z pewnością zdadzą egzamin i staną się idealną okazją do zaproszenia na wyjątkową randkę we dwoje.

Czego życzyć? Przede wszystkim podziękuj wybrankowi za to, że jest obecny w Twoim życiu. Z pewnością bardzo go to wzruszy! Możesz życzyć również wspólnie spędzonych chwil, wymarzonych wyjazdów czy realizacji pragnień, o których tylko Ty wiesz. Z pewnością będzie mu niezwykle miło, że o nich pamiętasz!

Pomysły na życzenia na Dzień Chłopaka dla męża

Każdy mąż, niezależnie od stażu, z pewnością ucieszy się z życzeń na Dzień Chłopaka. W ten sposób podkreślisz swoje gorące uczucia! Wspomnij w nich Wasze najszczęśliwsze chwile czy marzenia. Brakuje Ci pomysłu? Zainspiruj się jednym z naszych ulubionych przykładów, które zawsze rozkładają mężów na łopatki.

Z okazji Twojego święta życzę Ci, byś nigdy nie wątpił w to, że jesteś niezwykłą osobą, z którą wszystko staje się łatwiejsze.”


Każdego dnia staraj się iść śmiało przez życie i mieć w sobie wystarczająco dużo siły i odwagi, by walczyć o to, co jest dla Ciebie najważniejsze.”


„W tym wyjątkowym dniu życzę Ci, abyś w żadnej sytuacji nie zapominał o potężnej sile swoich marzeń i nie tracił wiary w samego siebie.”


„Samych radosnych dni, pełnych niezapomnianych chwil, tak, byś nawet w gorszym momencie nigdy nie tracił nadziei.”


Pomysły na życzenia dla kolegi z pracy

Chcesz sprawić radość kolegom z pracy? Z pewnością ucieszą się, że pamiętasz o nich w dniu ich Święta! Nawet krótkie życzenia sprawią, że ich dzień od razu stanie się lepszy, a uśmiech nie zniknie z ich twarzy. Oto nasze ulubione przykłady!

  1. Niech każda chwila piękną Ci będzie, a ślepy los był dla Ciebie łaskawy, tak byś zawsze mógł brać z życia to, co najlepsze.”
  2. Z okazji Dnia Chłopaka życzę Ci spełnienia wszystkich pragnień, nieprzemijającego szczęścia i życia pełnego prostych dróg.”
  3. „W tym wyjątkowym dniu życzę Ci wszystkiego, co najlepsze, aby nigdy nie brakowało Ci szczęścia, zdrowia i bliskości drugiej osoby.”

Pomysły na życzenia dla szefa

Chcesz złożyć życzenia swojemu szefowi, by podziękować mu za wspólną pracę i pomoc? Z racji szacunku do sprawowanej przez niego funkcji, życzenia tego rodzaju powinny być nieco bardziej stonowane i ostrożne. To nie miejsce na zabawne wierszyki czy rymowanki. Zainspiruj się jednym z naszych ulubionych!

  1. Z okazji Dnia Chłopaka życzę Ci śmiałości w dążeniu do własnych celów, odwagi w kroczeniu swoją drogą i wytrwałości w każdym działaniu.”
  2. „W każdej chwili staraj się żyć pełnią życia, przenigdy nie wątp w piękno tego świata i zawsze pamiętaj o swoich marzeniach.”
  3. „Niech każdy kolejny dzień będzie obfitował w niezapomniane wspomnienia, a wszystko, co złe, mijało, zanim się spostrzeżesz.”

Krótkie życzenia do sms-ów

Esemesowe życzenia na Dzień Chłopaka to prosty sposób na sprawienie przyjemności osobie, z którą nie mamy na co dzień kontaktu. Dzięki temu pokażesz jej, że o niej myślisz! Rządzą się one swoimi prawami – chociaż możesz oczywiście wykorzystać jeden z prezentowanych wyżej przykładów, najczęściej mają one jednak formę krótkich rymowanek. Jakie są najpopularniejsze?

„W dzień dzisiejszy chłopaku miły,

niech Ci płyną życia chwile,

z duszy, z serca, z całej siły.

Więcej czuję – życzę tyle.”


„Dziś Święto obchodzi Najdroższy Chłopak,

niech los mu z kwiatków życie uplata,

niech nie da poznać żadnych trosk,

i pod nogi rzuci pieniędzy stos.”

„Dzień Chłopaka dziś się święci,


Więc życzę Ci tego, co Cię kręci:

Full zabawy, dobrych chęci,

Niech Cię licho złe nie nęci,

„Złe” przygody Cię ominą,

Oraz troski w dal odpłyną!”

Najpiękniejsze cytaty o chłopakach

Potrzebujesz inspiracji, by wymyślić idealne życzenia na Dzień Chłopaka? A może chcesz zawrzeć piękne cytaty o chłopakach w swoich życzeniach lub stworzyć z nich element prezentu? Oto one – trudno się w nich nie zakochać!

  1. „Ziemia serca mężczyzny jest kamienista…

Tuż pod nią kryje się skała. Mężczyzna hoduje

W niej to, co zdoła… i opiekuje się tym”

– Stephen King

„Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie”

– Julian Tuwim

„Życie mężczyzny jest ufarbowane na kolor jego wyobraźni”

– Marek Aureliusz

„A czymże jest prawdziwa męskość, jeśli nie wymieszanymi w odpowiednich proporcjach klasą i szaleństwem?”

– Andrzej Sapkowski

Dobrze jest znaleźć mężczyznę, dla którego można gotować. W wieku czterdziestu paru lat jest to odpowiednik jeżdżenia rowerem przed domem ładnego chłopaka w podstawówce”

Gillian Flynn

Śmieszne wierszyki na dzień chłopaka

Niekiedy najlepiej sprawdzają się zabawne wierszyki, które pomogą odrzeć nieco to Święto z jego zbędnej powagi. Takie życzenia na Dzień Chłopaka są z pewnością niezapomniane! Wykorzystaj na przykład:

„Z okazji Twego Święta życzę Ci:

– Dziewczyny – tylko tej najfajniejszej,

Ciastek – tylko tych najsłodszych,

Samochodów – tylko tych najszybszych,

Zabaw – tylko najweselszych,

Przygód – tylko najciekawszych

i butów – takich, co najlżejsze

w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!”

„Pół jabłuszka, pół cytryny,

Słodkie usta u dziewczyny.

Gdy je chłopiec pocałuje,

To się miesiąc oblizuje.”

„Chociaż znałam chłopców tyle,

Chociaż każdy śmieje się,

Jednak każda twarz mi obca,

Bo ja tylko kocham Cię!”

„Dziś Święto obchodzi Najdroższy Chłopak,

niech los mu z kwiatków życie uplata,

niech nie da poznać żadnych

trosk i rzuci pod nogi pieniędzy stos.”

Kartki DIY na Dzień Chłopaka

Życzenia na Dzień Chłopaka najlepiej prezentują się w urokliwej kartce. Możesz skorzystać ze wzorów dostępnych wielu sklepach lub stworzyć ją samemu – podarunki DIY są prawdziwym hitem sezonu i z pewnością ucieszą każdą obdarowywaną osobę. Jak ją zrobić? To proste!

Wykorzystaj kawałek ładnego papieru – my uwielbiamy minimalistyczny papier tekturowy typu offset, który z powodzeniem posłuży jako baza kartki. Co dalej? Do jego frontu przyklej ulubione elementy osoby, którą chcesz obdarować. Możesz je wydrukować lub narysować ręcznie. Dobrze dodać również personalizowany akcent – może znajdować się tam również imię wybranka. Środek to miejsce na piękne życzenia od serca i rysunki. Do tego rodzaju papieru najlepiej nadaje się biały marker lub korektor.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym pomysłom, życzenia na Dzień Chłopaka staną się dla Ciebie bułką z masłem. To piękne Święto, o którym należy pamiętać! Jeśli szukasz kolejnych dawek inspiracji, koniecznie zarejestruj się na Westwing, by nie przegapić naszych poradników, najlepszych porad i ofert do stworzenia pięknego domu. A teraz – świętujcie!