Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Aksamitne krzesło i białe balony w rogu pokoju

Być może miałeś już tę przyjemność i ktoś zorganizował specjalnie dla Ciebie przyjęcie niespodziankę. Przypomnij sobie, jak bardzo się cieszyłeś, kiedy najważniejsze dla Ciebie osoby niespodziewanie zaskoczyły Cię przyjęciem. A może czujesz się doskonale w roli organizatora i nie możesz doczekać się, aż nadarzy się okazja i wreszcie zorganizujesz przyjęcie niespodziankę dla swojego chłopaka lub najlepszej przyjaciółki? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomocnych wskazówek i trików, które pomogą Ci zamienić każdą imprezę niespodziankę w doskonałą zabawę!

Idealne przyjęcie niespodzianka – sprawdzone wskazówki

 • Wskazówka 1: Odpowiednio wcześnie rozpocznij planowanie przyjęcia niespodzianki. Ustal datę, zaplanuj menu, pomyśl nad listą gości i zarezerwuj salę. Dzięki temu z łatwością wdrożysz pozostałe pomysły.
 • Wskazówka 2: Zaproś gości! Pamiętaj, że osoby, które zapraszasz na przyjęcie niespodziankę powinny być bliskie solenizantowi. W ten sposób sprawisz, że niespodzianka będzie na pewno udana.
 • Wskazówka 3: Zastanów się nad tematem przewodnim imprezy! Aby przyjęcie niespodzianka na długo zapisało się w pamięci wszystkich, wybór tematu przewodniego imprezy to świetny pomysł. Czy osoba, którą chcesz zaskoczyć jest wielkim fanem jakiegoś filmu? Wykorzystaj to! Pamiętaj, aby temat przewodni przyjęcia niespodzianki pasował do okazji. Jeśli organizujesz imprezę przebieraną, nie zapomnij o niespodziance dla honorowego gościa – odpowiednim stroju!
 • Wskazówka 4: Odpowiednia muzyka to klucz do sukcesu udanego przyjęcia niespodzianki! Wybierz ulubione piosenki gościa honorowego. Jeśli skończą Ci się pomysły, poproś pozostałych gości o podpowiedź. Bawcie się dobrze w rytmie ulubionej muzyki!
 • Wskazówka 5: Nie zapomnij o przekąskach! Oczywiście nie musisz wszystkim sam się zajmować. Masz dwie możliwości – albo zamówisz firmę cateringową, albo poprosisz każdego z gości o wcześniejsze przygotowanie przekąsek.

DIY: piñata, niespodzianka na każdą okazję

 1. Krok

  Do własnoręcznego wykonania piñaty potrzebne Ci będą: duży balon, miska, plastikowe wiaderko, łyżka, klej do tapet, bibuła w jasnych kolorach, pędzle, nożyczki, płynny klej, sznurek i gazeta.

 2. Krok

  Nadmuchaj balon. W tym celu możesz użyć również specjalnej pompki do napełniania balonów powietrzem lub helem.

 3. Krok

  Zawiąż supełek na balonie i skieruj go supełkiem do dołu. Tak ustawiony balon umieść w misce. Aby zapobiec ześlizgiwaniu się balonu, możesz wykorzystać taśmę do przymocowania go do miski.

 4. Krok

  Teraz wymieszaj klej do tapet zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

 5. Krok

  Porwij papier gazetowy oraz bibułę na małe kawałki.

 6. Krok

  Nadszedł czas na dekorowanie piñaty. Przyklejaj do balonu wycinki z gazet przy użyciu kleju do tapet.

 7. Krok

  Pokryj balon przynajmniej trzema takimi warstwami. Pamiętaj, aby zostawić wystarczająco dużo miejsca wokół supła, abyś później bez problemu mógł wypełnić piñatę.

 8. Krok

  Aby piñata nie wyglądała nudno, udekoruj ją również kawałkami bibuły. Przymocuj je do balonu dokładnie w ten sam sposób, jak przyklejałeś wycinki gazet. Możesz znowy przykleić kilka warstw.

 9. Krok

  Pozostaw piñatę na 24 godziny do całkowitego wyschnięcia.

 10. Krok

  Teraz wyciągnij balon z miski i przebij go przy użyciu zaostrzonego przedmiotu.

 11. Krok

  Udekoruj piñatę, jak tylko chcesz. Możesz na przykład zrobić grzywkę z bibuły. Twoja kreatywność i wyobraźnia to jedyne, co Cię ogranicza.

 12. Krok

  Wypełnij piñatę słodyczami, konfetti i serpentynami. Przy użyciu nożyczek wytnij cztery otwory na krawędzi piñaty i przeciągnij przez nie sznurek, na którym zawiesisz gotową piñatę.

Przyjęcie niespodzianka – czas zaprosić gości

Zaproszenia to oczywiście istotny aspekt każdego przyjęcia niespodzianki. Dzięki temu żaden z gości nie zapomni o imprezie niespodziance. Często media społecznościowe oferują nam możliwość utworzenia wydarzenia, na które można zaprosić gości, ale nic nie zastąpi prawdziwego zaproszenia na przyjęcie niespodziankę. Jeśli wybrałeś temat przewodni, możesz również wykorzystać go do odpowiedniej oprawy zaproszeń. Jeśli organizujesz imprezę dla kogoś, kto wyjeżdża za granicę, zaproszenie przypominające wyglądem bilet lotniczy będzie świetnym pomysłem.

Jeśli kreatywność to Twoja mocna strona, stwórz samodzielnie zaproszenia na komputerze. Udaj się do punktu ksero i wydrukuj je w odpowiedniej ilości. Nie zapomnij podkreślić na zaproszeniu, że jest to impreza niespodzianka, aby goście dotrzymali tajemnicy. Uwzględnij datę, godzinę i lokalizację imprezy na zaproszeniach. Zdarza się, że goście mogą mieć jakieś pytania lub wątpliwości. Dopisz do zaproszenia również Twój numer kontaktowego.

Naszym ulubionym pomysłem na upamiętnienie przyjęcia niespodzianki jest mały słoiczek pamięci, który goście wypełnią wspomnieniami zapisanymi na małych karteczkach. Przygotuj słoik, małe karteczki i długopisy. Niech każdy z gości zapisze na kartce najpiękniejsze przeżycia, szczęśliwe chwile i wspomnienia, które dzielił z gościem honorowym. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom przyjęcie niespodzinka będzie niezapomniane.