Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Ozdoby choinkowe w kształcie zegarka i napisu happy new year

Kiedyś na Nowy Rok wysyłano kartki, pięknie ilustrowane, kolorowe. Na ich ręczne napisanie trzeba było poświęcić przynajmniej jeden wieczór, żeby każdy z rodziny i znajomych otrzymał je na czas. Dziś tę tradycyjną coraz częściej wyręcza kartka elektroniczna, albo wysłane pośpiesznie smsem „Wszystkiego Dobrego”. Jak napisać życzenia noworoczne, szczere, ciekawe i od serca? Oto nasze rady.   

Alternatywa dla Szczęśliwego Nowego Roku – jak napisać niesztampowe życzenia sylwestrowe? 

Każdy nadchodzący rok niesie ze sobą nadzieję, że będzie lepszy niż poprzedni. Już z końcem grudnia zaczyna się okres podsumowań, zadumy nad tym co nas spotkało. A na początku nowego roku robimy postanowienia noworoczne – taki vision board czyli kreatywna mapa marzeń, to pomysłowy sposób na zaplanowanie tego co chcielibyśmy zrealizować. Nowy Rok to także dobry moment, żeby życzyć innym wszystkiego co najlepsze. Ale zwykłe „zdrowia, szczęścia, pomyślności” brzmi zbyt banalnie.

Pisząc życzenia noworoczne postaraj się myśleć o osobie, do której je kierujesz. Przypomnij sobie czym się interesuje, o czym marzy, co chciałaby osiągnąć… Może zastanawia się nad zmianą mieszkania, marzy o dalekiej podróży, chciałaby się sprawdzić w nowej pracy… Czasem nawiązanie do na pozór błahych spraw, może sprawić komuś radość i utwierdzić w przekonaniu, że coś dla Ciebie znaczy. Nawet jeśli dobrze nie znasz osoby, do której wysyłasz życzenia, możesz nawiązać do wspólnej rozmowy – doceni, że została wysłuchana, a życzenia nie są tylko zwykłym obowiązkiem. Składanie życzeń to również świetny sposób na zacieśnienie lub poprawienie relacji. A więc pamiętaj – życzenia noworoczne powinny być ciepłe, serdeczne, zawsze pisane od serca. Ich forma może mieć charakter prywatny lub oficjalny, żartobliwy, albo poważny, w zależności od tego do kogo są kierowane.  

Formalne życzenia noworoczne 2022 do kartek 

Życzenia noworoczne składamy sobie od niepamiętnych czasów. Dawniej tradycja ta dotyczyła członków bliższej i dalszej rodziny, przyjaciół i znajomych. Wraz z rozwojem dużych firm upowszechnił się zwyczaj wysyłania życzeń pracownikom czy klientom. Dziś najczęściej jest to kartka elektroniczna, mniej lub bardziej formalna. Ten miły gest ma na celu podtrzymanie dobrych relacji z kontrahentami i zachęcenie ich do dalszej współpracy. Tego typu życzenia na pewno są mniej osobiste, bardziej oficjalne i krótkie. Nie pozwalaj sobie na spoufalanie z pracodawcą czy partnerem biznesowym, zostanie to źle odebrane.

Wskazówka: zwracaj szczególną uwagę na gramatykę – o ile znajomi wybaczą drobne potknięcia, to na osobie, dla której pracujesz nie zrobi to dobrego wrażenia.  

  1. Z okazji Nowego Roku 2022 proszę przyjąć w moim imieniu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i wielu sukcesów w pracy zawodowej. 
  2. Niech ten zbliżający się Nowy Rok 2022 przyniesie wszystkim wiele spokoju, spełnienia marzeń, życzliwości i nadziei na lepsze czasy. Przesyłam najlepsze życzenia pogodnych, zdrowych i radosnych dni oraz szczęśliwego Nowego Roku! 
  3. Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem pragnę podziękować za dotychczasową współpracę oraz życzyć wszelkiej pomyślności i pogody ducha na każdy kolejny dzień. 

Życzenia noworoczne 2022 dla najbliższych 

Życzenia noworoczne składane w ciepłym, rodzinnym gronie są zawsze najbardziej wzruszające. Wszyscy się przecież świetnie znacie, nie ma powodu, żeby coś udawać czy odgrywać. Zdobądź się na szczerość i powiedz, albo napisz każdemu z osobna kilka ciepłych słów od serca. Niech nawet daleka krewna, z którą widujesz się dwa razy w roku poczuje w tych dniach, że ma w Tobie bliską osobę.   


Niech w Nowym Roku spotka Cię wiele ciepła i radości, 
a w Twoim domu nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.  


Życzę Ci, abyś w ten nowy rok weszła z optymizmem i nową radością w sercu.
Abyś nigdy nie traciła nadziei na lepsze jutro i wiary w to, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Niech otaczają Cię osoby, które będą dla Ciebie motorem do działania. 


Roku bez trosk i zmartwień, 
Życia w miłości, przyjaźni i szczęściu. 
Oby najskrytsze marzenia zostały spełnione, 
A każdy kolejny dzień przynosił radość i uśmiech. 


Dziesięć, dziewięć… głośno liczę, 
A Tobie kochanie życzę, niechaj wszystko o czym marzysz, 
W Nowym Roku się wydarzy! 


Choć nie mam cylindra, chciałbym wyczarować dla Ciebie, same kolorowe dni,
w których i dla mnie znalazłoby się trochę miejsca.  


Kochani! Życzmy sobie, abyśmy spotkali się za rok w tym samym, rodzinnym gronie.
Zdrowego Nowego Roku 2022! 


Wierszyki na Nowy Rok 

Te zazwyczaj są wesołe i dzięki rymowanym wersom na długo zapadają w pamięć. Dlatego warto poświęcić kilka chwil i zamiast sztampowych życzeń ułożyć noworoczne wierszyki. Dłuższe, krótsze – to zależy od Twojej twórczej weny. Zobaczysz, że ich wymyślanie będzie tak samo ekscytujące jak zabawa na sylwestra.  


Fajerwerki, śnieg, muzyka,
już szampana każdy łyka, 
stary rok się w Nowy zmienia, 
wszyscy wszystkim ślą życzenia. 
Szczęśliwego Nowego Roku 2022! 


Niech będzie radosny, niech się zacznie mile 
i przyniesie wszystkim same piękne chwile. 


Sylwester za pasem, czas pożegnać stary, 
ten nowy nadchodzi, a my pełni wiary, 
że będzie ciut lepszy, da wiele radości. 
Zatem dziś ci życzę mnóstwo pomyślności. 


Z wybiciem dwunastej 
Nowy Rok nadchodzi.
Niech radość przyniesie, 
smutki wynagrodzi. 
Niech Cię szczodrze obdaruje, 
zdrowia, szczęścia nie żałuje! 
I niech spełni krok po kroku, 
twe marzenia w Nowym Roku! 


Już strzelają korki szampana, 
niech zabawa trwa do rana! 
Witaj Nowy Rok szczęśliwy, 
uśmiechnięty i życzliwy. 
Pełen wiary i miłości, 
że Rok 2022 będzie czasem radości! 


Krótkie i śmieszne życzenia na Nowy Rok do smsów 

Czy wypada składać życzenia noworoczne smsem? To zależy do kogo. Czasem chcąc sobie ułatwić „puszczamy” te same frazy do wszystkich osób, które mamy na liście kontaktów w smartfonie. Raczej odradzamy ten zwyczaj. Co innego chcesz przecież przekazać w tym dniu babci, która mieszka z dala od Ciebie, a co innego wypada napisać do szefa. W jednym i drugim przypadku nie rozpisuj się. Życzenia wysłane smsem mają być krótkie, mogą być zabawne, z poczuciem humoru. Na przykład takie jak te: 


Niech Nowy Rok sypnie spełnionymi marzeniami przynajmniej w takiej ilości jak dziś sylwestrowe konfetti.
Do siego roku! 


Na każdym kroku szczęścia w Nowym Roku! 


W nadchodzącym Nowym Roku idź do przodu, krok po kroku! 


Pozdrowienia noworoczne na telefon

Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 uroczych grafik, które możesz przesłać Twoim znajomym esemesem. Wystarczy, że pobierzesz je na swój telefon i podłączysz jako obrazek do wiadomości tekstowej.

Życzenia na Nowy Rok dla dzieci 

Czasem się zdarza, że nie możesz świętować nadejścia Nowego Roku ze swoimi pociechami, bo akurat spędzasz sylwester za granicą. Ale przecież to nie znaczy, że nie myślisz o nich. Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, ciężko znoszą rozłąkę z rodzicami i zawsze z niecierpliwością czekają na wieści od nich. Nie zawiedź ich. Zadzwoń, wyślij kartkę lub sms – niech wiedzą, że o nich zawsze pamiętasz. Maluchy uwielbiają rymowanki, możesz więc napisać krótki wierszyk noworoczny, ale życzenia zakończ zawsze czymś osobistym, tak żeby dzieciak wiedział, że kierujesz te słowa rzeczywiście do niego. Może coś w tym stylu? 


Bardzo mi przykro, że nie możemy być razem tego wieczoru. My spędzamy Sylwester w górach, a ty z dziadkami świętujecie sylwester nad morzem. Chociaż dzieli nas sporo kilometrów, niedługo znowu się zobaczymy. Życzę Ci dzisiaj wspaniałej zabawy, a w Nowym Roku jeszcze więcej uśmiechu, mnóstwo przyjaciół wokół siebie i spełnienia wszystkich postanowień.  


Nasza zima biała chustą się odziała. 
Idzie, idzie do nas w gości w srebrnych blaskach cała. 
Życzę Ci kochanie takiej pięknej zimowej aury w Sylwestra. 
Żeby w tym Nowym Roku uśmiech nie schodził z Twojej buzi.  


Jak długo można składać życzenia noworoczne? 

Według zwyczaju życzenia noworoczne są przekazywane tuż po wybiciu północy, ale przecież nie ze wszystkimi spędzamy ten wyjątkowy wieczór. Żeby do każdego dotarły na czas musimy zacząć wysyłać je już znacznie wcześniej. Często są one łączone z życzeniami świątecznymi. Okres między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem jest najwłaściwszy do składania życzeń noworocznych. Nic się jednak nie stanie jeśli złożysz je po 1 stycznia – w końcu Nowy Rok właśnie się zaczął i cały jest przed nami. Jednak nie zwlekaj z tym zbyt długo. Składając je w lutym czy marcu narazisz się na śmieszność. Jeśli spotkałeś kogoś z kim długo się nie widziałeś, życz mu na przykład pomyślności czy po prostu wszystkiego dobrego, ale nie używaj już frazy „Nowy Rok”. 

Życzenia sylwestrowe – czego życzyć jak wybije północ? 

Szampańska zabawa, odliczanie czasu, a potem wiele radości i emocji przy dźwiękach otwieranego szampana. Pomysły na sylwestra są różne. Jeśli obchodzisz go hucznie i w większym gronie, pewnie nie zdołasz złożyć każdemu z osobna życzeń. Większość gości musi się zadowolić tradycyjnym „Wszystkiego dobrego”. Ale jeśli przyszedłeś z osobą towarzysząca, postaraj się, żeby serwowane drinki na sylwestra nie zawróciły Ci w głowie zanim złożysz krótkie, ale „spersonalizowane” życzenia noworoczne. Jeśli spędzasz ten wieczór w kameralnym rodzinnym gronie i dopiero co składaliście sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, możecie wznieść wspólny toast „Do siego roku!”. 


Niech ten i każdy kolejny rok przyniesie Ci to co najpiękniejsze! 


Niech ten Nowy Rok będzie jeszcze wspanialszy! 


Żeby ten kolejny rok upłynął nam w zdrowiu, radości i przede wszystkim wspólnie! 


Pamiętaj – najpierw pomyśl jakie życzenia noworoczne złożysz najbliższym, a potem możesz szykować menu sylwestrowe. Na Westwing znajdziesz dużo ciekawych akcesoriów, które pomogą Ci je przygotować. A przy okazji sporą dawkę inspiracji. Wystarczy, że się zarejestrujesz!