Świąteczne hity na wielkiej wyprzedaży >>>


Kobieca garderoba z fotelem muszelką i wieszakiem na ubrania

Twoja szafa jest pełna ubrań, ale z wieloma nie jest Ci już po drodze? Nie pasują do Twojego stylu życia, charakteru pracy, ale nadal są w dobrym stanie? Daj im drugie życie i sprzedaj je w Internecie. Nadal będą komuś służyć, a Ty zrobisz coś dobrego dla Planety. Coraz częściej słyszymy, jak ważne jest wspieranie zamkniętego obiegu ubrań, aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska i jak najdłużej korzystać z tego, co już zostało wyprodukowane. Sprzedaż ubrań online zyskuje na popularności. A co zrobić, żeby perełki z Twojej szafy zostały zauważone i transakcja zakończyła się sukcesem? Oto nasze wskazówki, jak sprzedawać ubrania online.

Pierszwy krok to oczywiście porządek w szafie i odpowiednia selekcja ubrań na te, których nie chcemy, ale nadal są w dobrym stanie i mogą się komuś spodobać oraz te, które nie nadają się na wstawienie ich na internetową aukcję. Jaka jest droga od sterty ubrań na łożku do udanej transakcji? Przedstawiamy na to cztery sposoby.

Jak się przygotować do sprzedaży ubrań online

Torba, buty i aksamitny puf w garderobie

Zrób świetnie zdjęcia

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz! Wyobraź sobie, że ktoś przegląda ubrania wystawione na sprzedaż online. Zanim przeczyta opis, pierwsze co widzi to zdjęcie. Dlatego, aby przyciągnęło uwagę, powinno być dobrze zrobione. Pokaż ubranie na sobie, możesz też w opisie oferty wspomnieć, jakiego jesteś wzrostu. Zrób kilka ujęć: z przodu, boku i z tyłu. Dodaj też zdjęcie ubrania na estetycznym wieszaku na jednolitym tle. Jeśli sprzedajesz buty lub torebkę, kup biały brystol i wyeksponuj rzecz na jego tle. Rób zdjęcia w świetle dziennym, wtedy ubrania zaprezentują się najkorzystniej.

Wskazówka: ważne, aby tło do zdjęć było jasne i jednolite. Możesz też delikatnie wyedytować zdjęcie, np. lekko je rozjaśnić. Pamiętaj jednak, aby zdjęcie było wierne rzeczywistości i edycja nie zaburzyła kolorów.

Jak sprzedawać ubrania online: wyczerpujący opis

W opisie powinny się znaleźć podstawowe informacje takie jak marka, rozmiar, stan ubrania oraz skład. Bądź uczciwy w każdej kwestii. Dodaj opisowi bardziej osobistego charakteru, ciekawie napisany zaciekawi potencjalnego kupca. Opisz krótko z jakimi dodatkami dana część garderoby prezentuje się najlepiej. Możesz dać krótkie wskazówki stylizacyjne lub wspomnieć, jak czułeś się w tej rzeczy lub w jakim ważnym wydarzeniu Ci towarzyszyła.

Jak sprzedawać ubrania online: znajdź dobry moment

W lecie trudno będzie sprzedać zimowe buty lub płaszcz. Dobry moment wystawienia ubrania na sprzedaż to klucz do sukcesu. Dlatego jeśli właśnie zrobiłeś porządek w szafie i chcesz sprzedać ubrania na inną porę roku, lepiej schowaj je do pudełka, opisz i wpisz do kalendarza przypomnienie, aby wystawić je na aukcję tuż przed zmianą sezonu.

Sprzedane!

Zadbaj o dokładne zapakowanie przesyłki i zabezpieczenie przed zniszczeniem. Możesz też dodać miły liścik. Ten mały gest sprawi, że zostawisz po sobie dobre wrażenie i zachęcisz kogoś do częstszego zaglądania na Twoje aukcje.

Pomysły na karteczkę z podziękowaniem:

  • „Dziękuję! Mam nadzieję, że przeżyjesz wspaniałe chwile w tej sukience.”
  • „Cieszę się, że ten sweter nadal będzie mógł kogoś otulać.”
  • „Dziękuję za zakupy! Niech te spodnie dobrze Ci służą.”

Gdzie sprzedawać ubrania online: aplikacje

Miłośników vintage przybywa podobnie jak miejsc w Internecie, na których można kupować, sprzedawać i wymieniać się ubraniami. Rośnie też nasza świadomość ekologiczna, a przedłużanie życia ubrań staje się koniecznością i jest ostatnio bardzo modne.

Twórcy aplikacji LESS_ chcą dawać nienoszonym już ubraniom drugie życie i jak zapewniają, stanąć “naprzeciw współczesnym problemom nadprodukcji ubrań starając się minimalizować jej efekty”. W aplikacji swoje ubrania wystawiają też influencerzy i osoby ze świata mody, więc można znaleźć tam sporo perełek. Zespół LESS_ zachęca do zrównoważonego podejścia do zakupów w duchu less waste, łącząc je z miłością do mody. Na LESS_ można sprzedać ubrania, z którymi już nam nie po drodze. Ponadto twórcy tej aplikacji dają do dyspozycji użytkowników interaktywne FAQ dzięki, któremu łatwiej będzie zrozumieć jej działanie i jeszcze lepiej sprzedać swoje ubrania online.

Aplikacja LESS_
Materiały LESS_

Lista stron internetowych, gdzie możesz spróbować sprzedać swoje rzeczy jest dość długa. Należą do nich też:

  • serwisy aukcyjne typu Allegro lub Ebay,
  • portale internetowe typu OLX lub Gumtree
  • grupy na portalach społecznościowych
  • lokalne serwisy: szafa.pl czy vinted.pl

Szukasz innych pomysłów na organizację szafy? Odkryj nasze porady:

Mamy nadzieję, że już wiesz, jak sprzedawać ubrania online. Być może będzie to też pierwszy krok do tworzenia bardziej świadomej garderoby, a Twoje nienoszone ubrania posłużą komuś innemu, dając mu dużo radości. Szukasz innych pomysłowych rozwiązań, dzięki którym Twój dom stanie się bardziej funkcjonalny? Zajrzyj na Westwing!