Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Hanna Piertas w swoim domu. Fot. Follow the Flow Studio

Hanna Pietras Architects to ekskluzywna pracownia architektury wnętrz założona w 2012 roku w Łodzi. Podejście architektki do tworzenia opiera się na przekonaniu, że piękno i harmonia nie mieszczą się w sztywnych ramach i ustalonych schematach. Hanna Pietras ceni sobie eksperymentowanie z kolorem i formą oraz przełamywanie konwencji, łącząc różne style i czerpiąc inspirację z obecnych trendów, nie poddając się im jednak bezkrytycznie. Ich głównym celem jest projektowanie wnętrz, które oddają energię ich właścicieli i pozwalają im czuć się swobodnie w swoich przestrzeniach. Pracownia ta stanowi wyjątkowe miejsce na mapie projektowania wnętrz w Łodzi. Zobacz, jak powstało wnętrze stworzone przez Architektkę i zainspiruj się stylem w swojej aranżacji!

Projekt Modern Elegant: koncepcja – wizualizacja – realizacja

Projekt Modern Elegant Hanny Pietras to wnętrze domu jednorodzinnego w Łodzi o metrażu 187 m2, które zachwyca łagodną elegancją. Nowoczesne, przytulne, przyjazne dla całej rodziny.

Piękno i harmonia wymykają się ustalonym schematom. Lubię eksperymentować z kolorem i formą, przełamywać konwencje, łączyć style.

Hanna Pietras, Architektka

Jakie były założenia projektu?

Klienci wymarzyli sobie dom nowoczesny (bardzo prosta i zwarta bryła w ciemnych kolorach), ale wnętrze miało być przytulne, jasne i z elementami klasycznymi. Głównym założeniem była ponadczasowość i elegancja, ale z lekkim przymrużeniem oka. Jest to dom dla czteroosobowej rodziny z małymi dziećmi, więc musiał też być idealnie funkcjonalny (łatwy w sprzątaniu i codziennej „eksploatacji” przez najmłodszych”).

Hanna Pietras, Architektka

W jaki sposób określiłaś styl i paletę wnętrza?

Uwielbiam to wnętrze za jego pastelowy, delikatny sznyt, a jednocześnie dzięki mocniejszym akcentom kolorystycznym i tapetom ma ono bardzo indywidualny charakter. Zieleń, która przeplata się przez cały dom, w połączeniu z innymi barwami daje w każdym pomieszczeniu inny charakter. To wnętrze pokazuje moc elegancji w eklektyźmie!

Hanna Pietras, Architektka

Na czym najbardziej się skupiasz, tworząc wizualizację projektu?

Na spójności kolorystycznej i materiałowej i funkcjonalności. To, co nas otacza — również na nas wpływa, a także na nasze postrzeganie świata i samopoczucie. W projektowaniu nie chodzi o stworzenie modnego wnętrza, ale idealnej przestrzeni, która będzie dojrzewać razem z jej domownikami.

Hanna Pietras, Architektka

Czy w procesie realizacji projektu wprowadziłaś jakieś zmiany w stosunku do pierwotnej koncepcji i jeśli tak, to jakie?

W stosunku do pierwotnego projektu został całkowicie zmieniony układ strefy dziennej. Pojawił się kominek i ze względu na wymarzony przez Właścicieli ukryty barek musieliśmy zmniejszyć łazienkę. Strefa poddasza uległa tylko delikatnym korektom — np. w pokoju syna mamy antresolę i kręcone schody, które na nią prowadzą.

Hanna Pietras, Architektka

Który etap prac — koncepcja, wizualizacja, realizacja — jest dla Ciebie jako Architektki najbardziej wymagający?

Realizacja jest moim zdaniem najbardziej wymagającym etapem. Tutaj właśnie emocje biorą górę. Kiedy Inwestor widzi, jak projekt zamienia się w rzeczywistość, przechodzi od stanu euforii do stanu frustracji czy na pewno wszystko zostało wystarczająco dobrze zaplanowane i wymyślone. Moją rolą jako architekta jest wspieranie, ale też mobilizowanie Inwestora do konsekwentnego podejmowania decyzji i ich realizacji.

Hanna Pietras, Architektka

Z których rozwiązań w tym wnętrzu jesteś szczególnie dumna?

Ukryty barek za zabudową meblową w salonie i bardzo funkcjonalna kuchnia. Z jednej strony jest połączona z salonem, a z drugiej można w niej swobodnie pracować bez stresu, że widać bałagan twórczy. Uwielbiam też małe WC na parterze, które łączy ze sobą klasyczne elementy jak mozaika na podłodze z bardzo nowoczesnym, klimatycznym oświetleniem.

Hanna Pietras, Architektka
Projekt Hanny Pietras Fot. Follow the Flow
Foto i stylizacja Follow the Flow Studio

Jaką radę dałabyś przyszłym inwestorom na temat współpracy z Architektem?

Czynnie uczestniczyć w procesie projektowym i mówić o wszystkich swoich marzeniach i potrzebach. Architekt jest od tego, żeby zadać dobre pytania i wyciągnąć jak najwięcej informacji od Inwestora, ale Inwestor musi też być aktywny, żeby udało się wszystkie jego oczekiwania zrealizować. Wychodzę z założenia, że najważniejszy jest dialog. Ja sama bardzo lubię rozmawiać z Klientami i ich słuchać. To działa w obie strony. Decydując się na współpracę ze mną muszą mieć poczucie, że mają we mnie zaufanego partnera, którego celem jest stworzenie dla nich najpiękniejszej przestrzeni do życia.

Hanna Pietras, Architektka