Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Sypialnia zaprojektowana przez Studio KAEL

KAEL Architekci to warszawska pracownia projektująca nie tylko wnętrza mieszkane, ale także biura, przestrzenie usługowe budynki od 2010 roku. Dla zespołu niezwykle ważne są światło, materiał i kształt, a ich projekty są funkcjonalne, klimatyczne oraz pełne komfortu.

Poznaj pracownię KAEL

Jesteśmy zespołem architektów, dla których światło, materiał, kształt, struktura mają znaczenie. Pracujemy tak, aby każdy w swoim najbliższym otoczeniu czuł się po prostu dobrze.

Studio KAEL

Styl pracowni w 3 słowach

Minimalizm przełamany przytulnością.

Architekt wnętrz to…

Artysta, który łączy sztukę z praktycznością.

Strona internetowa: https://kael.eu/

Wywiad ze studiem KAEL

Jakie według Państwa są kluczowe elementy we wnętrzu?

Kluczowym elementem każdego wnętrza jest układ funkcjonalny, podział przestrzeni – od tego zaczynamy cały proces projektowania. Istotne są również proste linie, zastosowane materiały, których faktury oraz jakość odpowiadają za ostateczny odbiór danej przestrzeni. Niezwykle ważne jest także oświetlenie, które buduje klimat, podkreśla różne powierzchnie oraz może wydzielać poszczególne funkcje wnętrza. W zależności od zastosowanej barwy, ilości czy mocy światła, można uzyskać różne efekty wrażeniowe. Znaczącym elementem są również drzwi, które powinny być całkowicie spójne z otoczeniem, aby nie wprowadzić zbędnego chaosu.

Gdzie szukają Państwo inspiracji do swoich projektów wnętrz?

Staramy się czerpać inspiracje ze wszystkiego, co nas otacza, oglądać, chłonąć, zauważać jak najwięcej szczegółów. Nie tyczy się to jedynie przestrzeni architektonicznych, ale także samej natury, do której odwołujemy się w naszych projektach. Dodatkowo, jesteśmy na bieżąco z czasopismami wnętrzarskimi czy portalami interentowymi, aby łączyć nasze idywidualne spostrzeżenia z tym, co jest nowe, ciekawe.

Czy mają Państwo swój ulubiony trend w aranżacji wnętrz? I czy w miarę możliwości starają się go Państwo wplatać do swoich projektów?

Zdecydowanie jest to minimalizm, uproszczenie form, zrezygnowanie z krzykliwych elementów. Wnętrza zaprojektowane zgodnie z tymi zasadami stają się spójne, zachowują równowagę w swojej prostocie. Staramy się to stosować w każdym z naszych projektów. Uważamy, że to, co jest proste i minimalistyczne może robić większe wrażenie i wcale nie oznacza łatwiejszego procesu projektowego niż w przypadku wnętrz z bardziej skomplikowanymi formami. Zwracamy również uwagę, aby te minimalistyczne pomieszczenia były przytulne poprzez utrzymanie ich w delikatnych, ciepłych barwach.

Co według Państwa może być największym wyzwaniem przy projektowaniu wnętrz?

Każdy projekt jest na swój sposób wyzwaniem, gdyż staramy się sprostać wszelkim oczekiwaniom i potrzebom inwestorów, a przy tym zachować wnętrze w odpowiedniej estetyce. Wymagajacym zadaniem może okazać się aranżacja skomplikowanego rzutu mieszkania, małej przestrzeni czy wszelkiego rodzaju skosów. Jednak z przyjemnością podejmujemy się takich zadań i wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, tworzymy funkcjonalne i stylowe wnętrza.

Jak Polacy projektują swoje wnętrza? Czy nadal dominuje praktyczność wnętrza? Czy można zaczynamy od tego odchodzić?

Praktyczność ciągle dominuje, ale znaczna część klientów zwraca uwagę na wizualny aspekt. Coraz więcej osób docenia nietypowe rozwiązania i chce, aby ich wnętrza się czymś wyróżniały, a nie były tylko “poprawne”. Inwestorzy zwracają się z tym właśnie do architektów, którzy łączą praktyczność z nieprzeciętnymi efektami wizualnymi.

Odkryj naszą zakładkę Architekci, gdzie znajdziesz publikacje o różnych studiach projektowych w Polsce. Nie zapomnij również o zarejestrowaniu się na Westwing, by nie przegapić kolejnych artykułów – i żebyśmy mogli pozostać w kontakcie. Do zobaczenia!