Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Wnętrze pracownii KODO

KODO to zgrany zespół architektów, którzy już od wielu lat urządza niepowtarzalne wnętrza. Punktem wyjścia każdegi projektu są oczekiwania, styl życia, czy pasje Inwestorów, a efektem kompletnie urządzone mieszkania, wyposażone w funkcjonalne rozwiązania, szyte na miarę i dopasowane do indywidualnych potrzeb Klientów.

Poznaj pracownię KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Indywidualne podejście do projektu sprawi, że będziesz mógł cieszyć się niepowtarzalnym wnętrzem, stworzonym specjalnie dla Ciebie.

Pracownia KODO

KODO to nagradzana pracownia architektury wnętrz. W 2020 roku otrzymała międzynarodowe odznaczenie BUILD Architecture Awards. Pracownia oferuje największy zasięg usługi wykończenia pod klucz w Polsce, a jej oddziały zlokalizowane są w Warszawie, Trójmieście i we Wrocławiu. Współpraca z KODO to dla Inwestorów wiele korzyści, między innymi: indywidualny projekt z nadzorem dedykowanego opiekuna, wykończenie mieszkania w deklarowanym termienie, a przede wszystkim zdjęcie z barków wszelkich wyzwań związanych z urządzeniem mieszkania czy domu.

Styl pracowni w 3 słowach:

Każde wnętrze KODO jest inne, oryginalne. Bo jest tworzone indywidualnie, z myślą o Kliencie – jego potrzebach i gustach.

Architekt wnętrz to…

Z jednej strony artysta i kreator, z drugiej – indywidualny doradca, mocno stąpający po ziemi, wyposażony w praktyczne narzędzia i specjalistyczną wiedzę. Rola architekta nie ogranicza się wyłącznie do zapewnienia atrakcyjności wizualnej projektowanej przestrzeni. Kluczem jest poznanie i zrozumienie potrzeb, odczuć oraz upodobań inwestora. Na bazie tych informacji architekt definiuje i dobiera dedykowane rozwiązania, które wpisują się w funkcjonalne i estetyczne założenia projektu. Wszystko po to, aby wnętrza stanowiły odzwierciedlenie marzeń, stylu życia i pasji przyszłych mieszkańców.

Rozmowa z Panią Marleną Zubrewicz, architektką pracowni KODO

Pracownia KODO: Marlena Zubrewicz

Czym według Państwa jest wnętrze?

Przestrzenią, która jest częścią nas – odzwierciedlającą charakter, styl życia, spojrzenie na świat. To miejsce, do którego zawsze chętnie wracamy. Tu lubimy spędzać czas i dobrze się czujemy. Każde wnętrze emanuje swoistą energią, a przebywanie w nim jest związane z pewnymi emocjami i nastrojem – radością, spokojem, optymizmem czy potrzebą wyciszenia. Dlatego tak ważne jest, abyśmy znaleźli w nim indywidualną funkcjonalność, komfort, a przede wszystkim siebie.

Jakie według Państwa są kluczowe elementy we wnętrzu?

Na wnętrza patrzymy oczami naszych klientów. Dla każdego z nich kluczowym elementem będzie coś innego, np. duże, wygodne łóżko lub pojemna szafa. Osobiście wskazałabym na stół, przy którym spotykamy się z rodziną lub znajomymi, pracujemy, odrabiamy lekcje, rozmawiamy. Nawet niewielki mebel pozwala zjednoczyć wszystkich domowników, stanowiąc centrum naszego małego wszechświata. Nie bez znaczenia są także funkcjonalne rozwiązania, które podnoszą komfort użytkowania, czy odpowiednio dobrane oświetlenie. Coraz więcej naszych klientów zwraca uwagę także na rodzaj materiału wykończeniowego – na sensoryczne walory i doświadczenia związane z dotykiem naturalnego drewna lub kamienia.

Gdzie Państwo szukacie pomysłów na swoje projekty aranżacyjne?

Podstawowym i najważniejszym źródłem inspiracji jest dla nas klient – jego potrzeby, styl życia, a nawet pasje. Wystarczy spojrzeć na projekty KODO, by zauważyć, że nawet ulubiony kolor, obraz czy hobby inwestora potrafią zagrać główne skrzypce i być punktem wyjścia dla całej aranżacji. Inspiracji szukamy także w otoczeniu, naturze, architekturze czy w modzie. Przywozimy je z targów i z wakacyjnych podróży. Otaczający nas świat jest niezwykle fascynujący i stanowi niewyczerpane źródło inspiracji.

Mają Państwo swój ulubiony trend wnętrzarski?

KODO to zespół architektów. Każdy z nas pewnością wskazałby na inny modny kierunek w aranżacji. Z aktualnych trendów do grona moich faworytów należą te, które pozwalają tworzyć naturalne wnętrza – łączące różne materiały, np. rattan i drewno, a także bazujące na piaskowych kolorach, łukach i obłościach, plecionych fakturach. Najbliższy jest mi ponadczasowy minimalizm, proste formy i dopełniająca je funkcjonalność, a także czysta forma i ponadczasowość. Niemniej odnajduję się w wielu stylach wnętrzarskich i jestem otwarta na nowinki ze świata designu. 

W odniesieniu do trendów warto jednak pamiętać, że ich popularność przemija. Dlatego czasami lepszym rozwiązaniem jest postawienie na klasykę. Uniwersalna baza to doskonałe tło dla aranżacji, którą możemy zmieniać i modyfikować za pomocą modnych dodatków, w postaci tekstyliów, ceramiki czy dekoracji.

Czy Polacy są konserwatystami jeśli chodzi o aranżację wnętrz? A może chętnie podążamy za trendami i modnymi rozwiązaniami?

Jesteśmy wierni stonowanym barwom i ponadczasowej stylistyce. Nie nazwałabym tego jednak konserwatyzmem. To, jak urządzamy nasze wnętrza, to wynik m.in. kwestii kulturowych. Proszę zwrócić uwagę choćby na Skandynawię, która uznawana jest za kolebkę minimalizmu, czy styl aranżacji wnętrz dominujący w krajach śródziemnomorskich – bazujący na ekspresji, kolorach, wzorach.

Polacy chcą mieszkać w jasnych i przytulnych wnętrzach, ale są także coraz bardziej otwarci na odważniejszą paletę i trendy, które wprowadzają w postaci dodatków, mebli czy tekstyliów. Dowodem jest choćby fakt, że w portfolio KODO znajdują się zarówno projekty wnętrz o minimalistycznej stylistyce, jak i te bardziej „szalone”, z dominantą wyrazistych barw i motywów. To, jak zmienia się przywiązanie Polaków do klasyki, mogliśmy zaobserwować choćby na przykładzie stylu loftowego. Część z nas zrezygnowała na jego rzecz z „kawy z mlekiem” i popularnych beżów. 

Rozpoczynając współpracę z klientem nie zakładamy, że realizacja będzie stonowana. Wsłuchujemy się w jego oczekiwania i proponujemy odważniejsze rozwiązania, jak choćby wprowadzenie akcentów kolorystycznych. Z naszych obserwacji wynika, że klienci przykładają coraz większą wagę do swojego otoczenia, śledzą trendy, inspirują się nimi. Dlatego spodziewamy się większej otwartości na nowe.

Dlaczego warto korzystać z usług projektanta wnętrz?

Współpraca z pracownią KODO oferuje inwestorom szereg korzyści, w tym zdjęcie z barków wszelkich wyzwań związanych nie tylko z projektowaniem, ale i wykończeniem wnętrz. Dotyczy to m.in. zakupów, logistyki czy nadzoru nad pracami wykończeniowymi. Dzięki tej współpracy klienci mogą liczyć przede wszystkim na komfort, terminowość oraz oszczędność czasu. Nie muszą uczestniczyć i angażować się w cały proces realizacji, poszukiwać wykonawców, ani obawiać się o efekt końcowy.

Pracownia pomaga dobrać odpowiednie rozwiązania, materiały czy dostosować mieszkanie do indywidualnych potrzeb. Dzięki takiej współpracy możemy również liczyć na projekt zmian lokatorskich. Kompleksowość usługi sprawia, że finalny efekt jest zgodny z założeniami, a właściciele stają się posiadaczami unikalnych, wyjątkowych i gotowych do zamieszkania wnętrz.

Odkryj naszą zakładkę Architekci, gdzie znajdziesz publikacje o różnych studiach projektowych w Polsce.. Nie zapomnij również o zarejestrowaniu się na Westwing, by nie przegapić kolejnych artykułów – i żebyśmy mogli pozostać w kontakcie. Do zobaczenia!