Zdjęcie profilowe architekti z bloga Anna Maria Sokołowska
Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Architekturą wnętrz zajmuje się od 2003 roku. Doświadczenie zdobywała pracując w trójmiejskich biurach architektonicznych. Od 2006 roku właścicielka Pracowni Projektowej Dragon Art, która w 2016 roku zmieniła nazwę na Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz. Laureatka wielu konkursów z zakresu architektury wnętrz, również na arenie międzynarodowej. Od kilku lat juror w konkursach „Dobry design” oraz „Diament Meblarstwa”. Prowadzi wykłady i warsztaty z tematyki związanej z projektowaniem wnętrz, oraz dzieli się swoim doświadczeniem na łamach portali i prasy branżowej. Architekt z powołania, z pasji i życiowej miłości do architektury, pięknego designu i funkcjonalnych rozwiązań. Uwielbia prostotę i funkcjonalność, Inspiracji szuka w architekturze modernistycznej i skandynawskim designie. Podróżuje po targach i festiwalach branżowych w Polsce i w Europie, żeby być na bieżąco z panującymi na rynku trendami. Prywatnie mama Adrianka.
Trendach, wnętrzach, architekturze, targach, pracy architekta i współpracy z klientem. Poruszam w nim ważne kwestie związane z naszą branżą, inspiracjami i nowościami z targów wnętrzarskich.

Less is more.

Migawki z bloga

Rozmowa z Anną Marią Sokołowską, autorką bloga

Dlaczego zdecydowałaś się założyć bloga?

Blog to miejsce w którym mogę na większą skalę dzielić się ze swoimi czytelnikami inspiracjami, relacjami z wydarzeń branżowych, realacjmi z targów oraz ciekawostakim z życia i pracy projektanta wnętrz. Blog daje przestrzeń do pracy ze zdjeciami i tekstem, której nie dają media społecznościowe. To swoisty dziennik z podróży i pracy w oparciu o architekturę i wnętrz.

Skąd u Ciebie zamiłowanie do architektury wnętrz?

Jestem Architektem z wykształcenia, pasji i życiowej miłości do architektury. Wnętrza od zawsze były moją pasją, więc w naturalny sposó stały się również zawodem, bo są moją największą miłością.

Jakie są Twoje największe inspiracje?

Architektura modernistycznej Gdyni. Jestem rodowitą Gdynianką prawie z trzeciego pokolenia, lokalną patriotką zakochaną w swoim mieście, klimacie, historii. Miasto z morza i marzeń tak właśnie nazywana jest Gdynia. Inspiruje mnie morze, jego gwałtowność podczas sztormu i spokój, który wprowadza w moje życie. Wciąga i uzależnia.

Czym wyróżnia się Twój blog spośród innych?

To nie jest kolejny blog typu „10 najlepszych lamp do salonu“, poruszam na nim ważne aspekty współpracy na linii architekt – inwestor dając wskazówki dla obu stron, na co powinni zwrócić szczególną uwagę we wzajemnej współpracy. Pomagam projektantom odnaleźć się na trudnym rynku projektowy, zdradzam tajemnice zawodu, pokazuję, co mnie inspiruje i jakie są najnowsze trendy na arenie polskiej i międzynarodowej, jeśli chodzi o nowości z targów wnętrzarskich.

Jakie są Twoje ulubione trendy wnętrzarskie na 2020 rok?

W mojej pracy staram się od zawsze stawiać na ponadczasowe rozwiązania. Baza naszych wnętrz jest zawsze neuralna i prosta, dzięki czemu jest w stanie oprzeć się zarówno trendom jak i upływowi czasu. Naturalne materiały, podstawowa baza kolorystyczna, mocny akcent kolorsytczny w detalu to trendy, które również w tym roku nie ulegną dezaktualizacji. Postawić na naturę to zawsze strzał w 10tkę.