Zdjęcie portretowe Alicji, założycielki bloga Jak urządzić wnętrze

Na blogu Jak urządzić wnętrze można znaleźć mnóstwo wiedzy na temat remontów, wykańczania wnętrz i dekoracji przedstawionych w przystępny sposób. Nam jego autorka opowiedziała o tym, co skłoniło ją do założenia bloga. Będziecie zaskoczeni, bo ścieżka jej kariery wcale nie jest oczywista. Alicja dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu urządzania wnętrz nie tylko na blogu, ale też w formie ebooków.

W trzech słowach, Alicja z bloga Jak urządzić wnętrze jest:

miłośniczką pięknych wnętrz, od niedawna mamą, architektem wnętrz.

Jak urządzić wnętrze to blog o:

tym jak samodzielnie urządzić swoje mieszkanie lub dom, bez skorzystania z usług architekta wnętrz ale bazując na wiedzy przekazanej przez profesjonalistę.

Migawki z bloga

Rozmowa z Alicją, autorką bloga Jak urządzić wnętrze

Co skłoniło Cię do założenia bloga?

Po tym, jak zdecydowałam, że zmieniam swoją ścieżkę kariery i zapisuję się na studia architektury wnętrz zdecydowałam, że założę bloga by dzielić się wiedzą z zakresu urządzania wnętrz. Zawsze chciałam „nauczać”, skończyłam nawet studia podyplomowe z pedagogiki. Po drugie, świadomość, że w jakiś sposób mogę pomóc innym piękniej mieszkać, pisząc artykuły zawsze mobilizowała mnie do dalszej pracy nad blogiem.

Skąd u Ciebie pasja do architektury wnętrz?

Od zawsze zwracałam uwagę na otoczenie w jakim się znajduję, czułam, że to jak wygląda otaczająca mnie przestrzeń bardzo na mnie wpływa. Robiłam przemeblowania w domu, ciągle coś zmieniałam, lubiłam mieć wokoło piękne przedmioty. Po drugie, dobrze odnajduję się w przestrzeni, jestem w stanie wyobrazić sobie jak będzie wyglądać pomieszczenie. Po trzecie wierzę, że dom to najważniejsze miejsce w naszym życiu, warto więc stworzyć je na miarę naszym potrzeb i marzeń.

Jak określilabyś Twój styl aranżacji i dekoracji wnętrz?

Przede wszystkim ten styl zmienia się razem ze mną. Kiedyś to były biało-czarne wnętrza z minimalną ilością dekoracji. Teraz coraz więcej stawiam na kolory, a dekoracje to mieszanka stylów glamour, art-deco i stylu paryskiego.

W jakich wnętrzach czujesz się najlepiej?

Uwielbiam wnętrza, które łączą w sobie klasyczne, ponadczasowe elementy z nowoczesnymi. Najlepiej czuję się we wnętrzach jasnych (zarówno pod względem kolorystki jaki i dostępu do światła naturalnego), eleganckich i takich, w których widać jakość.

Skąd czerpiesz inspiracje do Twoich wpisów na bloga i jakie problemy czytelników starasz się rozwiązać?

Inspiracje bardzo często dostarczają mi moi czytelnicy lub klienci. Często dostaję maile z problemami, z jakimi mierzą się podczas remontu. Taka komunikacja to skarb ponieważ mam dostęp do realnych wyzwań, na które mogę odpowiedzieć w formie artykułu. Wpisy na bloga są również dokumentacją moich osobistych zmian w mieszkaniu lub dokumentacją projektów dla klientów.

Jaką wskazówkę dałabyś komuś, kto planuje założyć bloga?

Przede wszystkim określić dla kogo chcę pisać, sprecyzować swoją grupę odbiorców a następnie poznać problemy i bolączki tych osób od podszewki. Potem to już tylko mnóstwo pracy i satysfakcji. 🙂

Adres bloga: www.jakurzadzicwnetrze.pl

Przeczytaj też nasze inne rozmowy z autorami blogów wnętrzarskich i odkryj ich historie.