Portret Magdy, autorki bloga Polenka z makramą
Od dziecka tworzę coś z niczego i majsterkuję. Uwielbiam polską kulturę ludową, dlatego skończyłam ochronę dóbr kultury oraz kulturoznawstwo ze specjalizacją projektowanie graficzne. Prowadzę blog, portal o folklorze oraz sklep internetowy. Prywatnie jestem mamą i żoną dzielącą życie między Polską a Szwajcarią.
rozwijaniu kreatywności oraz upiększaniu codzienności. W kategorii DIY pokazuję jak własnoręcznie zrobić ciekawe rzeczy, a przy okazji czerpać radość z tworzenia. Dzielę się moimi pomysłami na urządzanie wnętrz, w których staram się tworzyć ciepłą i miłą atmosferę. Na blogu pojawiają się także wpisy w tematyce lifestyle, które dotyczą poszukiwania pasji, artystycznego rozwoju oraz sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Bądź gotowy na inspiracje. Ucz się nowych rzeczy. Zrób coś, a zacznie dziać się magia!

Migawki z bloga

Rozmowa z Magdą, autorką bloga Polenka

Dlaczego zdecydowałaś się założyć bloga?

Od wielu lat prowadziłam portal o kulturze ludowej, który był anonimowy. Brakowało mi jednak miejsca, gdzie mogłabym pokazać moje prace i zdjęcia. Byłam tuż po przeprowadzce do nowego kraju i w trakcie urządzania mieszkania. Wiele dekoracji robiłam sama i stwierdziłam, że warto je zaprezentować. Tak powstał blog, który jest kreatywną mieszanką DIY, wnętrz i lifestyle’u.

Skąd czerpiesz inspiracje do wpisów?

Z mojej codzienności, otoczenia i potrzeb. Urządzam mieszkanie samodzielnie, robię metamorfozy wnętrz, remontuję poddasze w moim domu rodzinnym, dlatego tematów do tworzenia wpisów jest wiele. Większość dekoracji tworzę sama i z chęcią pokazuję je na blogu. Publikuję również wpisy lifestyle’owe, które dotyczą poszukiwania i rozwijania pasji, upiększania codzienności, kreatywności i czerpania radości z tworzenia.

Czym wyróżnia się Twój blog spośród innych?

Blog jest mieszanką moich zainteresowań. Uwielbiam wszelkie robótki ręczne i odkrywam nowe techniki rękodzielnicze. Chociaż w wielu dziedzinach nie jestem specjalistką, to zarażam i inspiruję do tworzenia. Pokazuję, że warto zacząć działać i wcale nie chodzi o efekt, ale najważniejszy jest proces tworzenia. Manualne zajęcia są jak joga dla naszego mózgu.

Jakie są Twoje ulubione trendy wnętrzarskie, a które mogłyby nie istnieć?

Zdecydowanie styl boho, scandi i California cool – taka mieszanka jest dla mnie idealna. Podoba mi się trend urban jungle, czyli wnętrza wypełnione roślinami doniczkowymi. Sama miałam mieszkanie pełne kwiatów, ale niestety inwazja małych szkodników zniszczyła wiele okazów i ocalały tylko trzy. Kolejnym trendem, który bardzo mi się podoba, jest odejście od bieli i szarości i wprowadzenie większej ilości soczystych kolorów i ciekawych połączeń barw. A jeśli chodzi o trendy, które mogłyby nie istnieć, to… nigdy nie mów nigdy. Zazwyczaj jeśli coś mi się bardzo nie podoba, to później zaczyna mnie bardzo przyciągać, aż do szaleństwa.

Jakie są Twoje sposoby na pobudzenie kreatywności?

Działam! Uwielbiam wszelkie robótki ręczne i właśnie dzięki nim pobudzam moją kreatywność. Kiedy coś wydaje się trudne do zrobienia lub mam myśl, że nic z tego nie będzie, właśnie wtedy wkładam więcej energii. Zazwyczaj efekt zaskakuje bardzo pozytywnie. Kreatywność to umiejętność, którą posiada każdy z nas, ale nie każdy dba o to, aby ją rozwijać. Jak mówi stare powiedzenie: „nieużywany organ zanika” – i to samo może spotkać naszą kreatywność. Można ją rozwijać na wiele łatwych sposobów, np. zadając sobie dziwne pytania lub wyszukując litery w przedmiotach, które nas otaczają, czy wymyślając ich zastosowanie.