Autorzy bloga Wnętrzność w swoim mieszkaniu z psami
Jesteśmy małżeństwem pozytywnie nastawionym do otaczającego nas świata. Prywatnie “rodzice” dwójki psiaków i pasjonaci niebanalnie urządzonych wnętrz. Uzależnieni od pizzy, kuchni azjatyckiej, wspólnej porannej kawy, a ostatnio odkrywamy świat poprzez coraz częstsze podróże.
Kreowaniu przestrzeni poprzez aranżowanie wnętrz, o przerabianiu niechcianych i zmęczonych życiem mebli. Pokazujemy jak łączyć kolory, meble, dodatki na wielu przykładach. Nie ograniczamy się jednak tylko do wnętrz – dzielimy się też wieloma miejscami, które warto odwiedzić. Do kwietnia 2020 roku, blog był znany jako “Wnętrzności”, kiedy to przeszedł rebranding. Z nową nazwą “Our Choys” utożsamiamy się jeszcze bardziej , bo powstała z połączenia słowa “choice” oraz naszego nazwiska – Chołys.

Nie wiem po co ludzie zatrudniają architektów, a następnie mówią im, co mają robić.
Frank Ghery

Migawki z bloga

Rozmowa z Elą i Mateuszem, autorami bloga Our Choys

Dlaczego zdecydowaliście się założyć bloga?

Decyzja była dość spontaniczna. Początkowo założyliśmy profil na Facebook’u, gdzie wrzucaliśmy urzekające nas wnętrza. W niedługim czasie wynajęliśmy mieszkanie w kamienicy, które było pozbawione mebli. Krok po kroku urządzaliśmy je głównie meblami z odzysku, a materiał na blog chcąc nie chcąc tworzył się sam. To nam dało dużą dawkę motywacji i tak właśnie rozpoczęła się nasza przygoda z pisaniem i dzieleniem się naszymi pomysłami.

Skąd u Was zamiłowanie do mebli vintage?

Ciężko odpowiedzieć 😉 Możliwe, że jest to pewnego rodzaju tęsknota za wspaniałym dzieciństwem. Widząc wiele mebli odradzają się wspomnienia: “na takim samym fotelu babcia opowiadała mi bajki na dobranoc”, “pamiętam jak dziadek czytał gazety przy identycznym biurku”, a poza tym estetyka, ponadczasowość, kunszt wykonania i możliwość ratowania wielu okazów przed śmietnikiem czy spaleniem tak nas do nich zbliżyła. Obecnie wielu projektantów nawiązuje do stylu vintage i dzięki temu łatwo jest umiejscowić takie meble czy dodatki we współczesnych wnętrzach.

Wiemy, że bierzecie udział w branżowych targach. Jakie są Wasze ulubione wnętrzarskie trendy?

Będąc na targach zazwyczaj zwracamy uwagę na 3 podstawowe cechy:
kolory, użyte materiały, innowacje. Bardzo podoba nam się fakt, że od lat na branżowych targach królują materiały dobrej jakości, naturalne jak przewaga kamienia i drewna. To elementy, które zawsze będą nadawać wnętrzom klasy i wszędzie dobrze wyglądają. Dlatego nad tymi elementami najczęściej wzdychamy.

Czym wyróżnia się Wasz blog spośród innych?

Chyba naszą spontanicznością. Często działamy bez planu, pod wpływem chwili. Jesteśmy też uzależnieni od zmian – lubimy zmieniać kolory nie tylko ścian, ale i mebli. Z nieurodziwego mebla potrafimy wyczarować cudo.

Zdradzicie metamorfozą jakiego mebla zajmiecie się w najbliższym czasie?

Jasne! Mamy już w głowach plan na kolejną komodę, musimy tylko znaleźć chwilę wolnego czasu i działamy.
Oprócz mebla chcemy również wyremontować naszą łazienkę, która na remont czeka już 3 lata (wiemy, wstyd) jednak jest to pomieszczenie, bez którego ciężko funkcjonować, i z tego powodu zdecydowanie trudniej nam się zmobilizować. Trzymajcie więc kciuki, żeby niedługo nam się udało!