Zdjęcie Klaudi Brożek autorki bloga z-duszą.pl
Mam na imię Klaudia, z zawodu jestem architektką. Mieszkam w Krakowie – mieście, które przez swoją historię i powstałą przez lata architekturę od zawsze mnie inspirowało i było moim wymarzonym miejscem do życia. Poza tym jestem pasjonatką wnętrz, designu, zwłaszcza vintage i podróży. Bloga z-dusza.pl założyłam ponad 3 lata temu.
wnętrzach przede wszystkim – staram się przemycać w nim porady architektoniczne, omawiam style we wnętrzach, pokazuję moje projekty DIY, przedstawiam inspiracje dotyczące najnowszych trendów wnętrzarskich. Poruszam również tematykę przedmiotów z duszą, czyli takich, które opowiadają jakąś historię, odzwierciedlają mieszkańców oraz są w duchu less waste. z-duszą.pl to także miejsce, w którym dotykam treści z zakresu architektury, podróży oraz lifestyle.

Najmodniejsze wnętrze to takie, które odzwierciedla Ciebie.

Migawki z bloga

Rozmowa z Klaudią, autorką bloga z-dusza.pl

Skąd pojawiło się Twoje zainteresowanie wnętrzami?

Wnętrzami, jak i architekturą interesowałam się niemal od zawsze. Już jako mała dziewczynka rysowałam i „projektowałam“ wymarzone mieszkania i domy dla wymyślonych przeze mnie rodzin i ich potrzeb. Przekształciło się to w pragnienie o wykonywaniu zawodu architekta, które udało mi się spełnić.

Dlaczego zdecydowałaś się założyć bloga?

W pracy zawodowej zajmowałam się architekturą bardzo ogólnie. Brakowało mi jednak kontaktu z projektowaniem wnętrz i możliwości ujścia dla mojej kreatywności. Pomoc w urządzaniu wnętrz bliskim przekonała mnie, że właśnie ta tematyka dostarcza mi najwięcej radości. Założenie bloga dało mi możliwość nieskrępowanego dzielenia się moimi spostrzeżeniami i pomysłami na wnętrza.

Jakie są Twoje ulubione trendy wnętrzarskie, a które mogłyby nie istnieć?

Mój ulubiony trend to łączenie współczesnych wnętrz z elementami vintage. Uwielbiam mieszać ze sobą style, co pozwala im wzajemnie podkreślać swój charakter. Wydaje mi się, że wnętrzom utrzymanym w jednym tylko stylu trudniej o autentyczność i naturalność. Według mnie każdy styl ma swoje miejsce – ważne, żeby wprowadzić go wprawnie i adekwatnie do wnętrza.

Skąd czerpiersz inspiracje do wpisów?

Inspiracje znajduję tak naprawdę wszędzie. Idąc na spacer po Krakowie, znajduję piękny budynek i czuję, że muszę go opisać. Wstępując na pchli targ, wyszukuję zapomniane przedmioty z duszą do swojego mieszkania, którym nadaję drugie życie, łącząc je ze współczesnym wzornictwem zaczerpniętym z aktualnych kolekcji sklepów z wyposażeniem wnętrz. Śledze też najnowsze trendy we wnętrzach, zarówno online, jak i na żywo, oglądając bieżące wystawy targów wnętrz. Świetnym źródłem inspiracji są dla mnie także podróże oraz wystawy sztuki – od dzieł antycznych po współczesne.

Jak opisałabyś wnętrze, o którym możemy powiedzieć, że ma duszę?

Wnętrze z duszą odzwierciedla charakter jego mieszkańców. Zapewnia im komfort, poczucie bezpieczeństwa przy jednoczesnej dbałości o jego funkcjonalność, estetykę i podkreślenie indywidualizmu każdego z domowników. Wnętrze oraz przedmioty, które je budują, opowiadają historie ludzi, którzy stworzyli w nim dom.