Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Jeden z apartementów domki "W Drzewach"

Błogi spokój, kojąca cisza i absolutny odpoczynek w oderwaniu od codziennej gonitwy… Jeśli i w Twojej głowie pojawiają się od czasu marzenia o kąpieli w dźwiękach lasu i noclegu w otoczeniu soczystej zieleni, to z całą pewnością zaintryguje Cię niezwykły koncept, który stoi za projektem domków W Drzewach, czyli noclegu kilka metrów nad ziemią. To miejsce, w którym czas płynie wolniej, a określenie „w sąsiedztwie natury” nabiera nowego wymiaru.

Oaza w lesie

Domki W Drzewach to przedsięwzięcie łączące koncepcję intymnego miejsca-azylu z tajemniczą kryjówką na drzewie, o której większość z nas marzyła w dzieciństwie. Twórcy projektu zapewniają gościom ograniczenie wszelkich bodźców do absolutnego minimum: w domkach na próżno szukać telewizora czy radia, a jedyne koncerty zapewniają urzędujące na drzewach ptaki. Miejsce zostało stworzone zgodnie z ideą eskapizmu, czyli ucieczki od rzeczywistości, w całkowitym oderwaniu od technologii i problemów, które zaprzątają nam głowę na co dzień.

Domki W Drzewach w nałęczowskich wąwozach

Jeden z apatamentów domki w drzewach

W Drzewach to nie tylko interesujący koncept i piękny design, ale również zjawiskowa lokalizacja. Położony na Lubelszczyźnie Nałęczów słynie ze swojego uzdrowiskowego charakteru oraz rozlewni popularnej wody mineralnej. To także przepiękny teren obfitujący w lessowe wąwozy porośnięte starodrzewem, których spektakularny widok można podziwiać z apartamentów umiejscowionych w koronach drzew.

Minimalizm, ekologia i nowoczesny design

Estetykę nałęczowskich apartamentów można w dużym skrócie scharakteryzować trzema słowami: minimalizm, natura i ekologia. Domki zostały bowiem zaprojektowane tak, aby stać się scenografią do spektaklu, który rozgrywa się dookoła: biegających wiewiórek, śpiewających ptaków, tańczących liści na drzewach… jednym słowem żywej natury w pełnej krasie. Umożliwiają to duże, przeszklone ściany oraz tarasy, na których goście spędzają długie godziny. W środku apartamentów znajdziemy sypialnie, łazienki oraz kąciki kuchenne z podstawowym sprzętem.

Przeszklone wnętrze drewnianego domku z oknami

Do budowy wnętrz wykorzystano naturalne materiały (głównie drewno), a całość została zaprojektowana energooszczędnie, przestronnie i z nowoczesnym sznytem. Tak, aby nie przytłaczać i stworzyć najodpowiedniejsze warunki do błogiego odpoczynku. Nad całością wykonania unosi się idea biophilic design, czyli implementacji natury do otoczenia człowieka, co przynosi mu korzyści dla zdrowia i samopoczucia.

Domki W Drzewach

Goście mają do dyspozycji aż pięć domków do wynajęcia: Jodłę, Sosnę, Grab, Tuję oraz Piąty.

Jodła

Drewniane wnętrze apartamentu Jodła

Apartament Jodła został wykonany z najwyższej jakości świerku skandynawskiego, ale jego nazwa pochodzi od majestatycznej, wiekowej jodły, która przytula się do jednej ze ścian. Domek zawiera przeszklenia ścienne i dachowe, dzięki którym jeszcze lepiej można podglądać to, co dookoła i nad budynkiem. Jest też najwyżej położonym domkiem z widokiem na malowniczo porośnięty starodrzewiem wąwóz.

Grab

Zbliżenie na drzewo przylegające do drewnianej fasady domku

Grab nazywany jest apartamentem z najlepszym widokiem, ze względu na swoje położenie bezpośrednio nad stromym wąwozem. Został też najpiękniej wkomponowany w naturę: jedna z jego ścian została przytulona do smukłego grabu, którego pień przechodzi na wylot przez dwa tarasy należące do domku.

Tuja

Zdjęcie wnętrza domku w drzewach

W apartamencie Tuja czas płynie wolniej, a to za sprawą zabiegów SPA, z których mogą korzystać goście decydujący się na pobyt w tym konkretnie domku. Właściciele nazywają go swoim małym „dziełem sztuki” ze względu na kunszt i pieczołowitość, z jaką wykonany został każdy detal tego miejsca.

Sosna

Przeszkolna ściana wnętrza apartamentu W DRZEWACH

Sosna to flagowy apartament, którego wejście mieści się pomiędzy dwoma rosnącymi obok siebie drzewami: sosną i klonem. Domek, w odróżnieniu od pozostałych, ma aż dwa poziomy: na jego parterze znajdziemy część  dzienną, a na antresoli sypialnianą.

Piąty

I wreszcie Piąty – kameralny, intymny, zaaranżowany jako magiczna przestrzeń do wypoczynku. Goście znajdą tu między innymi gigantyczny hamak, saunę, kawę, pachnące ciasto i koszyk pod drzwiami codziennie rano. A to dopiero początek rozkoszy dla ciała i dusza w tym niezwykłym miejscu.

Kreatywnych czas w domkach W Drzewach

Każdy z domków został zaopatrzony w podstawowy zestaw do dyspozycji każdego z gości: lornetkę do podziwiania przyrody z możliwie najbliższej perspektywy, regał z ciekawym księgozbiorem, gry planszowe do kreatywnego spędzania czasu oraz atlas ptaków. Dzięki temu nikt z domowników nie będzie się tutaj nudził: ani dorośli, ani dzieci. W domkach można jednak zadbać nie tylko o swojego ducha, ale też ciało: dzięki saunom oraz zabiegom SPA, które należą do oferty niektórych z domków.

Dodatkowe atrakcje

Dla tych, którzy nie mogą usiedzieć dłużej w jednym miejscu i nieustannie poszukują przygód, właściciele W Drzewach oferują dodatkowe atrakcje, takie jak loty balonem, sesje fotograficzne, czy wyjątkowy program dla dorosłych i dla dzieci obejmujący wspinaczkę po drzewach pod okiem instruktorów, wycieczki śladami osobliwości dendrologicznych oraz rzeźby w drewnie. Dla każdego znajdzie się tu coś interesującego.

Wnętrze domku w drzewach z sauną

Apartamenty W Drzewach to z całą pewnością miejsce dla tych, którzy cenią sobie kameralny odpoczynek, bliskość natury i nietypowe pomysły na spędzenie czasu poza zgiełkiem miasta, z dala od cywilizacji. To jedno z takich miejsc, których się nie zapomina i do których się regularnie wraca. Bo natura wycisza, koi i… absolutnie uzależnia.

Zdjęcia: W Drzewach

Odkryj inne modne miejsca, a jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi kampaniami i inspiracjami wnętrzarskimi, dołącz do klubu Westwing.