Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Loże nad basenem z widokiem na jezioro

Odkryj perłę malowniczego Pojezierza Brodnickiego, hotel, który łączy w sobie folklor, naturę i klimat luksusowego SPA. Tutaj obudzisz się każdego dnia w jasnym, przestronnym wnętrzu z widokami na dziewiczą polską przyrodę, by po południu degustować wina. Możesz też zanurzyć się w historii regionu sięgającej wczesnego średniowiecza lub oderwać się od cywilizacji w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Wieczorem z kolei odpoczniesz w pokojach w stylu sielskiego chalet lub zrelaksujesz się w hotelowym Vine SPA o najwyższym standardzie, którego mógłby pozazdrościć niejeden zagraniczny ośrodek wczasowy. To tylko niektóre z atrakcji, które oferuje luksusowy Głęboczek Vine Resort&Spa.

Pojezierze Brodnickie: hotel z widokiem

Hotel Głęboczek jesienią

Hotel Głęboczek, będąc nowoczesnym resortem, czerpie również z bogactw, które oferuje region. Sam położony jest w miejscu dawnego siedliska nad Jeziorem Forbin, jednego z aż stu akwenów wodnych Pojezierza Brodnickiego. Usytuowany na lekkim podniesieniu terenu, hotel zapewnia przepiękne widoki przez cały rok. Od soczystej zieleni lata, poprzez jesienną grę kolorów otaczających lasów liściastych aż po romantyczne śnieżne krajobrazy.

Pojezierze Brodnickie położone jest w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Na terenie tego magicznego zakątka Polski znajduje się Brodnicki Park Krajobrazowy, przepiękne miejsce dla wielbicieli dzikiej przyrody, w którym można wybierać się na długie wędrówki pieszo, rowerem, czy nawet konne przejażdżki.
Znajdziesz tu również zabytki historyczne, takie jak osady średniowieczne, obiekty sakralne i pałace. Ci spostrzegawczy mogą uraczyć spotkania z dziką zwierzyną, w którą obfitują okoliczne lasy i jeziora. Jest to też idealne miejsce do praktyki zwanej forest bathing, dosłownie „kąpieli leśnej”, terapii polegającej na bliskim i uważnym kontakcie z naturą. Z dala od szlaków turystycznych i większych miast jest to miejsce idealna na głęboko relaksujące i odnawiające wakacje.

Styl wnętrz: sielski klimat i nowoczesny design

Drewniane wnętrza Chaty Lnianej Hotelu Głęboczek

Projekt całego ośrodka jest inspirowany architekturą zagrodowo-dworską Warmii i Mazur, w której odnaleźć można podcienie czy duże okna. Pokoje Głęboczek Vine Resort&Spa zaprojektowane zostały tak, aby harmonijnie współgrać z otaczającym pejzażem. Obszerne pomieszczenia z przestronnymi tarasami, przywodzącymi na myśl górskie chalet, mają być naturalnym przedłużeniem przyrody widniejącej za oknem. Dlatego dominuje w nich naturalne światło, które osiągnięto dzięki przeszkleniom, oraz drewno.

Prosta elegancja wnętrz, w której królują naturalne odcienie brązu oraz świeża biel mają sprawić, aby pobyt w hotelu był kojącym i terapeutycznym doświadczeniem. Obszerne łóżka, naturalne skórzane dywany, jasna sielska restauracja w stylu rustykalnym czy nastrojowe SPA z lazurowym basenem. To wszystko sprawia, że cały ośrodek przepełnia lekkość i powietrze. Jest to jakby bezpośrednie zaproszenie do odpoczynku w regionie, który uznany został za Zielone Płuca Polski.

Winnica I: natura w nowoczesnym wydaniu

Winnica I to główny budynek resortu, w którym dominuje piękne drewno w ciepłych odcieniach i detale nawiązujące do folkloru regionu. Znajduje się tu też Oranżeria z przepięknym tarasem, klimatyczna karczma oraz restauracja oferująca zdrowe ekologiczne przysmaki. Całość spowija winorośl, która w romantyczny sposób wkrada się na tarasy pokoi. Tutaj znajduje się również Vine SPA, czyli jedna z największych atrakcji hotelu.

Wnętrza Oranżerii w Hotelu Głęboczek
Wnętrza Apartamentu 63 w Hotelu Głęboczek z przeszkolną ścianą

Winnica II: tradycyjne wnętrza z nowoczesnym sznytem

Winnica II to najnowszy budynek mieszkalny ośrodka, który architektonicznie nawiązuje do elementów typowych dla zabudowy proskiej. W przytulnych, kameralnych pokojach króluje drewno, obnażona cegła oraz prostota w stylu skandynawskim.

Budynki Winnicy II w Hotelu Głęboczek
Wnętrza Hotelu Głęboczek z drewnianymi elementami

Osada: kwintesencja sielskiego klimatu

Ta część obiektu chyba najlepiej oddaje klimat, jak i myśl przewodnią hotelu Głęboczek, gdzie elementy historycznej zabudowy siedliska zostały połączone ze współczenymi elementami wystroju. Osada to prawdziwa celebracja folkloru, który spotyka luksusową nowoczesność. Z pozoru urocze chaty wiejskie kryją przestronne minimalistyczne wnętrza, w których dominuje biel, jasne drewno i przeszklenia. W każdym z pokojów osady poczujesz się trochę jak w luksusowej skandynawskiej saunie. Nigdzie jak tu nie zanurzysz się w kojącym otoczeniu natury.

Tradycyjna chata wiejska dawnego siedliska w Hotelu Głęboczek
Wnętrza Chaty Lnianej w Hotelu Głęboczek

Głęboczek: stylowy wypoczynek w vine SPA

Chyba jedną z największych atrakcji hotelu jest unikatowe winnica. Klimatyczna piwnica z białej cegły, rodem z Prowansji, liczy niezliczone beczki i butelki wina z ponad 1,5 tys. sadzonek z rodzinnej Winnicy Płochockich. Co za tym idzie, winnica oferuje szeroką gamę wydarzeń prowadzonych przez Sommeliera, takich jak Wieczór z Winem, czy Akademię Wina.

Winoterapia, odkryj jej dobrodziejstwa

Strefa Wellness w Hotelu Głęboczek


Jednak degustacje, czy nawet udział w corocznym winobraniu to nie jedyny atut winnicy. Wino wykorzystuje się tu też do masaży i kąpieli winnych w luksusowym SPA. Ta tak zwana „winoterapia” to luksusowe zabiegi pielęgnacyjne, które mają niezwykłe działanie regenerujące, ujędrniające i przeciwzmarszczkowe. Vine SPA oferuje m.in.: masaże, łaźnie parowe, peelingi, kąpiele, maseczki oraz aromaterapię, również z kosmetyków z autorskiej linii na bazie wina. Zabiegi te o intrygujących nazwach, takich jak: Rubinowa Rozkosz, Smak Shiraz, Grape Face – zdecydowanie przemawiają do wyobraźni. Ostatnio do oferty SPA dołączył cały wachlarz zaawansowanych zabiegów kosmetycznych, terapii wodnych oraz cały pakiet dla nowych mam.

Basen nad jeziorem w Hotelu Głęboczek

Dla miłośników relaksu Głęboczek Vine Resort&Spa oferuje również basen pod gołym niebem z malowniczym widokiem na jezioro. Znajdziesz tu też zewnętrzne łoża do relaksu z romantycznymi baldachimami, które sprzyjają kontemplacji natury.

Odkryj inne modne miejsca, a jeśli nie chcesz być na bieżąco z najnowszymi kampaniami i inspiracjami wnętrzarskimi, dołącz do klubu Westwing.

Zdjęcia: Głęboczek Vine Resort&Spa