Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
tablica glendoria - fot. Artur Kurmin

Glendoria to miejsce, w którym inaczej płynie czas. Zamiast przelatywać przez palce, sączy się leniwie gdzieś obok, a każda chwila staje się magiczna. Roztacza warmińsko-mazurską magię, oferując nieskrępowaną bliskość przyrody i wolność, łącząc je z niezwykłymi wnętrzami przepasnych namiotów czy pokojów w XX-wiecznym gospodarstwie. To glamping, co się zowie! Nie można przejść obok niego obojętnie.

Glendoria – slow life pośród natury

Przyjazd do Glendorii to jeden z najlepszych – jeśli nie najlepszy – sposób na komfortowy odpoczynek na łonie natury. To aż 40 hektarów charakterystycznych, warmińskich pagórków, niewielkich jeziorek, mglistych zagajników i pachnących łąk. To uczta dla wszystkich zmysłów: zarówno wzroku, o co dbają niepowtarzalne w całej Polsce widoki, jak i węchu czy nawet słuchu – uszy wypełniają zawołania okolicznych zwierząt kopytnych i śpiewy dzikich ptaków.

Glendoria to pierwszy polski glamping. Co to znaczy? Koncept ten powstał w odpowiedzi na potrzeby tych, którym na urlopie potrzebna jest pewna doza wygody czy luksusu. I chociaż wieczory spędzone w dzikim lesie są kuszące, to jednak do pełnego odprężenia często potrzeba nam pewnych wygód. Tak właśnie narodził się glamping, który łączy w sobie nieograniczoną przestrzeń, otoczenie jezior, lasów i łąk z basenem z widokiem czy klimatycznym SPA w środku lasu. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Ostrożnie – ten styl życia wciąga jak bagno!

Glendoria – glamping i nie tylko

Czego można spodziewać się podczas wizyty w Glendorii? Chociaż dla odwiedzających dostępne są także kolonialne, klimatycznie zaaranżowane pokoje w pruskim gospodarstwie, to największą furorę robi miejscowy glamping, który wypełniony jest fantazyjnymi Pokojami Namiotowymi, przywodzącymi na myśli afrykańskie safari.

Porzućcie wszystko to, co wiecie o namiotach! Glendoria Camp wypełniają konstrukcje obejmujące 30-metrowy salon z sypialnią, łazienkę z prysznicem i piękne, kolonialne meble nadające wyjątkowego klimatu wyprawy na koniec świata.

Wzniesione są na metrowych podestach i charakteryzują się całkowitą wodoszczelnością, a podwójny dach dba o odpowiednią temperaturę nawet w trakcie upałów. Nie brakuje także instalacji elektrycznej czy pieca na drewno. Wszystkie namioty dzieli odpowiednia odległość, dzięki czemu wszyscy goście mogą cieszyć prywatnością i wycinkiem Warmii tylko dla nich.

Pokoje w stylu slow-life

Nie jesteś miłośnikiem namiotów? W Glendorii zamieszkać możesz wybrać także tradycyjny nocleg pod dachem: nie będzie on jednak zwyczajny! Klimatyczne pokoje znajdują się w dawnym gospodarstwie z początków XX-wieku i charakteryzują się mazurską architekturą z tamtego okresu – oczy kuszą czerwone cegły, omszałe dachówki i ciemne drewno.

Ze względu na swój wiek pokoje w niczym nie przypominają tego, co znasz z klasycznych, molochowych hoteli. Pokoje tworzą pełne tajemnic korytarze i kryją architektoniczne niespodzianki, którym jednak nie brakuje odpowiedniej funkcjonalności i prywatności. To luksus w stylu slow-life!

“Niebo w lesie” czyli leśne SPA w Glendorii

Slow-life to jednak przede wszystkim spokój i odprężenie. W Glendorii zasmakujesz kontaktu z naturą w prawdziwym, leśnym SPA. Bezpośrednio pod obłokami, w otoczeniu zieleni, zasmakujesz tego, co w niej najlepsze. Niektórych z zabiegów skorzystać można nawet nad brzegiem jeziora – chociażby i o świcie.

W Glendroii będziesz mieć okazję praktykowanie shinrin-yoku, czyli prozdrowotnej praktyki kontaktu z naturą rodem z Japonii. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, w których oddać się można tej niezwykłej sztuce. Polega ona na odbiorze naturalnego otoczenia całościowo, za pomocą wszystkich zmysłów. To zanurzenie się w naturze – umożliwiają ją leśne ścieżki, miejsca do jogi, gorące balie, kąpiele ziołowe oraz inne niespodzianki, których nie możemy w tym miejscu zdradzać. To prawdziwy rytuał oczyszczenia w przestrzeni słuszniej nazwanej: Niebo w Lesie!

Glendoria to wyjątkowe miejsce na polskiej mapie wypoczynku. Nie można jej przegapić, a nawet krótkie odwiedziny potrafią naładować baterie na długi, długi czas. Poznaj je wraz z Westwing: na naszej stronie znajdziesz jeszcze więcej inspiracji na wymarzony wypoczynek!