Świąteczne hity na wielkiej wyprzedaży >>>


Czarna kuchnia z jasnymi płytkami naścianie, drewnianym blatem i czarnym sprzętem kuchennym

Coraz częściej w trendach wnętrzarskich do kuchni przewija się czarny kolor. Wcale nas to nie dziwi! Jest elegancki, stylowy i z charakterem, a w dodatku łatwo połączyć go z innymi barwami, fakturami i materiałami. Sprawdza się nie tylko w dużych, ale także niewielkich wnętrzach. Prezentujemy dziś kilka pomysłów na czarną kuchnię – zainspiruj się i znajdź swój ulubiony!

Komu spodoba się czarna kuchnia?

Wielbiciele minimalizmu, scandi i loftowych aranżacji – łączcie się! Czarna kuchnia to klasa i elegancja sama w sobie, a każde pomieszczenie z tą barwą wygląda niezwykle szykownie. W zależności od tego, z czym połączysz czerń, osiągniesz efekt przytulności, intymności i szyku.

Czy czarna kuchnia jest praktyczna?

Wiele osób boi się o to, że na czarnym będzie widać kurz, tłuste plamy, a na szkle dodatkowo odciski palców i smugi. Z jednej strony może tak być, jednak z drugiej pomyśl, czy jasna kuchnia nie brudzi się bardziej? Według nas kuchnia to po prostu miejsce, w którym trzeba częściej sprzątać ze względu na jej przeznaczenie. Nie ma powodu, aby martwić się o czarne meble, a wręcz przeciwnie – czasem czerń ukryje plamki lub smugi lepiej, niż biel. Możemy też użyć odpowiednich materiałów lub wykończenia, np. matowych frontów lub blatu z chropowatą fakturą, aby dodatkowo ukryć codzienne zabrudzenia.

Z czym łączyć czarny w kuchni?

Kuchnia czarna to nie lada wyzwanie dla osób, które dotychczas wybierały tylko jasne kolory do kuchni. Przygotowaliśmy listę barw, materiałów i faktur, z którymi możesz połączyć czerń.

  • ponadczasowa biel
  • eleganckie kremy, beże oraz szarości
  • pudrowy róż
  • srebro i złoto
  • czerwień
  • drewno
  • metal
  • szkło
  • marmur
  • miedź
  • naturalne materiały, np. len, wełna, juta
  • aksamit.

Z nimi czerń stworzy idealne połączenie do kuchni! Teraz sprawdź, jak możesz zaaranżować przestrzeń zależnie od stylu, wybranego materiału i połączenia kolorystycznego.

Czarna kuchnia w stylu nowoczesnym

Lubisz proste formy, funkcjonalne przestrzenie i czerń? Wybierz styl modern, opierający się na minimalizmie i jednoczesnej efektowności. Kuchnia w nowoczesnym stylu zazwyczaj ma sporo miejsca, gładkie przejścia między elementami, zachowaną geometrię i jeden statement piece, którym najczęściej jest wyspa w większych metrażach, bądź przestrzeń nad blatem w mniejszych pomieszczeniach. Jeśli widziałaś już granatową kuchnię, doskonale wiesz, jak ciemne kolory potrafią zawrócić w głowie! Oto kilka naszych propozycji na czarną kuchnię w stylu modern.

Czarna ściana w kuchni

To bezpieczne rozwiązanie, jeśli nie chcesz wymieniać szafek lub po prostu nie przekonują Cię fronty w czerni. W końcu nikt nie powiedział, że kuchnia czarna powinna być cała czarna – wręcz przeciwnie, muszą się tam znaleźć elementy w innych kolorach, inaczej przestrzeń nie będzie wyglądać atrakcyjnie. Czarna ściana w kuchni to dobry pomysł, ponieważ pasuje zarówno do białej, szarej jak i beżowej kuchni. Najlepiej będzie, jeśli pomalujesz tylko jedną ścianę bądź sufit, aby uzyskać estetyczny kontrast. Naszą propozycją jest wykorzystanie do tego farby kredowej, dzięki czemu czarna ściana będzie jednocześnie funkcjonalnym notatnikiem ściennym.

Wskazówka: a może czarna zastawa? W sklepach dostępne jest teraz mnóstwo kompletów talerzy, kubków, sztućców oraz akcesoriów kuchennych w czarnym kolorze. Jedzenie zaprezentowane na ciemnym talerzu wygląda jak z pięciogwiazdkowej restauracji!

Czarna kuchnia i złoto

Kuchnia w wydaniu modern to świetne miejsce na wprowadzenie szykownej czerni i eleganckiego złota. Nasz wybór pada na gładkie matowe fronty i złote chromowane uchwyty, a do tego marmurowy, biały blat. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, więc w tym przypadku nie musisz się martwić – taka czarna kuchnia będzie zachwycać gości latami.


Wskazówka: Wciąż nie jesteś pewna czarnego? Spróbuj z innym kolorem! Granatowa kuchnia to równie stylowe, jednak nieco spokojniejsze rozwiązanie. Może za jakiś czas przekonasz się także do czerni!

Biało-czarna kuchnia

Nie mogliśmy nie wspomnieć o ponadczasowym hicie aranżacji, czyli kuchni biało-czarnej. Proste formy i uporządkowane aranżacje bardzo lubią te dwa kolory, dlatego modern to świetny towarzysz. Naszą propozycją jest małe szaleństwo kontrastów – podłoga z kafelków tworząca geometryczną mozaikę, białe ściany i czarne fronty. Jeśli w twojej kuchni znajduje się także stół, możesz pomalować go na czarno, a krzesła na biało. Gra w kolory jest tutaj absolutnie wskazana (pod warunkiem, że jest to biały i czarny)!

Czarna kuchnia w stylu glamour

Co sprawia, że glam jest od lat jednym z najczęściej wybieranych styli aranżacyjnych? Naszym zdaniem to połączenie elegancji, kobiecości i wyjątkowego szyku, które widać już od progu! Nieprawdą jest, że glam to tylko jasne wnętrza – w nowym wydaniu ten styl nabiera więcej klasy i dorosłości, czerpie także nieco z takich mieszanek jak na przykład neo romantyk. Dzisiaj mamy dwie propozycje zarówno dla wielbicielek klasycznego glamour, jak i jego nowej formy.

Klasyczny glam

Czarne fronty z połyskiem są w tej aranżacji podstawą. Mogą być tylko na części z wyspą, a na pozostałych szafkach białe. Do tego dobierz srebrny sprzęt AGD oraz dekoracje, aby nie zabrakło błysku. Na półkach ściennych wyeksponuj obrazy z kwiatowym motywem, a jeśli masz w kuchni także część jadalnianą, wybierz aksamitne krzesła w kolorze pudrowego różu, a na stole postaw świeże kwiaty. Nie zapomnij o oświetleniu! Kryształy w kuchni glam są mile widziane.

Nowoczesny glamour

Jeśli wiesz już, że meble w kuchni to nie tylko biel, a dodatkowo lubisz glam, wybierz aranżację w nowym wydaniu. Postaw na statement piece, czyli szykowny marmur z wyraźnym wzorem. Ściany pomaluj na czarny mat oraz zdecyduj się na szare kafelki na podłodze ułożone w jodełkę. Armatura oraz AGD również będzie świetnie wyglądać w czerni. Błysk zaś zostaw dodatkom – stylowa dekoracja o ciekawej formie, srebrna misa na owoce lub duży, srebrny okap nad wyspą wystarczą, aby w kuchni królował glam.

Stylowa kuchnia czarna z drewnem

Kuchnia czarna z drewnem to stylowe rozwiązanie, jeśli zależy Ci na ciepłym, przytulnym, a jednocześnie eleganckim i intymnym wnętrzu. Oczywiście czerń nie musi być tutaj dominującym kolorem i może pojawiać się np. tylko w dodatkach i tekstyliach, na sprzętach bądź części frontów. Zobacz, jakie mamy pomysły na kuchnię z drewnem.

Kuchnia w stylu boho

Zielona kuchnia z czarnymi akcentami i naturalnymi dodatkami? Oto boho w stylowym wydaniu! Wyobraź sobie szafki z naturalnego drewna, oliwkowe ściany i dużo czarnych dodatków – od tekstyliów, przez zastawę, aż po osłonki na doniczki. Do tego nastrojowe, ciepłe światło i ulubiona świeca zapachowa. Dzięki czerni boho kuchnia nabiera nieco więcej powagi i elegancji, a jednocześnie zyskuje na przytulności.

Udomowiona nowoczesność

Często nowoczesny styl kojarzy się z surowością, chłodem i niczym, co mogłoby pasować do kuchni. My postanowiliśmy podjąć się wyzwania udomowienia nowoczesnej kuchni. Jak? Odpowiedzią jest kuchnia czarna z drewnem. Połącz ciepły odcień drewna (np. buk, olchę, machoń lub palisander) z matowymi czarnymi frontami. Ściany pozostaw białe. Aby dodatkowo sprawić, że wnętrze nabierze stylu, skorzystaj z miedzi lub złota – dodatki w tym kolorze świetnie współgrają zarówno ze światłem naturalnym, jak i sztucznym oświetleniem. Jeśli chcesz, możesz także umieścić na parapecie, ścianach lub szafkach dekoracje o nietypowej formie, np. lustro, wazon czy półmisek. Gotowe, czarna kuchnia została udomowiona!

Scandi + czerń

Znudziła ci się biała kuchnia z drewnianym blatem? Czas na prostą metamorfozę! Wnętrze scandi jest na tyle uniwersalne, że nawet drobna zmiana robi wielki efekt. Dzisiaj proponujemy Ci malowanie frontów na czarno! Dzięki temu w Twojej skandynawskiej kuchni pojawi się odrobina kontrastu, a gdy uzupełnisz aranżację dodatkowo o czarne dekoracje, zyskasz świeżą, ciekawą przestrzeń.

Jak widzisz, czarna kuchnia to sposób na efektowne wnętrze. Szukasz więcej inspiracji? Zarejestruj się na Westwing już dziś!