Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Wanna z kosmetykami w szarej łazience

Jeśli szukasz neutralnego, ale wyrafinowanego koloru, który podkreśli wszystkie atuty Twojej łazienki, postaw na uniwersalną szarość. Ten ponadczasowy kolor daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Świetnie współgra z innymi kolorami, tworząc kapitalną bazę dla dodatków. Występuje w niezliczonej gamie odcieni, które dobrze się ze sobą dogadują, przełamując monochromatyczną tonację. Pomożemy wybrać Ci właściwy odcień i dodatki, podpowiemy też, jak pomysłowo ożywić szarą aranżację. Z nami przekonasz się, że szara łazienka wcale nie jest nudna i bez wyrazu.

Dlaczego szary to dobry wybór do łazienki?

Kolorystyczne trendy przychodzą i odchodzą, ale są barwy, które na zawsze weszły do wnętrzarskiego kanonu i nigdy nie wychodzą z mody. Przy ich pomocy możesz wyczarować klimat swojej łazienki. Niezaprzeczalnym numerem jeden jest biel i czerń – biała łazienka to najlepsze rozwiązanie na optyczne rozświetlenie przestrzeni, czarna łazienka z kolei to propozycja dla tych, którzy lubią mocne, wyraziste aranżacje. Kolor warto dobierać do stylu wnętrza – łazienka biała z drewnem – to podstawa skandynawskiej stylistyki, niebieska łazienka inspiruje się stylem marynistycznym, a łazienka czarno-biała to klasyka, która broni się w każdym stylu i zawsze jest na czasie. A szara łazienka? Nieprzerwanie od kilku sezonów trwa boom na różne odcienie szarości i nic nie wskazuje na to, żeby miał się zakończyć. W czym tkwi popularność tego koloru? Przede wszystkim w jego uniwersalności. Szary, to obok bieli i beżu jeden z najbardziej neutralnych barw na kolorystycznej palecie. Powstaje przez zmieszanie bieli i czerni, a w zależności od tego, który pigment dominuje, rozróżniamy jego delikatniejsze i intensywniejsze tony. Wszystkie są kapitalną bazą pod inne kolory, doskonale łączą się z większością materiałów – kamieniem, drewnem, rattanem. Dlatego szarość świetnie nadaje się do wszystkich pomieszczeń, również do łazienki. W końcu chromowane baterie i wykończenia też są koloru szarego, tylko w wersji metalicznej, z połyskiem. W zależności od intensywności i od tego, z czym go zestawimy, może stworzyć w łazience nowoczesną lub stylową aranżację.

Ciemny czy jasny odcień do szarej łazienki?

Szarość ma wiele twarzy. Występuje także w niezliczonej gamie odcieni, dlatego z łatwością dobierzesz jeden z nich do swojej łazienki. Ten kolor potrafi być grafitowy wręcz wpadający w czerń – ciemna łazienka to jeden z najmodniejszych trendów tego sezonu. Nieco jaśniejsza szarość ma odcień zachmurzonego nieba przed burzą, albo delikatniejszy popielaty, perłowy. Szarość może też iść w kierunku ciepłego beżu, a nawet błękitu – wtedy nazywana jest gołębia szarością. No i jak tu teraz dobrać ten odpowiedni, żeby szara łazienka miała klasę i oryginalny sznyt? Urządzenie szarej łazienki wymaga przemyślenia i odrobiny wyczucia. Przede wszystkim zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć. Jasne odcienie szarości rozjaśnią przestrzeń, nadadzą jej lekkości i nowoczesnego charakteru. Stworzą ciekawą aranżację w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy retro. Ciemniejsze dodadzą elegancji, przytulności i tajemniczości – z ich pomocą wyczarujesz łazienkę w stylu glamour, loftowym czy ponadczasowej klasyki. Ostateczny finał będzie zależał od tego, jakie inne kolory będą towarzyszyć szarości i z jakimi materiałami ją zestawisz.

Szara łazienka też może być ekstrawagancka!

Szary czasami bywa postrzegany jako kolor nudny i pozbawiony wyrazu. To bardzo krzywdząca opinia, którą spróbujemy odczarować. Wystarczy choćby zabawić się, łącząc różne odcienie, żeby stworzyć interesującą całość. Łazienkę ożywi miks różnych faktur, np. szorstkiego surowego betonu z gładkimi połyskującymi płytkami. No i wzory. Nie bój się odważnych zestawień. Pokuś się o wodoodporną tapetę – to świetna alternatywa dla płytek. Sprawdzi się nawet w bardzo mokrych miejscach – nad umywalką czy pod prysznicem. Tapety z wet systemem dostępne są w nieograniczonej palecie wzorów i w różnych odcieniach szarości. Możesz wybierać pomiędzy roślinnymi i geometrycznymi motywami. Wystarczy jedna ściana ozdobiona dekoracyjną tapetą, a łazienka zmieni się nie do poznania! Gładkie szare ściany warto zestawić z wzorzysta podłogą – pięknie się spiszą w tej roli tradycyjne płytki gresowe, jak i cementowe kafle w historyzujące lub orientalne desenie. Wreszcie pozornie beznamiętna szarość zyska drapieżnego charakteru sąsiadując z ostrzejszymi barwami – jedną ze ścian pomaluj na intensywny, cytrynowy żółcień lub szaloną fuksję, a zobaczysz, że zrobi się dynamicznie i ekstrawagancko! 

Dodatki i tekstylia do szarej łazienki

Szara łazienka będzie wyglądała ciekawiej, jeśli postawisz na oryginalne dodatki. Jeśli szary dominuje, dobierz akcesoria w innych kolorach, które urozmaicą aranżację. Z łagodną szarością dobrze się komponują pastelowe odcienie – miękkie ręczniki i dywaniki kąpielowe w kolorach pudrowego różu i słonecznej żółcieni przełamią i ozdobią monochromatyczne wnętrze.

Szarość uchodzi za dość chłodny odcień, więc żeby nieco ją ocieplić, możesz pomyśleć o koszyczkach z rattanu, wikliny czy bambusa – sprawdzą się idealnie do przechowywania łazienkowych drobiazgów. Przy wannie możesz postawić stołek z naturalnego drewna – na mydło, płyny do kąpieli czy szczotki do masażu. Postaraj się, żeby inne akcesoria typu dozowniki na mydło, kubek na szczoteczki czy pojemniki na waciki też były estetyczne i przykuwały oko piękną formą. Zadbaj o dobór kosmetyków – te w pięknych opakowaniach warto postawić na widoku – będą oryginalną ozdobą szarej łazienki.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom Twoja szara łazienka zyskała na przytulności i elegancji. Dołącz do klubu Westwing, żeby śledzić nasze tematyczne kampanie. Dzięki nim dowiesz się, jak nieszablonowo urządzić dom w różnych stylach.