Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Taras w kolorze czarno-białym z czarnymi meblami zewnętrznymi i parasolami

W ciepłe miesiące taras staje się dodatkowym pokojem, miejscem relaksu i spokoju. Aby pomóc Ci w jak najlepszym wykorzystaniu tej przestrzeni, nasi eksperci do spraw pięknych wnętrz udzielą Ci orzydatnych wskazówek dotyczących aranżacji Twojej letniej przestrzeni. Lato może być jeszcze lepsze i pomoże Ci w tym wyjątkowa aranżacja tarasu! Mamy też kilka podpowiedzi, które pozwolą Ci zabezpieczyć taras na zimę. 

Aranżacja tarasu: najczęściej zadawane pytania 

Podobnie jak ogród, taras potrzebuje optymalnej ochrony przed zimnem. Drewniana podłoga powinna być dokładnie oczyszczona przed nadejściem zimy. Aby mieć pewność, że naturalny materiał pozostaje odporny na zimno i wilgoć, zalecamy olejowanie drewnianej podłogi przed rozpoczęciem chłodnych miesięcy. Osłony przeciwsłoneczne lub markizy należy zdemontować i przechowywać w piwnicy lub szopie. To, czy meble tarasowe można zostawić na zewnątrz, zależy od materiału, z jakiego zostały wykonane. Meble zewnętrzne wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium są zazwyczaj odporne na korozję. Natomiast modele drewniane muszą być chronione przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 

Chcesz, żeby meble tarasowe pozostały na zewnątrz przez całą zimę? Wybierz modele wykonane z odpornego na wilgoć i wytrzymałego drewna, takiego jak tekowe czy eukaliptusowe. Jeśli rośliny na tarasie nie są przystosowane do niskich temperatur, należy je okryć specjalnym materiałem. Można je również ochronić przed zimnem za pomocą gałęzi jodłowych i chrustu. 
Jeśli chcesz zaprojektować swój taras w naturalnym stylu, do podłóg nadaje się szczególnie twarde drewno. Twarde drewno oznacza wszystkie drewna tropikalne, a także rodzime gatunki drewna, takie jak dąb i jesion. To, z jakiego drewna ostatecznie wykonana jest deska, zależy od Twojego gustu. Bardzo popularne są również płyty z kamienia naturalnego, które są bardzo trwałe. Oczywiście możesz zdecydować się także na płytki. Dzięki płaskiej powierzchni są one szczególnie łatwe do czyszczenia. Jeśli chodzi o meble, wybór jest równie duży.

Naturalne materiały, takie jak drewno i rattan, są naszymi faworytami. Z kolei, tworzywo sztuczne jest szczególnie odporne na zimno – ale warto pamiętać, że z czasem wygląda mało stylowo. Alternatywą dla rattanu jest polirattan. To sztuczny materiał, który nie jest w żaden sposób gorszy od oryginalnego rattanu. 

Aranżacja tarasu: tych produktów nie może zabraknąć! 

 • Wskazówka 1: Jeśli Twój taras nie jest zadaszony, konieczne jest zastosowanie parasola przeciwsłonecznego lub nowoczesnego żagla słonecznego. W lecie na tarasie może być bardzo gorąco. Aby uchronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV, zaopatrz się w osłonę. Dzięki temu można cieszyć się wysokimi temperaturami na tarasie nawet w południe, nie narażając się na nieprzyjemne oparzenia słoneczne. Zachowaj jednak ostrożność – parasol nie zastępuje filtra przeciwsłonecznego. 
 • Wskazówka 2: Niezależnie od tego, czy jest to kanapa, dwa wygodne fotele ze stolikiem pomocniczym, czy też cały zestaw – meble zewnętrzne są niezbędnym elementem wyposażenia tarasu. Dzięki stylowym poduszkom dekoracyjnym, pasującym do parasola, do aranżacji tarasu możesz dodać odrobinę koloru. 
 • Wskazówka 3: Rośliny świetnie pasują do aranżacji tarasu. Możesz stworzyć ciekawą kompozycję z wielu roślin doniczkowych, które zachwycają swoim bogactwem i obfitością. Pachnąca lawenda i eleganckie cyprysy dodają tarasowi śródziemnomorskiego charakteru. Zielone rośliny i kolorowe kwiaty zapewniają lekkość, delikatność i odprężenie. Stwórz własną oazę dobrego samopoczucia! 
 • Wskazówka 4: Czy Twój taras graniczy z ogrodem sąsiada? Nie musisz znosić ciekawskich spojrzeń! Drewniany ekran da tarasowi odrobinę prywatności. 

Dekoracje na Twój taras

Oaza spokoju w 3 krokach:

 1. Krok

  Latem nie ma nic piękniejszego niż ciepły wieczór z migoczącymi świecami i chłodnym napojem w dłoni. Jeszcze bardziej nastrojową atmosferę można stworzyć, dekorując taras girlandami świetlnymi i paleniskiem. 

 2. Krok

  Nie tylko salon, ozdobiony dekoracyjnymi poduszkami i kocami, może być miejscem relaksu. Taras także uwielbia kolorowe wykładziny, puszyste pledy i wzorzyste poduszki. Dlaczego więc dlaczego nie przenieść swojego salonu na zewnątrz? 

 3. Krok

  Dekoracje tarasu mogą być również wykonane samodzielnie. Może stworzysz żagiel słoneczny albo huśtawkę ogrodową? Stylowe meble na taras da się wyczarować też z rustykalnych palet. 


Jeśli chcesz rozkoszować się relaksującym klimatem swojego tarasu, w ekskluzywnej ofercie WestwingNow znajdziesz piękne meble zewnętrzne i przedmioty do dekoracji, które natychmiast wprowadzą Cię w cudowny nastrój. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz to wyjątkowej aranżacji tarasu