Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Dawid Woliński w windzie

Odwiedziliśmy Dawida Wolińskiego w jego nowym mieszkaniu – urządzonym minimalistycznie, z najwyższym wyczuciem stylu i… przedmiotami z Westwing Collection! Poznaj razem z nami, czym kierował się projektant mody i stylista urządzając swoje mieszkanie.

Modern minimal z artystycznym sznytem

Mieszkanie Dawida Wolińskiego to nowoczesny minimalizm w stonowanych i naturalnych kolorach… ale bez nudy! Co było największą inspiracją, gdy urządzał swoje mieszkanie i taras?

Wszystko i nic. Śledziłem trendy i prace moich ulubionych architektów, ale też chciałem mieć wnętrze unikalne. Układ funkcjonalny podpowiedział mi schemat moich aktywności. Kolory w mieszkaniu to gra światła i cienia. Mimo tego, że wszystko jest „of beige”, nie nudzi mnie.

Dawid Woliński

W stylizacjach wnętrz projektant zwraca uwagę przede wszystkim na ponadczasowość. Urządzając swój dom, niekoniecznie kierował się trendami, ale mimo to uważa, że jego mieszkanie jest modne i nowoczesne. Koncept stylizacji pozostaje w kanonie klasyki oraz jest rozwojowy, dlatego z łatwością można zmienić nastrój oraz styl całości – baza jest uniwersalna i jakościowa.

Kilka pytań do Dawida Wolińskiego…

Winda to oczywiście pierwszy stylowy przystanek na trasie do mieszkania projektanta. To w niej powstają kultowe zdjęcia i relacje na Instagram z hashtagiem #windawolinskiego. Jednak co jest najważniejsze w samym domu dla stylisty?

 1. Dom to dla mnie…

  “poczucie niezależności i bezpieczeństwa. Tu ładuje baterie i tworzę plany.”

 2. Trzy słowa, które najlepiej opisują mój styl to…

  “przestrzeń, światło, komfort”

 3. Kolory/połączenia kolorów, który nigdy mnie zawodzą…

  “lubię ograniczona paletę barw. Częściej wybiorę klasykę niż ekstrawaganckie szaleństwo.”

 4. W moim wnętrzu nie może zabraknąć…

  “pomysłu. Nie lubię nudnych rozwiązań! Nad garderoba pracowałem rok żeby sprawdzić jaka formuła sprawdzi się dla mnie najbardziej.”

 5. Sztuka w moim mieszkaniu…

  “to akcent który ma podkreślać indywidualność wnętrza. Sztuka w domu jest dla mnie tak ważna jak detale w modzie. Niby detale a świadczą o jakości.”

 6. Mój taras daje mi przestrzeń do…

  “odpoczynku. To moje mini wakacje. Jestem z niego dumny bo powstawał od podstaw, ewoluował. Z roku na rok się zmieniał żeby wreszcie stać się dla mnie miejską oaza.”

 7. Wybór jakiego elementu tego wnętrza był dla Ciebie największym wyzwaniem?

  “Wanny! Bo wszystko możesz zmienić a wanna jest integralna częścią łazienki. Zmiana jej, mimo że nie niemożliwa, wiążę się z ogromnym wyzwaniem…”

Ulubione miejsce Dawida Wolińskiego w jego mieszkaniu

Mam kilka takich miejsc. W salonie kocham siedzieć na kanapie patrząc przez okna na taras i rośliny. To nieprzerwany spektakl. Sypialnie kocham za ciszę i spokój bez zbędnych akcentów. Garderoba to z kolei miejsce, gdzie siadam na fotelu i układam plan dnia, a łazienka z ukochaną wanną to miejsce relaksu, więc moje ulubione miejsce zaczyna się zaraz po tym jak przekroczę próg mieszkania…

Dawid Woliński

Taras Dawida Wolińskiego

W jaki sposób projektant najchętniej spędza czas na swoim tarasie?

To w sumie zabawne, bo pomimo kanap i foteli kocham leżeć na podłodze, na dywanach. Kiedy tylko się tam kładę, przybiegają do mnie psy, przynoszą zabawki bądź przytulają się i zasypiamy. Lubię też pielęgnować rośliny na tarasie: obrywać uszkodzone liście, przycinać gałązki. A podlewanie ponad pięćdziesięciu donic to prawdziwe wyzwanie, ale też relaks.

Dawid Woliński

Dekoracje w domu Dawida Wolińskiego

Dawid Woliński mówi o sobie, że jest kolekcjonerem pięknych przedmiotów. Jednak nie wszystkie piękne dekoracje i akcesoria znajdą swoje miejsce w mieszkaniu projektanta.

Kiedyś do mieszkania trafiała masa drobiazgów. Teraz zanim cos przekroczy próg domu i wyląduje u mnie, przechodzi ostry proces weryfikacji. Bardzo często wypożyczam rzecz i myślę nad nią w kontekście wnętrza. Wolę przedmioty duże i robiące wrażenie, niż drobiazgi tworzące zamieszanie.

Dawid Woliński

Ulubiony przedmiot Dawida w jego domu?

Bardzo lubię obraz w salonie – poławiacze pereł u wybrzeży Odessy. Każdy kto na niego patrzy widzi inną historię. Astronauci,  kosmonauci…poławiacze ogórków morskich, ale tez Jacques Costeau i tysiące innych opowieści. To pewnego rodzaju komiks i fajny temat do rozpoczęcia rozmowy.

Dawid Woliński

Chcesz zobaczyć więcej homestories z Twoimi ulubionymi celebrytami, influencerami oraz blogerami? Na stronie z inspiracjami Westwing znajdziesz mnóstwo artykułów i inspiracji, min. jak mieszka Sara Boruc-Mannei, Marcin Tyszka, blogerka Travelicious i wiele innych.