Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Półmisek serów z winogronami, migdałami i marmoladą.

Czy istnieje coś, co prezentuje się na kuchennym stole lepiej niż stylowa deska serów udekorowana świeżymi winogronami i chrupiącymi krakersami? Zaproś gości do swojej kuchni na pyszną przekąskę w niebanalnym stylu, z której będziesz dumny. Zamień prostą deskę w stylową deskę serów! Jak to możliwe? Nasi eksperci od aranżacji wnętrz zdradzą Ci, jak krok po kroku skomponować stylową deskę serów. To dziecinnie proste. Życzymy udanej zabawy!

Zaskocz smakiem i wyglądem

Chciałbyś, by starannie przygotowaną kolację w Twojej kuchni dopełniła stylowa deska serów? Brakuje Ci jednak pomysłów na jej kompozycję? Nic straconego! Nasi eksperci od aranżacji wnętrz znają się doskonale na dekoracji kuchni i zastawie stołowej.

Dwie deski serów z różnymi rodzajami sera i owocami

Jeśli chcesz zaspokoić gusta wszystkich gości, polecamy mieszankę różnorodnych smaków na desce serów. Miej na uwadze, że niektórzy z gości wolą łagodne sery, podczas gdy inni są fanami bardziej pikantnych smaków. Zaproponuj co najmniej trzy różne rodzaje serów, dzięki czemu różnorodność smaków będzie wystarczająca nawet dla najbardziej wymagających gości. Pamiętaj jednak, by oferowana ilość serów na desce serów była odpowiednio dopasowana do liczby gości.

Miłośnicy łagodnych serów z pewnością ucieszą się na widok Camemberta, Brie, czy Goudy na desce. Jeśli chcesz dodać kompozycji szczypty pikanterii, posyp Gorgonzolę oraz Comté odrobiną ostrej przyprawy.

Deska serów z figami i orzechami

Wskazówka: Zaskocz gości i wbij w każdy ser wykałaczkę z kartonikiem, na którym zapiszesz nazwę danego sera. Wtedy każdy gość bez wątpienia będzie wiedział, które smaki są jego ulubionymi.

Dopasuj przysmaki do deski serów

Wiele rodzajów sera już same w sobie są niebanalny przysmak. Jednakże typowa kompozycja na desce serów doskonale współgra również z innymi smakołykami. Przygotowując inne przekąski, stworzysz jeszcze bardziej niebanalne wrażenia smakowe, które dodadzą koloru desce serów i optycznie ją wzbogacą. Nasi faworyci to ciemne winogrona, figi oraz orzechy.

Deska serów z owocami i orzechami na zastawionym stole ze świecami

Stylowa deska serów krok po kroku

Potrzebne Ci będą:

 • deska serów
 • farba kredowa (odpowiednia do kontaktu z żywnością)
 • taśma malarska
 • pędzel
 • kreda
 • różne rodzaje serów

Oto, jak krok po kroku stworzyć stylową deskę serów:

 1. Oklej

  Użyj taśmy malarskiej do oklejenia wewnętrznych powierzchni deski serów, których nie zamierzasz malować. Ta instrukcja do stworzenia stylowej deski serów koncentruje się wyłącznie na jednej stronie deski serów.

 2. Pomaluj

  Teraz pomaluj deskę serów farbą kredową w wybranym kolorze. Tak pomalowaną deskę serów pozostaw na krótką chwilę do delikatnego wyschnięcia i ponownie pokryj ją farbą. W ten sposób wybrany przez Ciebie kolor będzie prezentował się intensywniej na desce serów. Uwaga! Do malowania deski serów wybierz taką farbę kredową, która nadaje się do kontaktu z żywnością!

 3. Pozostaw do wyschnięcia

  Następnie pozostaw deskę serów do całkowitego wyschnięcia na minimum 24 godziny.

 4. Pozbądź się taśmy malarskiej

  Teraz delikatnie zdejmij taśmę malarską. Stylowa deska serów DIY gotowa! Niech Ci dobrze służy!

 5. Udekorój

  Zanim przejdziesz do dekorowania deski serów, upewnij się, że deska serów na pewno jest sucha. Jeśli tak, możesz zająć się tworzeniem stylowych kompozycji na desce serów.

 6. Opisz

  Jeśli chcesz, aby Twoi goście mogli z łatwością zidentyfikować rodzaje serów umieszczone na desce serów, wykorzystaj w tym celu kredę. Jeśli następnym razem użyjesz innego rodzaju sera, po prostu przetrzyj deskę serów wilgotną ściereczką i po całkowitym jej wyschnięciu na nowo zapisz nazwy serów przy użyciu kredy. Czas zaprosić gości!

Jeśli w Twojej kuchni brakuje deski serów do wykonania naszego projektu DIY, koniecznie sprawdź ofertę WestwingNow. W naszym starannie wyselekcjonowanym asortymencie na pewno znajdziesz taką deskę serów, którą z przyjemnością udekorujesz zgodnie z naszymi wskazówkami i w ten sposób nadasz niepowtarzalnego stylu swojej kuchni.